Mobilā versija
0.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
4. novembris, 2014
Drukāt

Naumovs: Iespējams, jāveido jauna profesionāla mākslinieku organizācija

Foto: LETAFoto: LETA

Iespējams, ir jāveido jauna profesionālā mākslinieku organizācija, aģentūrai LETA pauda Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs.

Pēc Naumova teiktā, jaunas organizācijas veidošana nebūtu nekas ārkārtējs, jo šāda pieredze notiek arī citur Eiropā. Piemēram, Lielbritānijā, atsevišķā organizācijā apvienojušies jaunie mākslinieki.
“Apjomīga mākslinieku savienība, kura nav saistīta ar valsti, ir vajadzīga. Vienmēr ir labāk, ja šāda organizācija ir, nekā tad, ja tādas nav,” stāstīja Naumovs, norādot, ka norobežojas no Latvijas Mākslinieku savienībā notiekošajām nesaskaņām. “Organizācijas biedriem pašiem ir jāatrod toleranci tās iekšienē un jāveicina caurskatāma principa īstenošana. Neviens cits to nenodrošinās,” uzsvēra Naumovs.

Jau ziņots, ka Mākslinieku savienībā valda nesaskaņas. Vairāki savienības biedri iebilst pret pagājušajā nedēļā atkārtoti ievēlēto valdi, raksturojot tās vēlēšanas kā nedemokrātiskas.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+