Sports
Futbols

Nav dūmu bez uguns – Valkas mērs par balsu pirkšanas mēģinājumiem pirms LFF prezidenta vēlēšanām0

Foto – Edijs Pālens/LETA

“Futbola kongresu gaidu ar bažām. Mazajiem klubiem piedāvājot 2000 eiro par pilnvaru. Lai Ļašenko drošāka uzvara.” Tā savā “Twitter” kontā ierakstījis Valkas mērs un vietējā futbola kluba prezidents Vents Armands Krauklis, radot aizdomas, ka Latvijas Futbola federācijas prezidenta vēlēšanas rīt varētu nebūt godīgas. Tiesībsargājošajās iestādēs viņš nav vērsies, jo oficiāli neko nevar pierādīt.

Kuru kandidātu Valka atbalstīs kongresā?

Mūsu favorīts ir Kaspars Gorkšs, esam tikušies. Abi pārējie kandidāti zvanīja, Vadims Ļašenko atsūtīja interviju “Dienas Biznesā”, lai es izlasu un izsaku komentārus. Sapratu, ka Latvijas futbolā viss ir kārtībā un apmēram tā arī vajag turpināt. Es tā nedomāju. Ja analītiski paskatās uz sporta saimniecību un futbolu, es viņu nesauktu par nopietnu pretendentu. Gorkšs nav ekstrēmists, bet saprātīgas pārmaiņas futbolā ir vajadzīgas, viņš to var paveikt uz vietas un arī prezentēt futbolu citā līmenī starptautiskā vidē. Igaunija to ir izdarījusi, lai gan vēl pirms kāda laika bija aiz mums.

Kā vērtējat priekšvēlēšanu cīņu? Jūs tviterī rakstījāt par aizdomīgiem procesiem, pieminēti 2000 eiro par pilnvaru balsot, lai Ļašenko būtu vieglāk uzvarēt.

Diemžēl nav dūmu bez uguns. Man ir pamats domāt, ka ir spēki, kas gribētu, lai futbolā saglabātos sistēma, ka nauda netiek izmantota efektīvi. Vai to dara pats kandidāts, nevaru nekādā veidā apgalvot, man nav tādu ziņu, bet ir uzņēmēji, kas uzskata, ka šis kandidāts būtu ērtāks – tas atbilst patiesībai. Diez vai futbola sabiedrībai un attīstībai tas būtu izdevīgi.

Vai pieļaujat, ka stāsts par 2000 eiro un pilnvaru nav tikai vienreizējs pasākums, bet varam runāt par plašāku tendenci?

Es nepazīstu personīgi Vadimu Ļašenko, tāpēc nevaru apgalvot, ka viņš pats to organizē, tas nebūtu godīgi. Pašam dzīvē nācies saskarties ar situāciju, kad aktīvi, atbalstoši cilvēki paši pēc savas iniciatīvas kaut ko tādu dara. Iespējams, ka šis ir tāds gadījums, bet man tas raisa bažas un šaubas – ja viņu plāns piepildās, vai būs labi?

Vai esat gatavs piektdien kongresā kāpt tribīnē un runāt par šo mēģinājumu ietekmēt vēlēšanas?

Saistītie raksti

Diez vai būtu korekti pārmest Ļašenko, jo nav pārliecības, ka viņš to organizē, taču noteikti debatēs uzstāšos un runāšu par to, kādēļ mēs uzskatām, ka Gorkšs ir labākais kandidāts un kādi ir riski runājot par pārējiem kandidātiem. Krišjāņa Kļaviņa programmā daudz sasolīts, bet domāju, ka tas ir gadījums, kad viņš saka visu to, ko vēlētāji grib dzirdēt. Putukrējuma uz tortes ir par daudz, nedomāju, ka dzīvē tas ir realizējams.

Kādas ir Valkas futbola problēmas un attiecīgi, ko sagaidāt no jaunā prezidenta to risināšanā?

Mums un arī daudzos citos attālos reģionos trūkst jaunu un enerģisku treneru, kas strādātu ar mūsdienīgām metodēm. Vajadzētu programmu, ko finansētu gan pašvaldība, gan federācija, lai treneri būtu ieinteresēti strādāt ārpus lielajiem futbola centriem. Te ir mazāka bērnu izvēle, grūtāk sasniegt rezultātu, līdz ar to vajadzētu būt papildus motivācijas sistēmai, kuru nevar realizēt viens pats klubs vai pašvaldība. Mēs esam ieinteresēti, lai futbola ģeogrāfija būtu plašāka un nebūtu vienkārša bumbas dzenāšana, bet tas notiktu mērķtiecīgāk. Federācijai arī būtu jāstrādā uz to, lai klubiem, kas piedalās otrajā līgā, dalības izmaksas būtu mazākas un lai līdzekļus varētu ieguldīt jauno spēlētāju sagatavošanā. Protams, jāturpina sporta bāzu attīstības programma, Valkā bāze ir salīdzinoši laba, bet dzīvē viss mainās un attīstās. Latvijas gadījumā decentralizācija būtu piemērotāka, nevis kā raksta kandidāti programmās, ka nauda jāieliek vienā vietā, kurā labākie sabrauks un trenēsies. Tā drīzāk varam pazaudēt potenciāli talantīgus jauniešus.

LA.lv