×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Naudiņš: SAB lēmums par pielaidi valsts noslēpumam “tikai ķeksītis”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atzinums, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmums par pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanu, ir pamatots, “ķeksītis” vien ir, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA).

Ministrs pauda, ka prokuratūras speciālisti ir vērtējuši nevis to, var vai nevar piešķirt viņam pielaidi valsts noslēpumam, bet gan to, vai SAB, vērtējot viņu, ir rīkojies likumīgi.

Naudiņš arī vērsa uzmanību uz apstākli, ka, sākot darbu jaunajai valdībai, tajā būs vairāki jauni ministri, kuriem nebūs pielaides valsts noslēpumam, un tādējādi varot izveidoties situācija, kad lemjot par jautājumiem, kuru apspriešanai šāda pielaide ir nepieciešama, Ministru kabinetam nebūs kvoruma.

BNS ziņoja, ka Kalnmeiers atstājis spēkā SAB lēmumu liegt Naudiņam pielaidi valsts noslēpumam. Naudiņš ministra amatā paliks līdz nākamā Ministru kabineta sastādīšanai, savukārt pēc tam viņš uzsāks darbu 12. Saeimā.

Ģenerālprokurors atbildes vēstulē Naudiņam atsaucas uz likumu “Par valsts noslēpumu”, kas nosaka, ka pielaide valsts noslēpuma objektiem tiek atteikta, ja pārbaudes laikā tiek konstatēti fakti, kas liek apšaubīt personas spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+