Latvijā
Politika

Nav informācijas, ka vētrā Portugālē būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie 0


Nolauzto koku zari pēc viesuļvētras “Leslija”, kas skāra Portugāli.
Nolauzto koku zari pēc viesuļvētras “Leslija”, kas skāra Portugāli.
Foto: REUTERS/Rafael Marchante/LETA

Svētdienas pēcpusdienā Ārlietu ministrijai (ĀM) nav informācijas, ka viesuļvētrā “Leslija”, kas skārusi Portugāli, būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie, aģentūrai LETA pastāstīja ĀM preses sekretārs Gints Jegermanis.

Viņš norādīja, ka neviens nav vērsies pēc palīdzības Konsulārajā departamentā vai pie goda konsuliem Portugālē. Tāpat arī Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija nav saņēmusi ziņas par problēmsituācijām Portugālē, kas būtu skārušas Latvijas valstspiederīgos.

Jegermanis piebilda, ka goda konsuli Lisabonā un Azoru salās ziņo, ka laika apstākļi sākuši uzlaboties un neesot panikas.

Jau vēstīts, ka Portugāli naktī uz svētdienu skārusi viesuļvētra “Leslija”, kas nolauzusi simtiem koku un atstājusi tūkstošiem mājsaimniecību bez elektroapgādes.

Vētras dēļ Portugālē traumas guvuši 27 cilvēki.

Vētra vissmagāk skārusi Lisabonu un Leirijas un Koimbras apkārtni. Tur nolauzti koki, apgāztas automašīnas, nodarīti postījumu mājām un vietām sākušies plūdi.

Slikto laikapstākļu dēļ tika atcelti vairāki avioreisi.

Saistītie raksti

“Leslija” izveidojās 23.septembrī Atlantijas okeānā un pastāvēja bažas, ka tā var kļūt par spēcīgāko vētru, kāda skārusi Portugāli kopš 1842.gada. Taču vētra pakāpeniski zaudēja savu spēku.

Gatavojoties vētrai, 13 no 18 Portugāles apgabaliem tika izsludināta “sarkanā” trauksme.

Vēja ātrums brāzmās sasniedza gandrīz 50 metrus sekundē.

Meteorologi ziņo, ka “Leslija” jau aizvirzījusies dziļi Portugāles ziemeļos, valstī joprojām spēcīgi līst, bet situācijai drīz vajadzētu normalizēties.

Gaidāms, ka vētra skars arī Spāniju.

LA.lv