Sports
Ziemas sports

Nav atmetis cerības startēt – Fogelis skaidro Dreiškena iekļaušanu “valsts maizē”0


Daumants Dreiškens.
Daumants Dreiškens.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Latvijas pieredzējušais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens par spīti tam, ka šosezon nestartēja, nav atmetis cerības vēl stumt bobsleja kamanas – tā trešdien sarunā ar “LA” teica Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) priekšsēdētājs Einars Fogelis.

Dreiškens, kurš pērn bija Latvijas karognesējs Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, ir viens no 22 sportistiem, kas iekļauti LOV A sastāvā nākamajai ziemas sezonai. Viņš gan pēc olimpiādes beidza trenēties tik aktīvi kā ierasts un saglabāja vien sportisko formu situācijai, ja komandā “visi striķi trūkst” un ir nepieciešams kādu aizstāt.

“Dreiškens nekur no sporta nav pazudis. Bobslejā gājām pēc principa – ja ir traumēts pilots (Oskars Melbārdis), tad uz tā fona nedrīkstam sodīt komandu. Saraksts tapa, liekot pa ekipāžām un klāt esot izlases vecākajam trenerim Sandim Prūsim un federācijas ģenerālsekretāram Zintim Ekmanim. Uz manu jautājumu, kad es viņu satiku individuāli trenējoties Siguldā pēc darba ar jauniešiem, kādi ir nākotnes plāni, Daumants teica: esmu labā formā un neesmu atmetis cerības kopā ar Melbārdi uzstartēt,” sacīja Fogelis.

Tas nozīmē, ka viņš atgriežas sportā?

Neesmu dzirdējis, ka viņš oficiāli būtu no sporta aizgājis.

Šķiet gan, ka bija paziņojums, turklāt šosezon viņš bija nevis kā sportists ar lielo izlasi, bet gan kā treneris Eiropas kausa komandā, palīdzēja arī dāmām.

Jā, bet paralēli strādā pēc savas programmas un spriežot pēc rezultātiem, kas ir treniņos, nav ne par centu sliktāks kā Phjončhanas olimpisko spēļu sezonā.

Dreiškens portālā “sportacentrs.com” 9. aprīlī publicētajā rakstā saka tā: “Pēc Phjončhanas vairs netika apsvērta doma turpināt karjeru. Nedaudz, nedaudz gribētos, tomēr domāju ne tikai par to, ko skatītāji redz televizorā, bet arī visu grūto vasaras darbu. Tam iet cauri vairs negribētu.”

Es ar viņu kontaktējos nevis caur sportacentru, bet personīgi, un uzdevu konkrētu jautājumu, uz ko atbilde bija tāda, kā jau iepriekš minēju. Līdzīgs viedoklis Prūsim bija par Dreiškenu un Dambi, jo daudz kas būs atkarīgs no Oskara Melbārža, kurš apliecinājis, ka mentāli ir gatavs atgriezties un gatavojas to darīt. Vai viņš būs gatavs sēsties kamanās arī oktobrī – uz to šobrīd nevaru atbildēt. Mēs dodam iespēju, līdzīgi kā potenciālajiem komandas biedriem. Treneris domā, ka Dreiškens un Dambis vēl ir krietni pārāki par jaunajiem puišiem, kas tikai tagad sāk lauzt savu ceļu bobslejā.

Melbārdis varēs pilnvērtīgi trenēties?

Saistītie raksti

Viņš domā, ka varēs. 3. jūnijā sākas pirmā nometne un tad aina būs skaidrāka. Tas, ka kāds iekļauts sastāvā un ir paredzēti noteikti resursi treniņu un sacensību darbam, nenozīmē, ka tie arī noteikti jāiztērē. Dreiškens arī pērn bija sastāvā, bet no šīs naudas neiztērēja nevienu centu. Ar godaprātu Daumantam viss ir labākajā kārtībā.

Sportisti saņem arī stipendijas.

To saņem neatkarīgi no tā, jo saskaņā ar fonda nolikumu – ja olimpiskais medaļnieks beidz karjeru un turpina darboties savā sporta veidā, tad vismaz gadu vēl saņem pilno pabalstu.

LA.lv