×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Nav informatīvā kara, ir partizānu darbība. Saruna ar publicistu Igoru Vatoļinu (31)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ko domā krievi Latvijā, par kādām vērtībām viņi gatavi iestāties – par to kustības “Eiropas krievu iniciatīva” veidotāju, žurnālistu un sabiedrisko darbinieku Igoru Vatoļinu izvaicāja Voldemārs Krustiņš un Dace Kokareviča.

V. Krustiņš: – Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu iznākumu?

I. Vatoļins: – Tāpat kā iepriekš Eiroparlamenta vēlēšanās, arī šajās viens no dalībniekiem bija Vladimirs Putins. Maijā EP vēlēšanās viņš palīdzēja “Vienotībai” dabūt daudz vietu, un Tatjanai Ždanokai atjaunot savu mandātu Eiropas Parlamentā. Šoreiz palīdzēja vairāk “Vienotībai”, jo konsolidēja latviski runājošo elektorātu, un vēlētāji nobalsoja par “Vienotību”, Nacionālo apvienību un zemniekiem.

– Kā tad ar Tatjanas Ždanokas klientūru?

– Tur ir mīkla. Jo skaidrs, ka daļa krievvalodīgo nebalsoja ne par vienu. Ja atrēķināsim tos, kuri no valsts aizbraukuši, tik un tā paliek diezgan prāvs procents kaut kur “pazudušo”. Ikdienas iztikas pelnīšanā iegrimušie cilvēki nebalsoja ne par “Saskaņu”, ne par Tatjanu Arkadjevnu un netic vairs nevienam.
Pulka ir aizbraukuši no Latvijas prom – dažiem ir enerģija un izpratne, kurp doties, bet citiem nav pat tādas. Tas ir bēdīgs secinājums.

– Vai tas būtu mirkļa noskaņojums vai tendence?

– Tā diemžēl ir stabila tendence. Kādu laiku to varēja nepamanīt, pat ignorēt, norakstīt uz kādiem vispārējiem procesiem – ka cilvēki vienotā Eiropā brauc dažādos virzienos utt. Taču pašreiz tas ir visnopietnākais izaicinājums, kuru politiķi apzinās gan, taču ar to būtu arī jānodarbojas, Mihaila Žvaņecka vārdiem sakot, jānodarbojas nevis ar pelējuma, bet mitruma novēršanu.

– Saprotams, ka lēmumu par aizbraukšanu izraisa ģimenes materiālie apstākļi, taču diez vai uz to mudina sociālie un politiskie apstākļi.

– Arī tie. Jo cilvēki, domājot par savu un bērnu nākotni, raugās, kāds ir pensiju un sociālo pabalstu līmenis, un skaidrs, ka t. s. vecajās Eiropas zemēs tas ir krietni augstāks.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Ja kas ir jādara, tad tādi “votūļini” no Latvijas jāpatriec uz neatgriešanos. Atradies te filozofs, kurš ar tankiem un slepkavojot šeit apmeties. Nav svarīgi kādā paaudzē: :”Ja cēlonis ir nelikumīgs, tad sekas arī ir nelikumīgas”. Ārrrā no Latvijas !!!

 2. – Saprotams, ka lēmumu par aizbraukšanu izraisa ģimenes materiālie apstākļi, taču diez vai uz to mudina sociālie un politiskie apstākļi.

  – Arī tie. Jo cilvēki, domājot par savu un bērnu nākotni, raugās, kāds ir pensiju un sociālo pabalstu līmenis, un skaidrs, ka t. s. vecajās Eiropas zemēs tas ir krietni augstāks.
  —————————-
  Pareizi teikts!

 3. Nu diez vai vajag to grafomānu Pikuli drukāt latviski, tērēt naudu tulkošanai utt. Visi vi;na sacerējumi irlielkrievu šovinisma caurstrāvoti. Bet krievu intelbeņķiem jau tas raksturīgi – karsti mīlēt Krieviju, bet no ārzemēm.
  Otrkārt, kas liedz šejienes krieviem kopt un veidot savu, baltijas krievu identitāti, ne vis skatīties uz Putina matrjoškām. Krievu valoda brīvi lietojama, naudu Latvijas krievu biznesmeņi un macenāti droši vien neliegs. Tad ko? Kālab tad nav normāla latvijas krievu kultūras centra, bet ir Maskavas nams, kas nodarbojas ar Putina propagandu, ir visādi forumi, kas dara to pašu. Kādēl dziesmu svētkos nepiedalās viens pamatīgs krievu koris? Baltvācieši taču kopa savu kultūru un identitāti itin sekmīgi, kamēr josifs ar adolfu to lietu nepārtrauca.

