×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. augusts, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Bažas par Latvijas drošību un dusmas par lienošo “divkopienību” (67)

Foto - LETAFoto - LETA

Aivars Borovkovs

21. augustā apritēja ceturtdaļgadsimts kopš Latvijas neatkarības faktiskās atjaunošanas. Pa šiem 25 gadiem uzaugusi pirmā paaudze, kas nepazīst dzīvi no ārpasaules nogrieztā, Maskavai pakļautā padomju impērijas nostūrī. Paaudze, kam visi ceļi vaļā, pārvietošanās brīvība šai paaudzei ir neapšaubāms ieguvums, paplašinot tās apvārsni. Diemžēl tam ir arī negatīvas sekas – cilvēku noplūde, diaspora teju tautas trešdaļas apjomā, taču jācer, ka tēvzemē radīsies jaunas darba vietas, īpaši IT sektorā, un algu līmenis tuvosies vismaz “relatīvi apmierinošam”.

Zemā dzimstība tagad, tuvojoties Latvijas simtgadei, ir tāda kā likteņa lāsts, un Otto Ozols, manuprāt, bargākais un redzīgākais Latvijas publicists, nebeidz celt trauksmi, prasot vismaz palielināt pabalstus māmiņām. Viņš arī nebeidz celt trauksmi bažās par Latvijas drošību un dusmās par lienošo “divkopienību”. Laikrakstos un portālos lasāmi arī citi viedokļi, kas vedina gan uz pārdomām, gan iebildumiem. “NRA” žurnāliste Elita Veidemane intervējusi Aivaru Borovkovu, viņas vārdiem runājot, juristu, fotogrāfu, politisko norišu vērotāju un laikazīmju vācēju. Borovkovs velk līdzinājuma zīmi starp ASV un PSRS, respektīvi, Putina Krieviju: “Reāli mēs dzīvojam karā (..) Šī nemitīgā cīņa (kopš 1945. gada. – F. G.) nav pārtrūkusi ne mirkli – divi (!) pasaules žandarmi, kuri arī vienlaikus sekoja un skatījās viens otram uz pirkstiem.”

Interesanta ir šāda Borovkova atziņa: “Daudzi krievi nerunā latviski ne tāpēc, ka nezinātu valodu, bet gan tādēļ, ka nerunāšana ir viena no protesta formām: ja mēs esam nedraugi, tad mēs ar jums arī nerunāsim latviski.” Borovkovs pārmet Valsts valodas centram (!) “aprobežotu politiku” , un “šīs aprobežotās politikas dēļ valstī tiek veidota divvalodība un divkopienu sabiedrība”.

Man jau gadījās norādīt, ka ārzemju ceļvežos par Latviju rakstīts, ka šajā valstī “runā latviski un krieviski” – kā pats par sevi saprotams fakts, kurš tikai, paldies Dievam, vēl nav (un, cerams netiks) juridiski nostiprināts. Jo divkopienu valsts kā tāda nozīmētu, ka Latvija vairs nav latviešu tautas nacionāla valsts.

NATO statūtu 5. pants, kas zināmā mērā ir Latvijas drošības atslēga, Borovkovam izraisa sarkastisku smīnu: “Mums ir fantastiski zinātnieki, mākslinieki, mediķi, mūziķi, bet mēs visi sajūsmā stāstām, ka te ir NATO. Faktiski mēs esam atdevuši valsti kara poligonam (..). Ko valstij nozīmē 5. pants? Tas nozīmē: mēs esam gatavi ierasties jūsu valstī un karot ar to, kas nāks priekšā.” Un kas tad “nāks priekšā”? Borovkovam šķiet, ka “tā nemitīgā nerrošanās ar kaimiņvalsti ir traģikomiska”.

Par to, kas tad nu varētu “nākt priekšā”, raksta politologs Ivars Ījabs “Rīgas Laikā”: “Daugavpils patiesībā nav Latgale. Attieksme pret iespējamu Krievijas intervenci “tautiešu aizstāvībai” pret “fašisma atdzimšanu” un diskrimināciju Latvijā (..) Daugavpilī ir būtiski pozitīvāka nekā pārējā Latgalē.” I. Ījabam “vieglu drebuli uzdzen tie 50,5% visu tautību daugavpilieši, kas apstiprinoši atbild uz jautājumu: “Vai Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju intereses un tiesības tiek pārkāptas tādā mērā, lai Krievijas iejaukšanās būtu nepieciešama un pamatota?”

