Lasītāju viedokļi

“Nav jādala – dalībnieki un līdzjutēji” 0

Publicitātes foto

Saeima tomēr nolēma neskatīt likumprojektu, kas paredzēja 70 eiro lielu piemaksu pie vecuma pensijas barikāžu dalībniekiem. Tam būtu nepieciešami astoņi miljoni eiro gadā. Vai deputāti rīkojušies pareizi?

Gunārs Lauks Rīgā: “Atbalstu deputātu rīcību. Tādu piemaksu piešķiršana sabiedrībā radītu tikai šķelšanos. Vai vecmāmuļa, kas mums nesa sviestmaizes un karstu tēju, nebūtu pelnījusi to pašu? Tāpat tie, kas palika uz vietas pagastos, slauca govis fermā vai strādāja uz traktora, uzņemoties papildu darba slodzi? Arī viņi piedalījās. Nav jādala dalībniekos un līdzjutējos.”

Dainis Kalniņš Daugavpils novadā: “Ideja par piemaksu pensijām – kārtējā muldēšana. Kur tam ņemtu naudu? Tagad pensiju indeksācijai nevar sagrabināt vairāk par septiņiem eiro, bet te – 70 eiro! Man ir barikāžu dalībnieka apliecība ar numuru, kas ir lielāks par 13 tūkstošiem. Pašlaik katru eiro skaitu, rēķinu, ko varu atļauties un ko ne.”

Alma Brīvkalne Liepājā: “Kāpēc ne? Es atbalstītu šādu ierosinājumu. Bet kur ņems daudzos miljonus piemaksām? Vai tiešām mums nav prāta? Bet, ja piešķirtu, projām neviens nemestu, tas jāsaprot.”

Georgs Ozoliņš Jelgavā: “Tajās dienās dežurēju Jelgavas domē. Manā pārziņā bija rezerves radiostacija. Sekoju radio – ja Kolāts runā, viss kārtībā. Bet, ja apklustu, man būtu žigli jāieslēdz rezerves radiostacija. Sākumā jāraida mūzika, kamēr ierodas Kolāta aizvietotājs. Mēs visi tolaik bijām vienoti, un es negaidu neko – ne apbalvojumu, ne piemaksu.”

Zigurds Mežavilks Rīgā: “Piekrītu, nevajag nekādas piemaksas. Barikāžu dalībniekiem vajadzētu piešķirt, piemēram, veselības apdrošināšanu, nevis dot naudu. Pašvaldības gan varētu parādīt godu ar kādu prēmiju, atzinības rakstu un dāvanu.”

Eduards Krūmiņš Kuldīgā: “Barikādes sargāja visa latviešu tauta un ļoti daudzi cittautieši. Maksāt visiem? Tas ir neiespējami.”

Voldemārs Lieljaks Liepājā: “Tā summa drusku par lielu. Uzskatu, ka mūsu visvērtīgākie ļaudis ir politiski represētās personas, tāpat černobilieši, kurus aizsūtīja pašā peklē – dzēst atomelektrostaciju. Šiem cilvēkiem noteikti vajadzētu piemaksāt.”

Aivars Auziņš Ventspilī: “Sargāju barikādes, mēs atradāmies pie Zviedru vārtiem, brīdināja, ka nāk omonieši. Tās bija reālas briesmas, bet viss beidzās laimīgi. Man ir gan apliecība, gan piemiņas nozīme. Es deputātu vietā atbalstītu šādu piemaksu pie pensijas.”

LA.lv