×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. februāris, 2017
Drukāt

Naudas lietus prezidenta kancelejā (29)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, pietiek.com, speciāli “LA”

Regulāras piemaksas pie algas ar identisku pamatojumu mēnesi pēc mēneša. Pat vairāk nekā div­arpus tūkstošu eiro lielas prēmijas nevis par konkrētu veikumu, bet vienkārši “atbilstoši darba izpildes novērtēšanas rezultātiem”. Naudas balvas it kā par darbinieka padarīto ar viņa specialitāti pilnīgi nesaistītās jomās. To rāda līdz šim nepubliskoti finanšu dati par tēriņiem Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kancelejā.

Valsts prezidenta kancelejā finanšu līdzekļi dāsni tērēti darbinieku atalgošanai arī papildus darba līgumos noteiktajām summām – šādu secinājumu liek izdarīt kancelejas sagatavotais pārskats par 2016. gadā šajā iestādē aprēķinātajām un izmaksātajām prēmijām, naudas balvām un piemaksām.

Kā rāda šis pēc oficiāla pieprasījuma sagatavotais pārskats, pērn ik mēnesi virknei prezidenta kancelejas darbinieku papildus noteiktajai darba algai (kancelejas darbiniekiem algu lielums pērn bija no 182 līdz 2675 eiro mēnesī) piešķirtas vērā ņemamas piemaksas – turklāt ne tikai gadījumos, kad bijis jāaizvieto kāds kolēģis, bet arī ar acīmredzami formāli piemeklētu pamatojumu. Tā, piemēram, kancelejas Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte visu gadu ik mēnesi saņēmusi 220 – 730 eiro piemaksu pirms nodokļu nomaksas. Šī amatpersona katru mēnesi esot īpaši intensīvi “nodrošinājusi tiesisko pamatojumu Rīgas pils Priekšpils aprīkojuma un mēbeļu restaurācijai, jaunu, analogu un reprezentācijas mēbeļu izgatavošanai un iegādei”.

Savukārt Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons piemaksas saņēmis gada trīs pēdējos mēnešus – attiecīgi 683 eiro, 1024 eiro un 878 eiro. Viņš tieši šajos trijos mēnešos īpaši intensīvi un nepārtraukti esot nodarbojies ar “ārējās ekonomiskās sadarbības veicināšanu un investīciju piesaisti, apzinot Latvijas un ārvalstu investorus, izstrādājot iespējamos darbības virzienus potenciālo investīciju piesaistei”.

Vienam – 193 eiro, citam – 2600 eiro

Pagājušā gada oktobrī pār Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem masveidā nolijis arī īsts naudas balvu lietus – tādu naudas balvu, kuru lielums pārsniedzis tūkstoš eiro, bijis kopumā 34, bet lielākā pārsniegusi 2600 eiro. Taču arī daudzu šo balvu piešķiršanas pamatojums rada neizpratni.

Valsts prezidenta padomniekam Jānim Plepam, kurš oficiāli nodarbojas ar konstitucionālo tiesību jautājumiem, 2241 eiro naudas balva piešķirta par kaut ko pilnīgi citu – par starptautiskas konferences “dalībnieku pieņemšanu Rīgas pilī plānošanu, organizēšanu, koordinēšanu, sagatavošanu un sekmīgu īstenošanu”.

Savukārt ar “augstāko Latvijas valsts apbalvojumu svinīgo pasniegšanas ceremoniju 2016. gada 4. maijā Melngalvju namā plānošanu, organizēšanu, koordinēšanu, sagatavošanu un sekmīgu īstenošanu” īpaši intensīva darba ap­stākļos esot nodarbojusies… Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina, par to arī saņemot 1906 eiro lielu naudas balvu.

Divus mēnešus vēlāk, pagājušā gada decembrī, ir pienācis lielais prēmiju izmaksas brīdis. Tikai tādu prēmiju skaits, kuru lielums pārsniedzis 1000 eiro, bijis 19, bet lielākā prēmija bijusi gandrīz 2000 eiro. Tiesa, pamatojums visām bijis pilnīgi identisks – “par darbu 2016. gadā atbilstoši darba izpildes novērtēšanas rezultātiem”.

