×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
22. marts, 2018
Drukāt

“Nav ne jausmas”, kas patiesībā ir “Liepājas Metalurga” velmētavas pircēji no Austrijas (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Slēgtais "Liepājas metalurgs".

Kas īsti ir iegādājies “Liepājas Metalurga” velmētavu? Oficiāli tas ir Austrijā reģistrēts uzņēmums “Smart Stahl GmbH”, taču fakts, ka tā īpašniece ir Kiprā reģistrēta kompānija, raisa bažas par to, kas patiesībā slēpjas aiz ofšora firmas, vēstī portāls “liepājniekiem.lv”.

Par “Smart Stahl GmbH” informācija ir visai trūcīga. Kompānijas mājaslapa internetā nav atrodama, bet uzņēmumu datu bāzēs lasāms, ka tas ir holdinga uzņēmums, kas darbojas tērauda ražošanas un tērauda tirdzniecības jomā. Finanšu pārskats, apgrozījums vai cita uzņēmuma saimnieciskās darbības raksturojoša informācija datu bāzē nav pieejama, tā izpētījis laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Uzņēmums, kura vienīgā īpašniece ir Kiprā reģistrētā kompānija “Segoa Ventures Limited”, reģistrēts pagājušā gada aprīlī – tad, kad aizsākās AS “KVV Liepājas metalurgs” investoru meklējumi. “Viņi [Austrijas kompānija] bija ieradušies iepazīties ar rūpnīcu, bet, cik atceros, reālu piedāvājumu par tās iegādi viņi neizteica,” pauda administratos Guntars Koris, kurš vēl pagaidām pilda savus pienākumus. Kā jau ziņots, viņa vietā stāsies cits, jo Koris 1.martā zaudēja maksātnespējas administratora serrtifikatu – nenolika kvalifikācijas eksāmenu.

Jautāts, kas, pēc Kora domām, patiesībā slēpjas aiz “Smart Stahl GmbH” īpašnieces – Kipras kompānijas –, administrators laikrakstam atbildējis: “Nav ne jausmas.”

Lai arī Kipra jau daudzus gadus vairs nav uzskatāma par nodokļu paradīzi, tā joprojām ir viena no populārākajām ārzonas valstīm, kurā savu mantu nobēdzina un biznesu reģistrē gan pašmāju, gan Krievijas uzņēmēji.

Zinātāji teic, ka aiz “Segoa Ventures Limited” slēpjas vēl vairāku kompāniju slāņi un velmētavas iekārtu īstenais pircējs nav saistīts ar Latviju. Krietni ticamāka ir saikne ar biznesu Rietumos, taču tam izcelsme meklējama bijušajās PSRS jeb tagadējās NVS valstīs.

Turklāt ofšora īpašniekam esot ierobežotas iespējas ceļot pa pasauli, jo viņš izsludināts starptautiskā meklēšanā saistībā ar naudas izkrāpšanu, “Kurzemes Vārdam” norādīja divi avoti, kas nevēlējās atklāt savu vārdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mes tiesam esam stulba tauta!Kuro reizi uz ta pasa grabekla!

    • Nevis tauta stulba, bet gan valdība un Saeima. Ja nevar paši nopelnīt kukuļos, tad izdāvinās Liepājas metalurgu pa kapeikām. Bet, kas atmaksās tos 65 miljonus, ko ieguldīja no nodokļu naudas???? Tas būtu jāsedz valdībai un Saeimai no sava budžeta, samazinot visus izdevumus un algas.

Draugiem Facebook Twitter Google+