×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Nav jāuztraucas, ja pusaudze sevi apmierina

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Nejauši pamanīju, ka manas partneres 16 gadus vecā meita sevi apmierina. Izrādās, ka viņa to apzināti dara jau kopš 11 gadiem, bet pirmoreiz ļoti pārbijusies un nav sapratusi, kas ar viņu notiek. Mana partnere meitai centusies paskaidrot, kā nu varējusi.

 

Kāda iemesla dēļ pusaudze nodarbojas ar masturbēšanu, ja viņai nav seksuālo sakaru? Vai tam var būt kādas sekas?” 
A. Dz. Krāslavas novadā

 

Medicīnas sabiedrības “ARS” ginekoloģe Alda Urtāne mierina, ka šajā vecumā masturbācija bieži vien ir pārmērīgi uzbudinātas nervu sistēmas dēļ. Iemesls ir stress, konflikti ģimenē vai skolā, arī saslimšanas u.c.

Sevi apmierināt mēdz pat pavisam mazas meitenes (2 – 3 gadu vecumā), lai izlādētu spriedzi, ko radījusi konflikta situācija ģimenē, piemēram, kad ir piedzimis jaunāks brālis vai māsa vai vecāki grasās šķirties.

Pusaudze parasti nodarbojas ar masturbēšanu, lai tā atrisinātu iekšējā stresa situāciju. Iespējams, viņa nevar savas problēmas izrunāt ar ģimenes locekļiem vai draugiem. Ļaunākā gadījumā sekas var būt identitātes traucējumi, kā arī problēmas, vēlāk veidojot saskanīgas attiecības ar partneriem un ģimenes locekļiem. Bet, iespējams, šis nav aprakstītais gadījums.

Sirdsmieram māte savu meitu var aizvest pie uzticama ginekologa, vēl labāk – pie pusaudžu ginekologa. Viņas varētu izrunāt savas meiteņu problēmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+