×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Nav līķa, nav lietas? Rēzeknē sadedzinātā jaunieša lietā atklājas šausminošas detaļas (37)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

300 grami no cilvēka ķermeņa. Tiesu medicīnas eksperta praksē tā bijis pirmoreiz, ka tik maz palicis pāri no cilvēka. Pirms 25 gadus vecais Jānis Kalvāns pārvērtās pelnos, viņš tika nežēlīgi sists. “Ja sitat, tad sitiet līdz galam!” teikusi sieviete saviem dēliem sitējiem.

Pirms diviem gadiem rakstā “Cilvēku izkūpināja gaisā” (“Latvijas Avīze”, 2015. gada 29. maijs) stāstīju par J. Kalvānu, Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņu sādžas iedzīvotāju, kurš 3. maijā burtiski izkūpēja gaisā. Toreiz aizdomās par slepkavību, līķa slēpšanu un apgānīšanu policija jau bija apcietinājusi brāļus, tad 18 gadus veco Jāni Kuzmanu un 22 gadu veco Mārtiņu Kuzmanu, kā arī Jāni Sutirinu (21). Brāļu māti Ingu Kuzmani (41) arestēja pagājušā gada augustā.

Rēzeknes tiesa 21. novembrī piesprieda J. Kuzmanam 13 gadu un vienpadsmit dienu, M. Kuzmanam – 18 gadu, I. Kuzmanei – 17 gadu cietumsodu, bet J. Sutirinam – divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu nosacīti. Papildus no Kuzmanu trijotnes J. Kalvāna vecākiem piedzenami 48 200 eiro morālā kaitējuma, bet I. Kuzmanes nekustamais īpašums – arestēts, lai nodrošinātu morālā kaitējuma piedziņu. Kuzmanu ģimene tiesas spriedumu pārsūdzēja Latgales apgabaltiesā, kur lieta patlaban tiek izskatīta. Notikušas divas sēdes. Kādas detaļas atklājās izmeklēšanā?

Māte uzkūdījusi dēlus

Rēzeknes tiesa uzskata par pierādītu, ka māte uzkūdījusi savus dēlus veikt tīšu slepkavību un pēc tam atbalstījusi līķa apgānīšanu. Kad 2015. gada 3. maijā ap trijiem naktī pie Kuzmanes Nautrēnu pagasta Ivulānu ciema “Krustiņmājās” ieradies Kalvāns, viņa to strīda laikā iepļaukājusi. Tad mātei palīgā nācis dēls Jānis, kas Kalvānam sitis pa galvu un pēc tam guļošu spārdījis. Kalvāns izrāvies no vajātājiem, iesēdies savā “Mercedes Benz 300” un mēģinājis mukt. Kuzmaņi turpinājuši vajāšanu, ar dažādiem priekšmetiem dauzot auto. Kalvāns iebraucis ceļa grāvī, kur iestrēdzis. Šo notikumu laikā Kuzmane zvanījusi kaimiņos dzīvojošajam dēlam Mārtiņam, lai nāk palīgā izrēķināties ar Kalvānu. Mārtiņš arī atnācis, bruņojies ar koka nūju, un kopā ar brāli izrāvuši Kalvānu no auto, vajājuši viņu pa pagalmu un nežēlīgi situši, tostarp ar āmuru pa galvu. Vērojot sišanu, māte dēliem teikusi: “Ja sitat, tad sitiet līdz galam!”, kas arī ticis īstenots…

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Rodas jautājums, vai Inga vispār ir normāla, vai pieskaitāma?

  • Tā tik vēl trūka,lai atzītu par nenormālu vai nepieskaitāmu.Pieskaitāma viņa ir un jātiesā pa pilnu programmu.Tiem sitējiem jau ar par maz iedots.Tik nežēlīga slepkavība velk uz mūža ieslodzījumu