Tāpēc nav ko ņirgt par 5. pantu!

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Kurs gan vel nav pamanijis ka Borovkovs ir Kremla agents. Kapec tada cilveka vervelejumi ir japublice?

 2. Nedomāju ka latviešiem būtu jāuzticas bijušā komunista , Rīgas Balss ārzemju nodaļas vadītāja, skricelējumiem, kurš šobrīd dzīvo Izraēlā.
  Smieklīgi lasīt:
  …21. augustā apritēja ceturtdaļgadsimts kopš Latvijas neatkarības faktiskās atjaunošanas. Pa šiem 25 gadiem uzaugusi pirmā paaudze, kas nepazīst dzīvi no ārpasaules nogrieztā, Maskavai pakļautā padomju impērijas nostūrī. …
  Nemot vērā ka pats no PSRS emigrēja uz Izraēlu.
  Un Rīga PSRS laikos nebija nekāds impērijas nostūris.Tā bija trešā populārākā pilsēta PSRS , aiz Maskavas un Pēterburgas

 3. kirilica kā uzskates līdzeklis Atbildēt

  Domājiet, ka tas smerlis grafists aiz svētas pārliecības
  izpaužās plaši ar visādām vēstures muļķībām ??. Nē !!!
  /
  Demonstrē ar savu kirilicu visai pasaulei,
  ka te ir DIVVALODĪBA
  un pie reizes ap*irš latviešus.
  /
  Portāla moderātori ar savu “klusuciešanu” to apstiprina.

 4. Frenk Gordon- dzīvo tur, kur tev jādzīvo, ASV, liec mierā Borovkovu, krievus un nekrievus, kuriem netīk jeņķu pasaule un mazāk smirdini gaisu Latvijā ar savu etniskā naida kurināšanu slēptā formā un starpvalstu naida kurinšanu. Ja tev par taviem smērējumiem maksā Klintonu fondi, smērējumus izplati jeņklandē, atbalsti savus klintonus un tamlīdzīgus liberastus un nekūdi, lai pašam nenāktos izstrebt-personiski.

  • vēl viens kremļa trollis nobezdējās !

  • Andrej Bubinduss – pirms atver savu pāksti, atceries, ka viņš ir Franks, nevis Frenks. Un tieši Franks Gordons pirmais iztulkoja Solžeņicina “Gulaga arhipelāgu” latviešu valodā, tad kad par šīs grāmatas lasīšanu vien varēji tikt apcietināts. Tādēļ, lūdzu aizver savu pāksti un atceries uz visiem laikiem – Franks katram kārtīgām letiņam ir savējais un visīstākais Latvijas patriots. Viņu ļoti ciena Latvijas pilsonīgajās aprindās. Un pamatoti.

 5. PALDIES FRANKAM GORDONAM PAR RAKSTU!!! AR INTERESI LASU BOROVKOVA ATZIŅAS, KAS ĻAUJ MAN DOMĀT UN IZTEIKT SAVAS DOMAS: IR ATZIŅAS, KURAS SAKRĪT, BET IR ATZIŅAS, KUR GALĪGI NEKLAPĒ UN NEKAD NEKLAPĒS, LAI ARĪ ESAM VIENAUDŽI!
  KAS ATTIECAS LIENOŠO “DIVKOPIENU” – JA TAI ATĻAUJ LĪST, TĀ LĪDĪS KAMĒR IELĪDĪS!???????????

 6. Starp citu Vācu WIKI un arī angļu ir slaidri teikts ka valsts valoda ir Latviešu. Krievu pat nav pieminēta. Tikai ASV vēstniecība nolēmusi būt gudrāka par visiem.

 7. Borovkovs ir bijušais čekists, ar to arī viss izskaidrojams. Tagad viņš tikai saucas par fotogrāfu un laika vērotāju 😀

 8. Fui! LA!

 9. Vienīgā Borovkova poza ir pārgudra muldēšana, kuras kredo ir izsakāms ar vārdiem: Latvijā viss ir slikti, citas izejas nav kā bučoties ar krieviem. Nu jā, tad vēl tā nekropole, tas tāds līķu skaitītāju bizness.

