×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Parīzē naudas sods par izsmēķa izmešanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Francijas galvaspilsētā Parīzē 1. oktobrī stājusies spēkā jauna kārtība. Personām, kuras tiks pieķertas, nometot uz ielas cigaretes izsmēķi, būs jāmaksā 68 eiro liels naudas sods.

Par šo naudu Francijā var iegādāties desmit paciņas cigarešu. Līdz šim sods par izsmēķa nomešanu zemē bija 35 eiro. Parīzes pilsētas administrācija spiesta tik bargus sodus ieviest, lai mazinātu izsmēķu kaudzes, kurās pēdējos gadus slīgst viena no skaistākajām pasaules pilsētām.

“Parīzē mēs ik gadu savācam 350 tonnas izsmēķu. Šie atkritumi ir visur: uz iet­ves, grāvjos, parkos, zālienos un pat smilšu kastēs, kur spēlējas bērni. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc tiek palielināts sods. Mēs vēlamies, lai ikviens, kas mīl Parīzi, pārtrauktu mest zemē cigarešu izsmēķi,” skaidro Parīzes pilsētas administrācija.

Tomēr mērķis ir ne tikai padarīt pievilcīgāku un estētiskāku pilsētas vidi, bet arī novērst toksisko atkritumu nonākšanu uz ielām. Vides aktīvisti brīdina – cigaretes satur dažādas toksiskas vielas, kas rada draudus ne tikai smēķētāju veselībai, bet būtiski piesārņo ūdeni un augsni. Pilsētas varas iestādes Parīzē papildus uzstādījušas 30 000 atkritumu tvertņu, kas aprīkotas ar pelnu traukiem. Situācija pasliktinājusies kopš 2006. gada, kad visos Francijas restorānos, bāros, naktsklubos un kazino aizliedza smēķēt. Cilvēki to dara uz ielām, bet cigarešu nodeguļus met turpat uz zemes. Šobrīd Francijā smēķē 28% iedzīvotāju, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropā.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kā ar dzērienu bundžām, plastmasas pudelēm un visu pārējo drazu, kas allaž man ir uzkrītoši traucējis baudīt šīs pilsētas šarmu?…

  2. Sen bij laix ko tādu tepat arī ieviest…
    Ar to taču Singapūra sāka, ja nemaldos to savu zuplaukumu….
    :))

  3. Par spļaušanu uz ielas arī vajadzētu sodīt, bet vispirms policijai būtu vairāk pa ielām jāapgrozas. Daudz sādžinieki šeit vēl arvien domā, ka tas ir vīrišķīgi “napļavaķ” kur pagadās.

Draugiem Facebook Twitter Google+