×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Naudas sadale valsts ģimnāzijām būs atšķirīga

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis

Naudas sadalē valsts ģimnāzijām varētu atteikties no piesaistes skolēnu skaitam, šorīt intervijā Latvijas Radio pieļāva izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Šadurskis stāstīja, ka mācību rezultāti valsts ģimnāzijās vidēji ir labāki nekā pārējās skolās, taču daudzas valsts ģimnāzijas mokoties ar minimālā skolēnu skaita izpildi, līdz ar to pazemina iestāšanās kritērijus, kas savukārt noved pie izglītības līmeņa krišanās.

Šī iemesla dēļ ministrs domā, ka valsts ģimnāziju jomā būtu nepieciešams pāriet no principa “Nauda seko skolēnam” uz “Nauda seko programmai”, līdz ar to atsakoties no piesaistes skolēnu skaitam, bet tā vietā valsts ģimnāziju statusu piešķirot, vērtējot mācību sasniegumus, lai tie būtu stabili izglītības izcilības centri.

Taujāts, kā savukārt mazināt arvien pieaugošo plaisu starp izglītību, kuru saņem turīgo un trūcīgo ģimeņu bērni, Šadurskis pauda viedokli, ka ienākumu nevienlīdzība ir ne vien izglītības, bet visas Latvijas problēma kopumā.

Pēc politiķa domām, Latvijas mērogā kopumā ir jādomā, kā mazināt iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzību. Šadurskis uzsvēra, ka vajadzētu būt tā, ka minimālā alga nozīmē konkrētās summas saņemšanu “uz rokas”, tāpēc attiecīgi jāceļ ar nodokļiem neapliekamais minimums un jāveic vēl citi pasākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+