 4. Lūk , Krustinā kungs aicina IEDOT KRIEVU VALODAI PLAŠĀKU VĒRIENU. NU , KOMŪNISTS, NU NEVAR AIZMIRST KRIEVU KUNGUS!

 5. Lai nu esmu lasījis tikai kādas 6 -šas Pikuļa grāmatas ,tās tiešām bija interesantas ,tiešām kā A.Dimā grāmatas ,gan muzeju ,tūristu pievilināšanai,varētu izveidot, gan latviski vēl kādas grāmatas iztulkot.

 6. Uzskatām šo vatoļinu par kārtējo “Trojas zirgpuisi”,vai drīzāk par “vilku aitādā”, kas citiem, viltīgākiem un izmeklētākiem ceļiem vedina uzņemt pozitīvi viņa izdekorēto lielkrievu šovinistisko poziciju. Uzmanīgi, “draudzīgi” lavierējot uzsākot šo viņa īpašo kirilicas lomas uzsvēršanu mūsu – latviešu valstī, nelietīgi un zemiski ignorējot faktus, kādā veidā un veselus 50 gadus mūs sāka “bagātināt” viņa izcelsmes vietas sarkano slepkavu ordas valoda, kas nav vēl beigusies! Kad man bija polemika Delfu komentos ar vatoļinu par okupāciju, ko viņš nenoliedza un mani argumenti jautājot par loģisko okupācijas seku novēršanu izvedot okupantus-militāros un civilos, tad viņš locijās kā zutis visādi neatbildot. Un beigās aizmūkot bez atbildes uz šo “godīgajam un lojālajam” pilsonim uzdoto jautājumu, tik neērtu esot šim tik “demokrātiski un latviski” noskaņotajam tipam!

 7. Diskusijai daudz interesantu un aktuālu ideju!

 8. Krievu valodai nav jāpiešķir īpašs statuss. Ir jāzina valsts valoda un jāievēro šī norma. Ar īpaša statusa noteikšanu krievu valodai būs diskriminētas pārējās valodās runājošās kopienas, tajā skaitā latgaliešu valodas, lībiešu valodas, ukraiņu, baltkrievu, čigānu jeb romu, ivrits, poļu valodas u.c. pielietojums nākotnē. Rusifikācijas pamatā ir mazākumā esošo un dažādās valodās runājošo Latvijas iedzīvotāju beztiesiskums pret krievu valodas nesalīdzināmi plašo pielietojumu. Latvija nevar pārvērsties par krievvalodīgu kopienu, kur daudzi latviešu valodu saprot, bet nerunā. Līdzīgi arī pretējais – daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuri saprot centienus aizsargāt valsts valodu, cenšas runāt latviešu valodā, lai gan viņu dzimtā valoda nav latviešu valoda. Runa ir par attieksmi pret valsti.

  • ja citas minoritātes neprasa minoritāšu statusu savām valodām, tas nenozīmē, ka krieviem vajag atteikties no savām likumīgajām prasībām, kuras ignorē t.s. “saskanieši”

   • Latvija ir interesanta ar valodu dažādību. Un, kā jau komentārā rakstīju, daudzi šodien runā latviešu valodā, lai gan dzimtā valoda ir cita. Un tas izglītības sistēmā ir solis pretī visām tautām, kuras šeit dzīvo. Arī jauktajās ģimenēs ne vienmēr izvēlas krievu valodu. Tieši informatīvajā laukā vistiešāk jūtama konkrētas valodas ietekme, ne uz ielas vai savstarpējās attiecībās. Jautājums ir par to, kādam valodai pielietojumam būtu jāpievērš uzmanība – sarunvalodai vai labai un izkoptai krievu valodai? Un lieliski būtu, ja TV kanāli vai prese vairāk popularizētu citu valodu nozīmi – mazās kopienas Latvijā labprāt noskatītos pārraides poļu valodā, vācu valodā, lietuviski, tāpat kā tas notiek latgaliski. Nevar izcelt vienu valodu – krievu valodu starp pārējām.

