×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Naujenes pagastā apgāžoties kravas vilciena cisternām, noplūdusi eļļa

Foto - LETAFoto - LETA

Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas “Krauja” svētdien naktī noskrējušas no sliedēm 16 kravas vilciena cisternas, kas pamatā vedušas eļļu, un no dažām cisternām ir noplūdusi eļļa, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvais dežurants Agris Šūmanis.

Viņš informēja, ka ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši plkst. 23.15 un notikuma vietā kopā ar “Latvijas dzelzceļa” darbiniekiem strādājuši pie tā, lai izveidotu norobežojumus un neļautu eļļai izplūst vēl vairāk

VUGD pārstāve Viktorija Šembele informēja, ka avārijas rezultātā notika vielu noplūde no trijām cisternām. Eļļveidīgs šķidrums noplūda no divām cisternām. No vienas cisternas, kurai avārijas rezultātā radās plaisa, noplūda atšķaidītājs.

Pēc informācijas saņemšanas VUGD uz notikuma vietu izsūtīja sešas autocisternas un vienu glābšanas automobīli, kopā 35 amatpersonas, kā arī paziņoja par avāriju visām atbildīgajām institūcijām. Notikuma vietā jau atradās “Latvijas Dzelzceļa” speciālā tehnika.

Kad VUGD tehnika pēc 10 minūtēm ieradās notikuma vietā, tās pirmais uzdevums bija ierobežot vielu noplūdes izplatīšanos, izveidojot aizsargvalni. Aizsargvaļņa veidošanā iesaistījās arī Latvijas dzelzceļa tehnika. Pēc nepilnām divām stundām izlijušās vielas izplatīšanās pa zemes virsmu tika apturēta. Pilnībā aizsargvaļņa veidošana tika pabeigta pirms plkst. 4 no rīta.

Kopējā ierobežotā platība ir 4000 kvadrātmetru.

Šobrīd VUGD īsteno ugunsdrošības pasākumus laikā, kad Latvijas Dzelzceļa darbinieki veic teritorijas sakopšanu un sliežu ceļu sakārtošanu.

Apkārtējiem iedzīvotājiem vielu noplūde tiešu apdraudējumu nerada.

Šūmanis norādīja, ka cilvēki negadījumā nav cietuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+