×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Nav miera virs KNAB. Saruna ar KNAB priekšnieka vietnieci Ilzi Jurču (8)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

No plašsaziņas līdzekļiem “LA” redakcijas pārstāvji bija sapratuši, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājam Jaroslavam Streļčenokam ir nodrošināta iespēja netraucēti vadīt KNAB, jo viņu tuvākajā laikā nenomainīs. Tomēr dažādās ziņas izrādījās pretrunīgas, ko Voldemāram Krustiņam un Ģirtam Vikmanim sarunā “LA” redakcijā apliecināja arī KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča, kuru sākotnēji aicinājām, lai uzzinātu par KNAB iecerēm nākotnē. Mūsu saruna neviļus  pievērsās KNAB iekšējo domstarpību peripetijām, kaut arī I. Jurčas kundze atzīst, ka KNAB pērn strādājis daudz labāk nekā iepriekšējos gados. Viņa domā, ka joprojām tiek gatavots “leģitīms pamats” Streļčenoka atstādināšanai un KNAB pārtaisīšanai.

V. Krustiņš: – Televīzija pauda, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma teikusi, ka KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks varēs strādāt un viņš netiks atstādināts no amata, jo Saeima nav gatava nomainīt viņu ar citu amatpersonu. KNAB vadība varēs pievērsties savam ikdienas darbam.

– Jūs maldāties saistībā ar Streļčenoka kunga amatu. Šī ziņa medijos tika atspoguļota dažādi. Premjere paziņojusi, ka Streļčenoka vērtēšana turpinās un neatkarīgi no tās rezultāta jautājums par viņa palikšanu amatā tiks virzīts uz Saeimu. Premjeres uzsāktais process viņa izvērtēšanā turpinās. Pašlaik KNAB priekšnieks ir iesniedzis vērtēšanas komisijai pašnovērtējuma veidlapu.

– Kas vada jūsu pieminēto komisiju?

– To vada Drošības policijas vadītājs Normunds Mežviets, tajā ir arī SAB priekšnieks Jānis Maizītis, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs un Ģenerālprokuratūras pārstāvis. Lai gan arī es uzskatu, ka saskaņā ar KNAB likumu šādu komisiju un vērtēšanas procedūru izveide ir prettiesiska, tomēr vērtēšana turpinās. Mani biedē tas, ka sabiedriskās domas aptaujās iedzīvotāju acīs KNAB ir zems reitings, jo medijos galvenokārt tiek atspoguļoti dažādi iekšējie strīdi, nevis iestādes darba rezultāti, kaut arī mūsu darba rādītāji pēc starptautiski atzīta standarta – Korupcijas uztveres indeksa – ir uzlabojušies.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Jūs ļoti slavinājāt likuma [Par 0 deklerācijas[ pieņemšanu. Bet kāda jēga no ši likuma ,ja zemesgrāmatā mana dzīvokļa vērtība ir 6 000 ls bet nodokļu paziņojumā VZD raksta 40 000 ls. ? Vai tāāa nav korupcija VALSTS mērogā?Un te privātuzņemejiem ir ko MĀCĪTIES .bet viņus JŪS sodat.Vai tasir godīgi?

 2. Kā KNAB var apkarot korupciju, ja paši kā juridiski analfabēti pat neprot atlaist no darba Strīķi u.c. ?
  Šo iestādi esat pārvērtuši par cirku, par kuru sabiedrībā stāsta anekdotes.
  Ja priekšsēdētājs neprot/nevar ieviest kārtību, viņam vajadzētu meklēt citu darbu.

 3. Kad”streločņiku”atlaidīs un par priekšnieci iecels Strīķi,tad būs miers,kārtība un disciplīna

 4. Paskaties, haraldiņ, papēti savus radurakstus pirms mēļo, neko īsti nezinādams!

 5. Nu slikts vadītājs ir Streļčenoks, nav psihologs, neprot atrast kontaktu ar padotajiem, rīvē un rīvē, nedzird vietnieci un citus.

 6. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  KNAB problemas ar patieso Latvijas izlaupītāju notvērējsu Jutu Strīķi esam pārrunājuši tiekoties Somijas vēstniecībā, zinotka netiksim noklausiti, paturot prātā, ka Somijas labakla’jība balstās uz godīgumu par koesmu pārliecinājie ilgāku laiku tur dzīvojot somu ģimenē, uzakatu, ka JutaStriķei atkla jābūt par KNAB prirkšnieci, bet tādiem dumiķiem kā Strelčonoks es neusticētu pat sētnieka dartbu. Paticoties latviešu muļķiem proluratūrā un tiesās, tādi noziedznieki kā Lavents un Hūte varējs , ņirfagājoties par visu Lat viju, simulēt slimos. Viņi slimi ar kleptomāniju un tādi ka a la Strelčonoks ir pie saimnieka galda mielasta drupaču uzlasītāji. Nozēlojamā Ministru prezidente meloja solīdama ievērot teisas spriedumu Strelčonoka lietā. Kas parvalda Latviju – nelieši vai godīgi cilvēki. Tapec es dotu valsts prezidenta posteni tiesibu zinatniekam Egilam Levitam. Eiropā viņam būtu teikšna un viņam nav padomijas sindroma.

 7. zem KNAB, pa kreisi no KNAB un pa labi no KNAB ir miers? Po†āpova neflammējās par neklausīgo priekšnieku? viss čikeniekā?

 8. Po†āpovai nepatīk KNAB (Korupcijas Noveršanas Aapkarošanas Birojs – red. piez.) vadītājs, spirinās un mētā priekšnieku?

Draugiem Facebook Twitter Google+