×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Naudas izmaksa “Maxima” traģēdijā cietušajiem kavējas

"Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers (no kreisās), advokātu biroja "Vilgerts" partneris Gints Vilgerts un cietušo pārstāvis, advokāts Aldis Gobzems piedalās preses brīfingā 2016.gada novembrī, kurā informē par "Maxima Latvija" un Zolitūdes traģēdijas cietušo pārstāvju panākto vienošanos. Foto - LETA"Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers (no kreisās), advokātu biroja "Vilgerts" partneris Gints Vilgerts un cietušo pārstāvis, advokāts Aldis Gobzems piedalās preses brīfingā 2016.gada novembrī, kurā informē par "Maxima Latvija" un Zolitūdes traģēdijas cietušo pārstāvju panākto vienošanos. Foto - LETA

“Maxima” traģēdijā cietušajiem, kas noslēguši vienošanos ar uzņēmumiem “Maxima Latvija” un “Tineo” par 100 000 eiro, atsaucot civilprasību tiesā, naudas izmaksa kavējas “Homburg Zolitude” dēļ, preses paziņojumā šodien uzsver uzņēmēji.

Šobrīd ģimenes, kas parakstījušas vienošanos, ir saņēmušas pusi no summas. Ģimenes saņem maksājumu divās vienādās daļās. Pirmā daļa tiek saņemta brīdī, kad vienošanās parakstīta un dokumenti iesniegti tiesā. Otrā daļa tiek saņemta brīdī, kad stājas spēkā tiesas lēmums izbeigt prasības pret “Maxima Latvija” un “Tineo”. Līdz ar to “Homburg Zolitude” darbību dēļ tiek aizkavēta vienošanās izpildes otrā daļa, skaidro “Maxima” pārstāvis Ivars Svilāns.

Vienošanās izpilde kavējas, jo “Homburg Zolitude” turpina iesniegt sūdzības par tiesu lēmumiem izbeigt tiesvedības civillietās. Šis uzņēmums bija sabrukušās ēkas īpašnieks Priedaines ielā, Zolitūdē, bet “Maxima” telpas īrēja.

“Ceram, ka “Homburg Zolitude” pārtrauks šīs bezjēdzīgās darbības, kas tikai aizkavē vienošanās izpildi ar ģimenēm, kuras to parakstījušas ar mērķi izbeigt ilgo un sāpīgo tiesāšanās procesu,” pauž “Maxima Latvija”.

“Homburg Zolitude” savukārt norāda, ka apstrīd lietu izbeigšanu, jo visu civillietu pamatā ir pārmetumi par trauksmes signalizācijas ignorēšanu, evakuācijas neveikšanu, nedrošu preču tirdzniecību un pārkāpumiem darba drošībā. “Ņemot vērā to, ka “Maxima” un “Tineo” no tiesvedības izstājās, bet šie pārmetumi saglabāti kā prasības pamats, tāpat arī tas, ka tiek prasīta kompensācijas solidāra piedziņa, kas principā nav iespējama, ja lietā ir viens atbildētājs, ir radusies situācija, ka tiek mēģināts uz “Homburg Zolitude” attiecināt tādus pārmetumus, kas līdz šim tika attiecināti uz citām personām. Šāds pavērsiens nav uzskatāms par tiesiski pieļaujamu, tādēļ “Homburg Zolitude” ir izlietojusi savas likumā paredzētās tiesības un iesniegusi šo blakus sūdzību par tiesvedības izbeigšanas lēmumu,” nostāju klāsta uzņēmēja pārstāve Rūta Grikmane.

Vienošanās šobrīd ir noslēgtas ar lielāko daļu cietušo, bet “Maxima” neatklāj ar cik daudziem. Pēc aģentūras LETA vēstītā, spriežot pēc tiesās iesniegtajiem pieteikumiem, patlaban starp Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem par ģimenes atbalsta izmaksāšanu 100 000 eiro apmērā ir noslēgtas vismaz 36 vienošanās. Pagaidām vienošanās vēl nav noslēgtas 18 lietās, kur pieteicēji ir traģēdijā bojāgājušo ģimenes locekļi, liecināja aģentūras aplēses janvāra beigās. Tāpat uz šo brīdi bija izbeigtas četras civillietas ar spēkā stājušos spriedumu par četriem traģēdijā bojāgājušiem.

Pērn novembrī “Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers, advokātu biroja “Vilgerts” partneris Gints Vilgerts un cietušo pārstāvis, advokāts Aldis Gobzems paziņoja par “Maxima Latvija” un Zolitūdes traģēdijas cietušo pārstāvju panākto vienošanos par katru lielveikala sabrukšanā bojāgājušo ģimenes locekli tuviniekiem izmaksāt 100 000 eiro. 2013. gada 21. novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tādējādi kopumā kompensācijās, ja visi cietušie tām piekristu, varētu tikt izmaksāti 5,4 miljoni eiro. Vienlaikus biedrība “Zolitūde 21.11.” norādīja, ka ir cietušie, kuri “vienošanos nekad neparakstīs”.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā pašlaik skata “Maxima” traģēdijas krimināllietu, kurā deviņām personām apsūdzības uzrādītas par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+