 9. “…un atbildei ir jābūt asimetriskai – izklāstot faktus, dodot skaidrojumu.”- Ha, ha,ha, nu, Igor, nu īstens *ukin сын/dēls. Pietiks jau Jurka Pavlovičs te par “vienstāvīgo režīmu” stāsta, vēl palaidīsim TV ēteras diskusijas, lai par dzīves līmeni kāds pastāsta – salīdzina “okupantu” ar “okupētajiem”? Neizdosies, hitroЖо.., nelaidīsim Krievijas propagandistus Latvijā izvērsties.

 10. Vai Krustiņš ar šo cilvēku runāja valsts valodā? Tas pasaka visu.

 11. Par to dekolonizaciju Atbildēt

  Nav nevienu jagruz vagonos atpakal uz Krieviju… neviens normals Latvijas krievs uz to pusi netaisas ari ja tam maksatu par to…. visi grib uz Eiropas zalajam plavam. Palidzesim saviem krievu draugiem iepazities ar parejo Eiropu, jo vini pasi tur loti grib tikt… pat vel vairak neka mes pasi.

 12. Īpašs statuss visās jomās, bet jo sevišķi valodai, Latvijā ir tikai latviešu. Savu valodu, kultūru un tradīcijas katra minoritāte var izkopt biedrībās un privātskolās, vai skolās ko apmaksā viņu etniskās piederības valsts. Krievi šeit nav minoritāte, bet civilokupanti un tiem pārsvarā jāatgriežas Krievijā.

 13. Kādēļ tas krievs neprasa lai ASV,Vācija,Francija,Anglija un citās vlastīs kur krievu dzīvo vienlaidu kvartālos un ir visi priekšnoteikumi lai ražotu krieviskumu neprasa savai valodai statusu kā mācīties dzimtajā valodā pildīt amata pienākumusutt. bet šeit tas krievs grib īpašu statusu,jo redzi viņam ar to kas ir tagad ir pamaz,krievi par Džanoku nebalsoja tādēļ ka ir sapratuši uz kurieni šie jevreju ,ēbreji uz viņu mugurām grib tikai siltas vietas un labu algu,jo viņi taču ir finansu starpnieki,Pāšreizējais karš taču arī notiek starp Rokfelleru un Rotšildu klaniem un pārējo tautu likteņi viņus maz intresē,kā Ukrainā visu ir sagrābuši varu jevreji kuri balsta Rokfelleru intreses bet krivijā saimnieko tādi paši Jevreji tikai Rotšildu klans, mērķis ir viens tikt abiem pie Krievijas izsaimniekošanas kur pat tīrajiem slāviem,krieviem nebūs nekādas teikšanas.Vai tad Putinam ir citi sabiedrotie tādi kā Abramovičs,bijušais Hodorkovskis nu ir kritis nežēlastībā bet varbūt speciāli,izlūkošanai.notiek cīņa starp klaniem un resursiem kur krievu nesaprašanas dēļ tiek izkauti krievi un ukraiņi jo ja nebūtu kara kur tos cilvēku miljonus liktu,ES nevajag,ASV ir pašiem problēmas ar saviem nabagiem tādēļ ir jasarīko karš lai jevreju klani varētu mierīgi dzīvot un valdīt pār tautām.

 14. VATOĻINU AR VISU VIŅA ‘ĪPAŠO STATUSU” IESĒDINĀT VILCIENĀ “RĪGA-MASKAVA” UN NOVĒLĒT “СКАТЕРТЬЮ ДОРОГА!”.

 15. Voļskis vai Kosteņecka, vai vienalga kurš krievs šeit vēlas noteikt lietu kārtību un, protams, neviens nevēlas atgriezties karsti mīļotajā KF. Tikai tā Latvija jāpārtaisa pēc krievu šnites
  Kā mainās viss – tā nemanāmi , klusi
  Skat, Rīga jaunu tērpu uzvilkusi
  Tik piegriezta vairs nav pēc Rīgas modes,
  Maskačkas sarafanā viņu iejozt grib.
  Un tādi ir viņi visi. Krievi tiekot diskriminēti, bet kā? Un tā šie gudrinieki nespēj atbildēt ne uz vienu latviešus apsūdzošo jautājumu. Bet izliekas par latviešu labvēļiem. Cita starpā zem sociālisma un komunisma lozungiem mums centās iebarot lielkrievu šovinismu un Krievijas impērijas modeli zem šī sociāldemokrātiskā pārklāja.

  • Kāds īpašs statuss ir tatāru valodai Tatarstanā?

   • tataru valoda ir oficiālā (valsts) valoda Tatarstanā

    • kā tatāri sazinās ar tur dzīvojošiem krieviem?Vai tiešām tatāru valodā jeb visi tatāri runā krieviski un tatāriski,bet krievi tomēr tikai krieviski?