 2. Tā iet,kad 25 gadīgs puisis iet jāt 47 gadīgu veceni ar sitējiem dēliem… 🙁

 3. Vilku māte. Žēl dēlus, jauni vēl pavisam. Un dēļ kā? Dēļ vaļīgas priekšiņas.

 4. Advokātam jāmaksā tikai pēc tiesas , ja vinnē tiesu ! Tādam , kas prasa naudu , bet nespēj vinnēt nav ko maksāt !

  • Diez vai saproti advokāta funkcijas – kino tās ir stipri romantizētas, turklās ASV un Lielbritānijā pilnībā atšķiras no kontinentālās Eiropas.
   Advokāta pienākums nav vinnēt lietu, bet nodrošināt apsūdzētā tiesību ievērošanu procesa laikā, pareizi prezentēt viņa pozīciju, uzsverot nozīmīgos faktus un atsijājot nebūtiskos utt. Ja noziegums izdarīts, sods ir jāsaņem, tikai kādam ir jāpārstāv arī apsūdzētais, lai viņa nezināšanas dēļ (piemēram, par atbildību mīkstinošiem apstākļiem) sods netiktu noeikts neadekvāti augsts.

 5. Ko ta vazājas sadzērušies pa citu mājām nakts laikā , interesanti ka citiem par slepkavību piespriež daudz mazaku sodu ! Labi ka dēli aizstāv māti nevis kaut kādu sadzērušos nakts blandoni !

 6. Nodevēju valdības un Saeimas neveiktās dekolonizācijas un lustrācijas sekas un izveidotas 50+26 gadu garumā!

 7. Skumji, ka tas viss notika ar mūsu pašu tautiešiem, nevis kā parasti ar no psrs iebrukušajiem mentālajiem kriminālistiem.tomēr tas viss, kas noticis mūsu Latvijā politiskā, morālā un ekonomiskā ziņā 50+26 gadu laikā ir tiešas trulās un amorālās sarkannacistu krievu okupācijas sekas!

 8. Tādu seriālu vēl pamekē,ja arī tā bija,tad paldies liels TV,kur rāda un stāsta visu atklātā formā.

 9. Tādu seriālu lasu pirmo reizi,un ja taisnība,tad viss pa gudro… Tā ir,ka pa TV rāda visu,kas iespējams…

 10. Tas Kalvāns ar nav bez vainas, viņš bija pilnīgi piedzēries, aizbrauca pie Kuzmaniem, vilka māti uz mašīnu, lai varētu izvarot, visi piestaigāja pie viņas, Kalvānam gan nav devusi, tāpēc tas piedzērās un brauca ciemos

  • Atu mudak kājas turēji vai svecīti?Varbūt arī kverpli piedalijies slepkavībā?Muti savu būtu paturējis/usi.Lai kāds cilvēks nebūtu.neviens nav pelnijis tādu nāvi.Ceru ka tā švabra ar saviem izdzimteņiem cietumā sapūs.

 11. Izglītība vien par cilvēku nepadara. Šitāds deģenerātes purns!

 12. Izglītība par cilvēku nepadara! Tik prasts deģenerātes purns.

 13. Labi, ka tās sievietes mazās meias ir prom no viņas. Ja tā padomā, kādas maitas būtu izaugušas ar tādu māti. Tikai nesaprotu, kāpēc nauda par pārdotiem lopiem vienīgi nepilngadīgā dēla kontā. Vai tad meitenēm nekas nepienākas>

 14. ne visi bioloģiskie vecāki ir pelnijuši audzināt savus bērnus, valsts ir pārāk toleranta šai ziņā, tāpēc mums tie bērni mirst gan kopā ar narkomāniem gan sadeg bērnu ratiņos. bērnu audzināšanu vajag vairāk uzraudzīt.

 15. Divi gadi bij vaidzīgi lai atklatos patiesība kā bija.

 16. Taa maate ir slima ka var kko taadu teikt saviem deeliem un uzkuudiit uz shaadu nežeeliigu slepkaviibu!
  Domaaju ka vinas vieta ir noteikti psihenee!!!!
  Tas ir vienkaarshi briesmiigi!

 17. Vai var ticet zinam,ka Latvija naves sods nav atcelts ? Naves sodu Latvija ratificeja 1919.gada ,bet visa Latvijas Valsts Neatkaribas laika,lidz sodienai, nevienam naves sods nav piespriests,un izpildits.Ari Kaupenam nepiesprieda naves sodu.Bet,vai nav gadijumi kad naves sods ir japiespriez,un jaizpilda ?