Uz iespaidīgo četrciparu balvu un prēmiju fona izceļas vienkāršajiem darbarūķiem izmaksātās summas. Leģendārais Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas ugunsdrošības un civilās aizsardzības inspektors Rolands Majors, kurš Rīgas pilī aizvadījis 62 darba gadus, par pagājušā gada veikumu saņēmis 193 eiro prēmiju, bet par darbu pils iekārtošanā un prezidenta rezidences pārcelšanā no Melngalvju nama uz Rīgas pili – 258 eiro naudas balvu.

Salīdzinājumam – Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija par “Valsts prezidenta atzinības raksta “Cildinājuma raksts” idejas izstrādi un to īstenošanu” vien pagājušā gada oktobrī ir saņēmusi 910 eiro lielu naudas balvu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Sveiki,
  Tas ir informēt plašu sabiedrību, ka privātā aizdevuma aizdevēja Rose Badmus kundze ir radījusi finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumus privātpersonām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem tikai ar 2% procentu likmi. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu kredīta noteikumus: (roseofsharonfinance@gmail.com)

 2. vecajai komunistei Umblijai….no akademijas/labak lai meklee maisos par umbliju/

 3. TAPEC JAU MES ESAM GALIGA PAKALA KA MUMS VALSTI NEVIENS NEKONTROLE BET KATRSTIKAI RAUJ CIK VAR ,KAS IR PIE STURES

 4. sukas nolādētie….šito prezidentu ar visu viņa varzu vajadzētu uz Ziemeļkoreju nosūtīt, tad tie mēsli zinātu un ātri vien saprastu, ka zagt nedrīkst…..un varu garantēt, ka pēc īsa laika visi ietilptu atpakaļ savos pirms Saeimas pirktajos uzvalciņos….

 5. Saeima savās “zem tepiķa “vienošanās rezultātā izvēlās valsts prezidenta produktu,kurš ir tāda viduvējība ,ka vajadzīga padomnieku armija (jo pašam ne zināšanu ,ne izpratnes ) tādēļ arī līst zelta lietus pār padomnieku maciņiem,jo ne savu naudu Vājoņa kungs dāļā … Tas ir ZZS intelektuālā sasnieguma kalngals un vēl Grigule . . . Dievs,atpestī Latviju no šīs ZZS tumsas !

 6. sveiciens no Latgales Atbildēt

  “Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija par “Valsts prezidenta atzinības raksta “Cildinājuma raksts” idejas izstrādi un to īstenošanu” vien pagājušā gada oktobrī ir saņēmusi 910 eiro lielu naudas balvu.”

  Kamēr vesels novads ir iedzīts nabadzības stūrī un mēģina izvilkt ar lokālpatriotismu, Latgales karoga apkarotāja Ramona saņem piķi ne par ko. Ļooti kulturāli, Ramona. Iesaku sev pašai par šo triku piešķirt cildinājuma rakstu. Malači.

 7. tas ir lidz laikam tada bezkauniba .
  lai priecajas kamer var

 8. Maksājiet nodokļus, maksājiet nodokļus, to tik dzird. Paldies par rakstu, tagad zinu kāpēc veselības aprūpei naudas nepietiek.

 9. Es savā laikā iegrābos Aisardzības ministrijas budžetā, kad biju visu savējo izplenderējusi.

 10. Vēl jau viņiem ir arī bezmaksas biļetes uz teātru un operu pirmizrādēm. Smalko aprindu hronikās var labi redzēt kā tur Vējoņa padomnieki grozās.

 11. Te nu jums bija ” labais” Vējonītis!

 12. Vēlreiz- kut jūs vēzi dabūtu, Latvijas apzadzēji!!! Un lai jums zāles būtu nesasniedzamas un miljonos mērāmas!!!
  Ko, LA- slabo ielikt komentāros???
  Lai nolādēti zagļi!!! Par ikdienas daru- algas un prēmijas, zarnas nesalips no rijības ?