 10. Cien. Frank! Pašķiram vēsturi un atceramies Interfronti, kuras līderi bija Pliners, Ždanoka. Izjuka un daudzi krievi aizgāja biznesā, Bet Ždanooka , Pliners un CO vēl līdz šai dienai “”krievi “”Ķaro pret Latvisku Latviju. Cēsīs krievi dzīvo , runā latviski, mācās latviešu skolā un nav problēmu. Naida kūdītāju flagmaņi Ždanika, Pliners, Lindermans, Giļmans, Gapoņenenko, Girs, …. Kopš senās romas laikiem ir šis naida kūdīšanas gājiens aprobēts smalki, kurš bieži pasaulē radījis postošus ugunsgrēkus!

  • Gaponenko un Girss NAV zidi! Esat aapsests ar pasaules zidu saazverestibas murgiem.Lenam pa tiltu!

   • viņi ir latvieši Janka Krūmiņš un Pēteris Kalniņš, tikai
    pieņēmuši mākslinieciskos pseido-nīmus !!!

  • tu varēši bučoties ar jeņķu līķiem un jeņķu radītajiem līķiem, ja tev tik liela patikšana būt līkbučošanas specam.Stājies jeņķu biedrībās, fondos un sabiedrībās, un dibini humāno līķbučošanas biedrību

  • Īstie žīdi bija pie Latvijas republikas dibināšanas un starptautiskās atzīšanas. Viņi kopā cīnijās ar letiņiem Brīvības kaujās, palīdzēja Meierovicam (kurš pats no tēva puses bija žīds) nokārt Baltijas valstu starptautiski atzīšanu. Tāpēc Ulmaņa viens no labākajiem draugiem bija žīds un pa abiem kopā izglāba vienu no žīdu garīgajiem līderiem, kuram bija piespriests nāves sods Krievijā. Vēlāk žīdi piespieda ASV valdību neatzīt Latvijas aneksiju. Izraēlas pēckara valdībās vienmēr bija daudz agrākie Latvijas žīdi un viņi vienmēr turēja Latvijas intereses augstu.
   Bet Girsam un Gapoņenko nav nekādas saistības ar īstajiem žīdiem. Viņu seklais prāts būtu kauna lieta īstam žīdam. Bet Ždanoka Izraēlā ir atzīta par oficiālu nodevēju, jo kā EP deputāte ir tikusies ar palestīniešu teroristu līderiem. Tādas lietas viņi nepiedod. Arū latviešiem saviem nodevējiem nevajag piedot.

  • Pliners un Ždanoka nav krievi, tāpat kā Borovkovs.

 11. Zinām, kas bija Borovkovs padomju laikā, tāpēc jau grafists metas viņu tā aizstāvēt. Bet kas ir grafists, to jūs labi zināt no viņa komentāriem. Šī viņu “domu izteikšana” orientēta vienā virzienā – Kremļa virzienā, jo šādi uzskati viņiem labi iedzīti galvā jau komunisma celšanas laikā. Viņi tikai pielāgojas jaunajiem apstākļiem, bet domā tajās pat vecajās kategorijās.Tas tiesa, ka mūsu presē joprojām daudz rakstu un interviju ar svešu ideoloģiju pārstāvošiem indivīdiem. Intervētājiem vajadzētu saprast, ka uzskatus cilvēki parasti nemaina, kādi un kuram tie ir, ar tādiem arī nomirst. Te nekādu brīnumu nav. Vienīgi, ja nu pats intervētājs pārstāv šos uzskatus…

  • Понятия не имею о том, кем он был в советсткое время. Вообще с ним не знаком. Но ведь иметь своё собственное мнение о разных событиях не запрещено. Так ведь. Некоторые его мысли и доводы кажутся мне разумными, и я их разделяю. Вы себя ведёте как махровые большевики, подвергая обструкции любого, чьё мнение не совпадает «с правильной линией партии».
   Вот вы приписали меня к агентам кремля, ибо увидели в моих высказываниях отблески коммунистических идей. Этакое «мыслепреступление». А сами то идеи могут ли быть преступлением? Откройте глазки свои пошире, да посмотрите на всю вашу, так называемую, элиту. Разве она вся (ну или почти вся) не есть продукт «эпохи строительства коммунизма»?!

