Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
7. oktobris, 2014
Drukāt

Naudiņš: SAB lēmums par pielaidi valsts noslēpumam “tikai ķeksītis”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atzinums, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmums par pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanu, ir pamatots, “ķeksītis” vien ir, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA).

Ministrs pauda, ka prokuratūras speciālisti ir vērtējuši nevis to, var vai nevar piešķirt viņam pielaidi valsts noslēpumam, bet gan to, vai SAB, vērtējot viņu, ir rīkojies likumīgi.

Naudiņš arī vērsa uzmanību uz apstākli, ka, sākot darbu jaunajai valdībai, tajā būs vairāki jauni ministri, kuriem nebūs pielaides valsts noslēpumam, un tādējādi varot izveidoties situācija, kad lemjot par jautājumiem, kuru apspriešanai šāda pielaide ir nepieciešama, Ministru kabinetam nebūs kvoruma.

BNS ziņoja, ka Kalnmeiers atstājis spēkā SAB lēmumu liegt Naudiņam pielaidi valsts noslēpumam. Naudiņš ministra amatā paliks līdz nākamā Ministru kabineta sastādīšanai, savukārt pēc tam viņš uzsāks darbu 12. Saeimā.

Ģenerālprokurors atbildes vēstulē Naudiņam atsaucas uz likumu “Par valsts noslēpumu”, kas nosaka, ka pielaide valsts noslēpuma objektiem tiek atteikta, ja pārbaudes laikā tiek konstatēti fakti, kas liek apšaubīt personas spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (48)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+