 13. Par ikdienas darbu- gan alga, gan prēmijas…
  Kaut jūs vēzis piemeklētu un jūs zāles nedabūtu!!! Nolādu Latvijas apzadzējus!!!

 14. Cekistu tradicijas tacu nevar mainit.To nepielauj “neredzamas frontes ” cinitaju status.

 15. Nevar tacu “zalie” cekisti atpalikt Valsts budzeta izlaupisana no saviem skolotajiem un mentoriem , ES un NATO Valsti Latvija,kremlu cekistu politiskas partijas Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ.

 16. Cik lauku skolas varētu saglabāt par izsviesto naudu!Nauda valstī ir!
  Deputātu piemaksas par dzīvošanu, transportiem….

 17. Cik lauku skolas varētu atstāt kā kultūras centrus pagastos par izsviesto naudu? Un deputātu piemaksas par dzivokļiem un ceļa izdevumiem?Nauda valstī IR!

 18. Ak tauta,kā tu slaukta tieci!!!Kurš bagāts ,tam tiek dots-no nabaga tiek ņemts!KAUNS!

 19. kā tad Egitai nedos- par visu ir jāmaksā, labi ka ne no savas naudas

 20. Kāpēc prezidenta padomniekiem ir konsultanti…? Vai tad paši lasīt nemāk… vai nesaprot…?

 21. Mūsu skolā domes revidentes nosvēra pārpalikušos piparus un izmērīja eļļas pudeli.Un tagad izpilddirektore blauj, ka dosies pārmērīt sāls pārpalikumu.

 22. bet tas viss ir viņu tiešais darbs !! , tad jau iznāk uzraksta 1 papīru – prēmija , ~ uzraksta vēl vienu papīreli = prēmija jā == tā lūk aiziet strādājošo cilvēku nomaksātā nodokļu nauda , , kur skatās KNAB- visu laiku taču runā – nav naudas , nav naudas – lūk kādās kabatās izkūp mūsu nodokļu naudiņa
  es arī gribu naudiņu – par ko jautāsiet – nu kaut ko jau izdomāšu

 23. Un pašiem nemaz nav kauna par tādu rijību? Lai jau VK paskatās arī citās augstās valsts iestādēs, tur tas pats, par katru šķaudienu piemaksā.

 24. Protams, cipari izskatās, kā izskatās, taču darbs ir gan atbildīgs, gan apjomīgs. Stundas un diennakts laiks netiek skaitīts. Ģimenes šos ļaudis mājās praktiski neredz. Var jau maksāt 200 EUR, taču diezin vai tauta būs priecīga par rezultātu.

  • Ļauži tak zin, kur dodas strādāt un kādi ir nosacījumi, Nu nav jau vienmēr intensīvs darbs 24/7, ir dienas, kad slodze mazāka un var palaiskoties, ir kad jāsarauj. Ja darbs nav pa kaulam, var tak meklēt laiskāku darba grafiku 🙂

  • Algas jau arī ir pieklājīgas priekš šīs nabagu valsts, kas neko neražo, bet dzīvo uz iedzīvotāju nodokļiem!

 25. Kad jūs zagļi vienreiz beigsiet apzagt valsti! Lai jūs visi esat nolādēti!

  • nu ar iedzīvotāju nodokļiem te daudz nevarēs tērēt, tapēc latviešu valsts naudu aizņemas, daļa no kredītiem nemaz neaiziet līdz valsts kasei, to vislabāk zinās pastāstīt Dambrovskis, šis jau parakstīja papīrus par 10 miljardu e aizņēmumu, a kur tā nauda palika – penši un skolotāji notērēja, hehe?

 26. Zagļi,zagļi,un vēlreiz zagļi.Galīgi nav žēl,ka kāds mūs iekaros,jo no pašiem rezultāts daudz briesmīgāks.

Draugiem Facebook Twitter Google+