 12. vai draugos ar galvu ? . Atbildēt

  Ja “Lai tas” un “Dina” domā(!) ka te ir kāda propagandas lapa,
  tad rūgti maldās !
  Te TIKAI IZSAKA SAVAS DOMAS , bez pretenzijām mainīt
  citu komentatoru domas !
  Jābūt gana stulbam iedomāties, ka, izlasījis kāda izteikumus,
  pēkšņi sāks domāt citādāk !!!

  • Parak regulāri kaut kā tiek dota tribīne sādiem svešu tautu svešu varu ļaužiem.
   Kas ir ar savam slēptām interesēm, saviem reputacijas traipiem u.tml. Var tak darīt mierīgi kaut ko neviens tevi neaiztiek.. Bet nu nelien par viltus ekspertu.
   Latvija jūs ir tik laipna un tur. Prom nedzen pagaidām. Bet jums nav viņa jaregulē.

 13. Borovkovs ir kāds ir ar savām domām un viedokli.
  Bet par šo te rakstu vienkāršās kategorijās runājot –
  Vai Izraēlas žīdiem būtu jāņem par pilnu kāda Latvijas latvieša pamācības par to kā dzīvot un ko darīt? Tad kāpēc Latvijas latviešiem būtu jāņem par pilnu Izraēlas žīda pamācības par to kā Latvijā dzīvot un ko darīt?

  • Ja latvieši spētu kopt un turēt godā savu valsti, kultūru, reliģiju, vēsturi un nākotni, kā to dara žīdi, mēs nebūtu tādi “raspizģaiji”, kas sagrābstās kaut ko no krieviem, kaut ko no angļiem, vāciešiem u.c. Tad mēs nebūtu tik ievainojami. Mums nevajadzētu Valsts valodas komisiju u.c. institūciju, kas cīnās IT KĀ par latviešu valodas un kultūras tīrību, ikviens latvietis apzinātos savu piederību savai zemei un valstij un sargātu savas tautas vērtības.
   Bet tas mums nav dots. Mēs lepojamies ar to, ka esam latvieši, bet savus bērnus saucam par Jackiem, Stīviem, Kelviniem un Sintijām.
   No žīdiem patiešām būtu ko pamācīties, ja vien mēs zinātu, – ko. Jo žīdi savas gudrības slēpj aiz septiņiem zieģeļiem, un tas viņiem ļauj pastāvēt visā pasaulē un neizšķīst kā putrai starp pārējām tautām.
   Visas tautas sajauksies vienā lielā juku putrā, bet žīdi paliks tādi kā ir, kādi bijuši kopš pasaules pastāvēšanas.
   Vismaz šo īpašību – pastāvēt kā tautai, neļaut sevi samalt un piejaucēt – derētu iemācīties. Bet lai to izdarītu nepietiek gānīt citus un lielīt sevi. Vajadzīga gudrība un darbi.

   • kāpēc tu visu laiku pieraksti LATVIJIEŠU īpašības latviešiem ???

    • Tāpēc, ka ikdienā redzu, kā latvieši putrojas. Man labu paziņu bērni savus bērnus nodēvējuši svešos vārdos, Rīgā uz ielām sveši vārdi kafejnīcām, veikaliem, firmām. Kā kādreiz bija Sarkaniem oktobri, Sarkānās ausmas u.c., tā tagad dažādas Dominas, RIMI, Maximas u.c.
     No viena grāvja otrā.
     Bet, ja Tev šķiet, ka pie tā vainīgi latvijieši, nevis latvieši, tad sanāk, ka latvijiešu Latvijā ir vairākums un viņiem tā galvenā teikšana.
     Tad jautājums – kā latvieši pārtapa par latvijiešiem vai – kāpēc latvieši pieļāva, ka latvijieši pārņēma iniciatīvu un valda pār mums?
     Kas ir latviešu spožums un kas ir latviešu posts?

     • netēlo pakaļu

      Latvieši par latvijiešiem nav neviens pārvērties !!!
      Latvijieši ieguva latviešu uzvārdus ieprecoties,
      vai par vīru vai par sievu un ģimene tūlīt skaitījās
      latviešu !
      Latviešu vārdus salika arī bērniem daudzās
      nelatviešu ģimenēs.

