Eiropas čempionāta finālturnīra spēle basketbolā starp Latvijas un Slovēnijas valstvienībām ”Sinan Erdem Dome” arēnā Stambulā.

Nav aizsardzības, nav uzvaras – Stambulas misija beigusies 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā zaudēja Slovēnijai, tādējādi latviešiem neizdevās pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas sasniegt Vecā kontinenta meistarsacīkšu pusfinālu.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Latvijas valstsvienībā rezultatīvākais ar 34 punktiem bija Kristaps Porziņģis, taču viņa sniegums nespēja glābt latviešus no zaudējuma.

Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 97:103 (23:34, 32:17, 11:25, 31:27), noslēdzot dalību čempionātā.

Slovēnija, kas uzvarējusi visās septiņas aizvadītajās Eiropas čempionāta spēlēs, pusfinālā tiksies ar 2015.gada čempioni Spāniju.

Abas komandas pirmajā ceturtdaļā spēlēja “skrien un met” basketbolu, kas slovēņiem palīdzēja iekrāt 15 punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā, galvenokārt pateicoties Kristapam Porziņģim, lielais pārsvars tika sadeldēts un pirmais puslaiks uzvarēts ar 55:51. Tiesa, Latvijas izlase otro puslaiku iesāka ar 11 ielaistiem punktiem pēc kārtas, kas pretiniekiem ļāva pārņemt vadību. Nepilnas divas minūtes pirms finālsvilpes latvieši pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (92:93), taču nespēja izvirzīties vadībā un cieta zaudējumu.

Kā vēstīts, pirms tam ceturtdaļfinālā spāņi ar rezultātu 84:72 (16:19, 18:14, 31:20, 19:19) pārspēja Vāciju.

Slovēnija pusfinālā ar Spāniju tiksies ceturtdien plkst.21.30. Trešdien par vietu pusfinālā mērosies Grieķija un Krievija, kā arī Itālija un Serbija.

Savukārt svētdien Eiropas čempionāts noslēgsies ar cīņām par medaļām.