  • Tu maldies, Dr.! Šim izdzimtenim tika piespriests nāves sods, un 1927. gada 7. maijā viņu pakāra. Klausoties spriedumu, brašais “varonis”, uz kura sirdsapziņas bija vismaz 90 cilvēku slepkavības un par kuru joprojām iereibuši inteliģenti šad tad uzdzied dziesmiņu “Meži, meži, tumšie meži…”, tiesas zālē aiz bailēm pietaisīja bikses.

  • kas nu tas par "dr." Atbildēt

   To jau katrs skolasbērns zin,ka Kaupēnam piesprieda nāves sodu ,un viņš tika pakārts.

  • Par apmēram šādu komentāru mani nobanoja apollo. Tāpēc turpināsim būt iecietīgi un cerēt ka šie zvēri pēc pāris gadiem cietumā nebūs jālasa kārtējais kriminālraksts

 18. Patiesā Latgale. Dzīve pastāvīgā šmigā ir ierasta parādība turienes laukos.

  • Jùs patreiz pilnìbà apgàżat faktus par ìsteniem latgalieśiem(domàju ,ka Jùsu godìba tur pati nav bijusi)-nav labàku cilvèku Latvijà par latgalieśiem un to Jums pateiks katrs,kurś bijis Latgalè Atbildēt

   oioioi

  • Jùs ,cienìtà persona,patreiz pilnìgi apgàźat patiesìbu par to,kàda ir patiesà Latgale. Tie cilvèki,kuri ciemojuśies “zilo ezeru zemè” zina,ka nav labàku cilvèku Latvijà par latgalieśiem. Novèlu Jums tur kàdreiz paciemoties,nevis mètàties komentàros ar steriotipiem!

   • cien. vai god. lāga nezin vēsturi, laikā, kad t.s. latgali pārvaldīja cara tētiņš tur nomitināja Krievzmē sodu izcietušos. Ja gēnu ietekmi uzskata par izdomājumu, tad Latgalē dzīvo visbrīnišķīgākie

  • Šis noziegums netika izdarīts šmigā, bet diemžēl pie pilnas apziņas un ar lielu cietsirdību. Izdarīt spriedumu par visu tautu, par pamatu ņemot vienu nožēlojamu notiku, var tikai neizglītots, tukšs cilvēks.
   Tas nav vienīgais briesmīgais noziegums Latvijā.
   Tā sieviete ne tikai nogalināja cilvēku, viņa padarīja nelaimīgus puiša vecākus un sabojāja dzīvi saviem bērniem. Tādam cilvēkam nav vietas mūsu sabiedrībā. Ceru, ka cietums kļūs par viņas mūža mājām.

  • I kù ta griebieji pascet,ÇIUĹI?Pareiz,tikai pascet,jo çivĺi jau tikai muti virinot mok,kai pi dorbim,tai mute cot i kojos por placim!

  • gribeetos jau nu dikti aciis ieskatiities,,,tev,,,kaaa domaaa tu…kas esi …man pie pakaljas naacija ir svaRIIGI,, vai tavaa dveeseleee,,,,viss ok.
   sveicieni no LatgaLES

 19. Pilnīgi degradējušies ļautiņi – lasi un brīnies…. Arī noslepkavotais – kāda iksa pēc viņam tas babulis, kas bildē priekšplānā, un kurai, kaut arī rakstīts, ka ir 41, bet reāli izskatās uz 55 – 60 bija “draudzene”?!

  • Tā “vajadzēšana”, visdrīzāk, pastāvēja tikai babuļa slimajās smadzenēs. Pat visdrūmākajos murgos grūti iedomāties divdesmitpiecgadīgu džeku, kurš tādam babulim kaut domās spētu uzrāpties virsū – lai vai kādā dzēruma pakāpē un lai vai kādā izsalkuma stāvoklī.

   • Tie tak ir čangali. Viņi nesmādē arī savas guļošās vecmāmiņas un vectētiņus. Arī kazas tiek darbinātas, bada laikos. Bet tāds tantuks viņiem ir saldais ēdiens.

 20. slima nācija letiņi

Draugiem Facebook Twitter Google+