     • uzlīme tam, kas netēlo pakaļu

      Un kurš tad nu tagad ir tas vainīgais pie tā, ka latvieši prec krievenes un latviešu meičām labāk patīk krievu zēni? Pūķins? Obama? Tramps? Merkele? Erdogans?
      Cik latviešu zēni atgriezās no sarkanās armijas ar sievu pie rokas un bērnu pūrā?
      Kļuva par latvijiešiem? Nu tad varbūt vajadzēja savu “jancīti” tos pāris armijas gadus biksēs piesiet, lai nelien, kur nevajag un neražo latvijiešus?

 14. Mēs neesam pelnijuši lasīt tadus Gordonus un bj. cekistus kā Borovkovus.
  Lūdzu beidziet smērēt mums viltus ekspertus, kas māca dzīvot.
  Te nav ne tā valsts un tauta ne tas vesturiskais laiks, kad šamie būtu aktuāli. Nu kad vienreiz pasi viņi sapratīs.

  • Maldies, Dina!
   Mūsu prasme dzīvot iet mazumā ne pa dienām, bet pa stundām. Daudzi vairs pat olu neprot izvārīt, nerunājot par to, ka prastu kaut ko salāpīt,i uzšūt vai izmazgāt bez mašīnas.
   Nedod, Dievs, kādu ārkārtas situāciju! Daudzi lepnie datordīdītāji būtu trubā ar visu Dziesmu grāmatu.

 15. Atkal nevienam nevajadzīga naida kurināšana. Necienot latviešu valodu tiek necienīta valsts, kurā dzīvojat. Un nav ko cepties lieki, tas viss norāda uz Latvijas nomelnošanu….

 16. Es tomēr labāk izvēlos dzirdēt sķervjatņikus nevis sokoļikus.

 17. Старый еврейский дедушка разразился очередной статейкой, в которой даже перечислил своих идеологических друзей, партнёров по борьбе, так сказать. Забавно однако то, что живёт то он в Израиле, а борьбу свою русофобскую ведёт почему то здесь. В отличие от г.Боровкова, который как раз живёт постоянно здесь, и видит всё из нутри. Человек, осмеливается иметь своё собственное мнение, да ещё отличное от «правильного». Экий непорядок! Срочно надо наказать наглеца и вправить ему мозги!
  А между тем, мысли он высказвает вполне трезвые и правильные. Есть такая поговорка: на бога надейся, да сам не плошай! Перефразируя её можно сказать так: на 5-ю статью надейся, да сам не плошай! Никто кроме вас самих не будет вас защищать! Никто. В решающий час Х все (!) будут искать тысячи причин, чтобы сказать нет. Ибо умирать не хочет никто.

  • Kāpēc pats kurini nacionālo naidu ?
   To pašu, kuru pieraksti mums ?

   • Viņam pilnas asinis ar Staļinisma naida asinīm. Viņam opar šiem rakstiem dod bļodiņu šķi un rupjmaizi. Tad te nu tā žults spļeskajetsja!

    • И снова здразте вам, дедуля! Моя кровь ничем не отличается от вашей, такая же красная как у вас. И нет в ней никакой ненависти, всё то вы выдумываете. Кстати, вы собирались в гости и так и не ответили на вопрос, что предпочитаете пить в это время года.

   • Это я разжигаю национальную ненависть?! Опа, вот это поворот! Где, когда, примеры приведите, плиз.

  • Ну Ты достал всех, неугомонный наш. Надеяться, что Боровков или Ты когда-нибудь поумнеете это всё равно что из саксаула строгать доски. Man vairāk interesē kāda vajadzība Veidemanei bijusi pēc tā tipa. Vecā komjauniete gribējusi nopelnīties, vai paspīdētu krievu izdevumos?

   • Ну вот и славно, плотник вы наш. Разве плотник может судить об умственном развитии других?

