×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Nav darbspēju zaudējuma atlīdzības


Uz lasītāju jautājumiem pa bezmaksas tālruni atbildēja Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta pensiju politikas nodaļas speciālistes. 


 

Iepriekš saņēmu invaliditātes pensiju un atlīdzību par darbspēju zaudējumu, taču turpmāk saņemšu vecuma pensiju, bet vairs netiks izmaksāta atlīdzība par darbspēju zaudējumu. Tā kā vecuma pensija bija mazāka par invaliditātes pensiju, man papildus piešķīra tikai deviņus latus pie vecuma pensijas. Kādēļ man turpmāk neizmaksās atlīdzību par darbspēju zaudējumu? Vecuma pensija man ir ļoti maza.

 

No 2009. gada 1. jūlija mainīta atlīdzība par darbspēju zaudējumu sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, ko izmaksā personām, kas saņem vecuma vai izdienas pensiju. Proti, ja piešķirtās vecuma vai izdienas pensijas apmērs ir lielāks vai vienāds ar atlīdzību par darbspēju zaudējumu, tad atlīdzības izmaksu pārtrauc, bet, ja piešķirtās pensijas apmērs nesasniedz atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru, personai izmaksā starpību starp atlīdzības apmēru un vecuma pensijas apmēru. Tām personām, kas līdz šo pārmaiņu spēkā stāšanās dienai vienlaikus saņēma gan atlīdzību, gan vecuma pensiju, atlīdzību līdzšinējā apmērā turpina maksāt līdz lēmumā (kas pieņemts līdz minētajam datumam) norādītajam termiņam. Ja darbspēju zaudējums bijis noteikts uz laiku, veicot atkārtotu darbspēju ekspertīzi, tiek pieņemts jauns lēmums par atlīdzības izmaksu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+