×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Naudas izstādi atklās Rēzeknē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas valstij zīmīgā dienā, 18. novembrī, Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, tiks atklāta multimediāla izstāde “Naudas dizains. PIN kods” – turpinājums 2013. gada pavasarī Latvijas Bankā (LB) izrādītajai multimediālajai ekspozīcijai “Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi”, kura ieguvusi zelta medaļu konkursā “A’ Design Award” iekštelpu un izstāžu dizaina kategorijā, portālam LA.lv pastāstīja LB preses sekretārs Jānis Silakalns.

Izstāde bija ļoti iecienīta, – Latvijas Bankas telpās to apskatīja 10 000 apmeklētāju, bet Ventspilī – vairāk nekā 19 000 cilvēku, ziņo LB.

“Kā zināms, Latvijas naudas dizains ir viena no Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām. Vairāk nekā 40 izcilāko Latvijas mākslinieku darinātās naudas zīmes Latgales vēstniecībā GORS sniegs stāstu par naudas un personības attiecībām telpā un laikā. Digitālās slīdrādes ievedīs naudas dizaina autoru – gleznotāju, instalāciju autoru, grāmatu ilustratoru, tēlnieku un daudzu citu mākslas nozaru pārstāvju darbistabās, monitorā atdzīvosies mums tik mīļās viena lata monētas ar īpašu dizainu, bet pie interaktīvā darbagalda kopā ar māksliniekiem varēs zīmēt savu monētu,” norāda Silakalns.

Multimediālā izstāde “Naudas dizains. PIN kods” parāda visas 20 gadu laikā radītās naudas zīmes, to tapšanas vēsturi, kādu romantisku mītu par mākslinieku un viņa mūzu, arī nesen kaltās eiro monētas un tikko tapušās skices tām monētām, kuras pavisam drīz ieraudzīsim gan Latvijā, gan visās eirozonas valstīs.

Izstādes laikā plānoti arī īpaši pasākumi. Vienlaikus ar izstādes atklāšanu tiks prezentēta nākamā Latvijas Bankas kolekcijas monēta – “Gadskārtu monēta”, par ko stāstīs tās autors Arvīds Priedīte un literatūrzinātniece Janīna Kursīte. Priedīte ir vairāku īpašā dizaina 1 lata, kā arī jubilejas un piemiņas monētu autors, tostarp 2004. gadā sērijā “Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības” izlaistās Latgales monētas grafiskā dizaina autors.

2015. gada 21. janvārī gaidāma tikšanās ar mākslinieku Henrihu Vorkalu, kurš darinājis četru lata jubilejas un piemiņas monētu, vienas 1 lata apgrozības monētas (“Čiekurs”), kā arī pirmās Latvijas Bankas emitētās 2 eiro piemiņas monētas (“Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”) grafisko dizainu.

Savukārt 2015. gada 11. februārī Latgales vēstniecībā GORS plānota tikšanās ar izstādes veidotājiem Ramonu Umbliju un Holgeru Eleru, kuri stāstīs par moderno izstāžu saturu un formu.

Izstādi 18. novembrī plkst. 15.30 Latgales vēstniecībā GORS atklās tās vadītāja Diāna Zirniņa, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+