×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Naudas balvu par sasniegumiem sportā piešķirs arī sabiedrisko attiecību speciālistam (1)

nitiss_14

Naudas balvu 2561 eiro apmērā plānots piešķirt autosportistam Reinim Nitišam (attēlā), bet viņa sabiedrisko attiecību speciālistem Jānim Unbedahtam -256 eiro apmērā.

Ar naudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā šogad paredzēts prēmēt arī sabiedrisko attiecību speciālistu.

Kā liecina vakar Latvijas Nacionālajā sporta padomē apstiprinātais naudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā sadalījums, naudas balva 256 eiro vērtībā paredzēta rallijkrosa autobraucēja Reiņa Nitiša apkalpojošajam sporta darbiniekam Jānim Unbedahtam, kurš, kā liecina Nitiša mājaslapā pieejamā informācija, pilda sabiedrisko attiecību speciālista pienākumus.

Unbedahts ir vienīgais sabiedrisko attiecību speciālists, kurš iekļauts balvu saņēmēju sarakstā.

Viņš sarunā ar aģentūru LETA pauda pārsteigumu par to, ka ir iekļauts šajā sarakstā. Unbedahts sacīja, ka ziņa par viņa iekļaušanu prēmiju saņēmēju vidū bijusi patīkams pārsteigums.

Pieteikumus naudas balvām Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) iesniedz sporta federācijas.

Latvijas Automobiļu federācijā, atbildot uz jautājumu par to, kā sarakstā iekļuvis arī sabiedrisko attiecību speciālists, skaidroja, ka federācija paļāvusies uz komandas iesniegumu un neesot pamata to apšaubīt. Uz jautājumu, kāpēc komandas sastāvā balvu saņemšanai pieteikts arī Nitiša sabiedrisko attiecību speciālists, ņemot vērā, ka tā nav ikdienišķa prakse, uzsvērts, ka, iespējams, viņš darījis vairāk, nekā pienākas sabiedrisko attiecību speciālistam.

Unbedahts skaidroja, ka viņa pienākumos ietilpst ne tikai preses relīžu rakstīšana. Viņš norādīja, ka “nākas veikt arī menedžēšanas, kā arī citus darbus”.

Kā aģentūra LETA noskaidroja IZM, sporta federāciju iesniegumos paustā informācija netiek pārbaudīta – ministrija paļaujas uz federāciju iesniegto ziņu patiesumu. IZM izvērtē tikai sportistu sasniegumu atbilstību normatīvajiem aktiem, kas regulē naudas prēmiju saņemšanu.

Kā noteikts Starptautiskajā konvencijā pret dopingu sportā, sportistu apkalpojošais personāls ir ikviens treneris, izglītotājs, menedžeris, aģents, komandas darbinieks, amatpersona, medicīniskais vai paramedicīniskais personāls, kas strādā ar sportistu vai ārstē sportistu, kas piedalās vai gatavojas sporta sacensībām.

Kā ziņots, Latvijas Nacionālā sporta padome lēma, ka balvās par izciliem sasniegumiem sportā varētu izmaksāt 400 000 eiro. Par naudas balvu piešķiršanu Ministru kabinets plāno lemt 24. novembra sēdē.

Latvijas Automobiļu federācijas sportistam Nitišam par Pasaules rallijkrosa čempionātā izcīnīto trešo vietu vēlas piešķirt 2561 eiro naudas balvu, bet pa 256 eiro bez Unbedahta plānots piešķirt arī Nitiša trenerim Uģim Traubergam un apkalpojošajiem sporta darbiniekiem Aigaram Nitišam, Aigaram Ūbelim un Viesturam Kundziņam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ja valstij nav kur naudu likt, tad var izmest sportam

Draugiem Facebook Twitter Google+