×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Naudas atmazgāšanā vainoti divi “Trasta komercbankas” darbinieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts policija sadarbojas ar ārvalstu tiesībsargājošajām iestādēm lietā, kurā aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā tiek turēti divi toreizējie AS “Trasta komercbanka” darbinieki.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis neatklāja, tieši ar kurām valstīm Valsts policija sadarbojas, taču norādīja, ka lietā turpinās aktīva izmeklēšana, notiek sadarbība ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un izmeklēšanā tiek pārbaudītas visas versijas.

Šobrīd gan netiek atklāts, cik daudz līdzekļu, pēc policijas domām, bankas darbinieki legalizējuši.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 17.decembrī bankas biroja ēkā Rīgā, Palasta ielā 1, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturēja divus toreizējos bankas darbiniekus un veica kratīšanas darba vietā.

Bankas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Bikuļča toreiz informēja, ka no darbinieku sacītā zināms, ka aizturēšana veikta aizdomās par viņu iesaistīšanos nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā 13 000 eiro jeb viena miljona Krievijas rubļu apmērā. Abus darbiniekus banka atstādināja.

Savukārt ENAP, neminot bankas nosaukumu, informēja, ka divi kādas Latvijas komercbankas darbinieki aizturēti aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Pret 1974. un 1985.gadā dzimušajiem bankas darbiniekiem sākts kriminālprocess.

Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” savukārt vēstīja, ka, iespējams, toreizējais “Trasta komercbankas” valdes loceklis Viktors Ziemelis bijis tas, kurš īstenojis un vadījis naudas atmazgāšanas shēmas bankā. No 15.janvāra Ziemelis vairs nepilda valdes locekļa pienākumus.

Raidījums vēstīja, ka kratīšanas “Trasta komercbankā” bija saistītas ar naudas atmazgāšanas shēmu Krievijā, par rubļiem iepērkot vērtspapīrus un nekavējoties tos pārdodot caur Eiropas bankām, tā klientu naudai palīdzot nogult ārzonās. Tādu pašu shēmu ASV banku uzraugi izmeklē attiecībā pret “Deutsche Bank”, pērnajā oktobrī izraisot starptautisku skandālu.

Vēlāk banka paziņoja, ka ENAP to informējusi, ka juridiskajai personai “Trasta komercbankai” nav piešķirts procesa dalībnieka statuss, netika konstatēts, ka kāda no aizdomās turētajām personām būtu izdarījusi noziedzīgu nodarījumu “Trasta komercbankas” interesēs, kā arī pret “Trasta komercbanku” nav piemēroti Kriminālprocesa likumā paredzētie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Tāpat procesa virzītājai nav pamata uzskatīt, ka kriminālprocesā aizdomās turētās personas, iespējams, izdarot noziedzīgo nodarījumu, būtu rīkojušās juridiskās personas “Trasta komercbankas” uzdevumā.

Šonedēļ Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma anulējusi “Trasta komercbankai” licenci.

FKTK rosināja licences anulēšanu, jo banka ilgstoši pieļāvusi nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās darbības jomās, un secināts, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+