     • Vēl trakāk – liela daļa tatāru savu dzimto valodu knapi saprot. Tatarstānā. Tas pats ir Baškīrijā……nu apmēram Baltkrievijas variants, baltkrievu valoda, bet visi mauc krieviski. Kas arī bija jāpierāda. Kas arī ir krievu mērķis šeit, lai aiz kādiem skaistiem vārdiem viņi neslēptos.

 16. Tāds pats maskējies interfrontietis kā visi ušakovi, ždanokas, guščini un citi, kuru mērķis ir vājināt nacionālas valsts pamatus. Āža kāja izlien ar kr. valodas īpašo statusu.

 17. Memoriālo dzīvokli Pikulim, Germanim, Raikinam…..un vēl Keldiša piemineklim nocirstās Soc.Varoņa zvaigznes atjaunot – tāda būtu vislabākā atbilde amerikanizētajai Maskavai pašvaldībai!

 18. Tiešām jauki! Krievijas ministram tā ir “sirdslieta”, pielikt pie nama Rīgā piemiņas plāksni krievu rakstniekam, un tas notiek!

  Kad Maskavas latvieši pie bijušā latviešu teātra “Skatuve” nama gribēja pielikt pašu finansētu piemiņas plāksni, godinot kolektīvu, kura lielākā daļa tika 1938.gadā nošauta, Maskavas varasiestādes viņus prasti pasūtīja.

  Kur taisnība? Vai arī Maskavas latviešiem tā nebija “sirdslieta”? Viņus var sūtīt tālāk, kamēr Krievijas ministrs savas plāksnes var stiprināt, kur vien patīk.

  Vairāk – šeit. Ieguglēiet virsrakstu, ja nu kādam interesē –

  Правительство Москвы отказало в открытии мемориальной доски на здании бывшего латышского театра, труппа которого была уничтожена в ходе сталинских репрессий

 19. Manuprāt, valsts aizsardzība un īpašs statuss varētu būt lībiešu valodai un latgaliešu – kā latviešu valodas variantam. Gan iespēja šīs valodas mācīties, gan atbalsts dažādiem kultūras pasākumiem.

  Angļu, vācu, krievu, franču un dažas citas lielās valodas cilvēki mācās arī bez īpaša statusa. Protams, tām ir būtiska vieta Latvijas izglītībā – būtu arvien jānodrošina iespējas tās apgūt vidusskolās. Ir jāpievērš uzmanība vienai niansei – angļu (varbūt arī vācu) valoda jāsāk mācīt PIRMS krievu valodas. Nav noslēpums, ka krievu valodā pret mums tiek vērsts informācijas karš. Un ja cilvēkam vienīgā lielā svešvaloda, caur kuru viņš iepazīst pasauli, ir krievu valoda, tad viņš viegli kļūst par neaizsargātu KF propagandas upuri.

 20. Īpašs statuss Latvijā ir latviešu valodai. Un punkts. Citur neviens tai nepiešķirs valsts valodas statusu. Visas pārējās valodas cienām un pēc vajadzības lietojam. Bet kopumā Voļska kungs runā interesantas lietas.

 21. Krievus identificēt ar kreiso novirzienu ir kļūda.Latviešiem kreisuma izpausme ir daudz spilgtāka.Tas ir redzams latviešu varas nesēju izvēlē.Izvēlēti tiek bijušie komunisti un komsorgi,jo vienkāršie latvieši droši vien maldīgi uzskata ka šie cilvēki arī tagad patiesībā ir kreisās ideoloģijas paudēji un ir spiesti maskēties visas negācijas pierakstot tagadējai valsts sistēmai.

 22. tieši krievu valodai?Kāpēc ne baltkrievu,ukraiņu,igauņu vai lietuviešu?Tiklīdz īpašu statusu piešķirs krievu valodai,varam sākt māt atvadas latviešu valodai.Runāsim visi vienīgajā pareizajā un pēc neilga laiciņa vajadzība pēc latviešu valodas izzudīs,tāpat kā tas jau ir tagad-krievi taču ir nesaprašanā-visi latvieši tak zin krievu valodu,kāpēc mums jāmācās latviešu valoda?

 23. Tāds pat imperiālists kā tie citi.

 24. Iedod velnam mazo pirkstiņu, paņems visu roku

Draugiem Facebook Twitter Google+