  • Grafistam taisnība – palīdzi pats sev, tad arī Dievs tev palīdzēs.
   Varbūt mums vajag lieku reizi pastudēt Molotova – Ribentropa paktu, lai atsvaidzinātu atmiņu?
   5.pants var izrādīties muļķa mierinājums, ja paļausimies tikai uz to.
   Naidoties nevajag ne ar vienu. Miers baro, nemiers posta.
   Mazai tautai vajadzīga liela gudrība un izturība, lai pastāvētu.
   Naudas Velns apsedlojis Latviju un jāj, no tā arī visas nelaimes.
   Visas utis vispirms jāmeklē, jāatrod un jāiznīdē pašiem savā kažokā.

 18. Tagad ir brivas robezas. Kada problema putinmiliem, sadomazohistiem doties kkur uz Muhosransku “varen plasaja”? Jeb tos nomac, nevar justies laimigi, ja kada valsts nav sagrauta, padarita lidziga nozelojamai Krievijai? Viss, ko tie “atbrivoja” parversts par gruvesiem, vai nozelojamam sadzam, kur kadreiz viss plauka.
  Ja jkadreiz padomjlaikos, lai vergi no imperijas nemuktu, robezas sargaja visstingrakaja veida. Piem. Karelija jau ap 100 km no robezas vajdzeja pierobezas atlaujas un registracijas jebkuram iebraucejam. Tad tagad tas viss ar sparu atgriezas. Kopa ar noziedziga rezima slavinajumiem.
  Tikai cik liela mera aunam ar vati galva jabut, lai kas tads patiktu un to slavinatu?
  Tikai siks jautajums: Ja tiem ta patik “Pribaltika”, tad ko visi “dizie dzimtenes un krievvalodibas milotaji” bara nedodas uz citiem atnemto Kaliningradu? Ak tur nolaists pasu slavinamo pulem, ka riebjas? Jeb tada misja, ari seit izdarit ta, lai riebtos, tapec turas lidz pedejam, partijas uzdevuma?
  Tada nozelojamiba liekas arpus jebkada saprata robezam. Bet, ka teicis A. Einsteins, mulkiba ir bezgaliga…..
  Un, ja amebam bez smadzenem izdevies izdzivot miljoniem gadu, tad tie, laikam, cer, ka izdosies ari viniem… Tikai diez vai tadus var ietilpinat kategorija – cilveks, jo Homo sapiens pec definicijas ir cilveks sapratigais…

  • Человек, мыслящий категориями «мухосранска», он сам то кто по определению, человек или амёба?! Питекантроп и тот бы понял, люди не уезжают с Родины, вот так просто, по чьему то хотению. Вы своей безграничной дуростью переплюнули не только Эйнштейна.

   • Nikogda ničego ņe zamišļaiķe protiv Rosiji,potomu čto na každuju vašu hitrocķ ona otveķit svojei ņepredskazujemoi gluposķju.

    • Pret Dostojevska sarkasmu saprātīga argumenta nav !
     Diemžēl…

     • Почему увы? Чтобы спорить с классиком такой величины, надо самому быть классиком. Тем более, зачем с ним спорить, если согласен с тем, что он сказал.

    • Dostojevskis izmanto Bismarka citātu:
     Uz katru mūsu viltību un gudrību ,Krievija atbild ar vientiesību un muļķību, bet beigās vienmēr viņa visus uzvar!

     • Действительно, авторство приписывают канцлеру Бисмарку. Ох не дурак, совсем не дурак был Отто фон Бисмарк. Железный канцлер испытал это на собственном опыте, и не раз.

 19. iebāz tās savas dusmas un savu nemotiveto naidu sev sākumpunktā un nekurini naidu netā.

 20. Borovkovam ir čekista domāšana. Ko Borovkovs darītu Krievijā, arī tēlotu apvainoto un nerunātu krieviski?
  Latvijā krievs visu laiku ir apvainojies. Mūsu cilvēkus izveda, krieviem sadeva valsts dzīvokļus utt., bet šis tik apvainojies.

 21. paldies Frankam Gordonam! Ne arvien lielākam laipotājam Borovkovam.

 22. Tātad jūsuprāt vienīgais veids kā varētu mainīt daugavpiliešu noskaņojumu ir NATO 5.panta piesaukšana? Tiešām skumji jāpasmīn. Tas ir nožēlojami, ja vienas valsts iedzīvotāji savā starpā spēj komunicēt tikai ar citas valsts armijas palīdzību.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+