×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Nav par vēlu mācīties

Noteiktas pirmās četras apmācību jomas pieaugušo cilvēku mūžizglītībai Latvijā, kas ļaus nodarbinātiem cilvēkiem apgūt jaunas zināšanas.

 

Pieaugušo mūžizglītības pasākumu mērķis – veicināt nodarbināto un pašnodarbināto cilvēku konkurētspēju, sniedzot iespēju apgūt individuālajām vajadzībām un darba tirgus pieprasījumam atbilstošas zināšanas un prasmes visā mūža garumā. Neformālās izglītības programmas Latvijā tagad interesenti varēs apgūt četrās visnotaļ pieprasītās jomās – valsts valodā, svešvalodās, datorprasmēs, kā arī uzņēmējdarbībā (un pašiniciatīvā).

Šādu lēmumu pieņēmusi Labklājības ministrijā izveidotā speciālā apmācību komisija. Tās sastāvā iekļauti vairāku ministriju, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji. Par pieaugušo iesaisti pārējās četrās apmācību programmās (matemātiskās prasmes un pamatprasmes dabaszinībās un tehnoloģijās, mācīšanās prasmes, sociālās un pilsoniskās prasmes, kultūras izpratne un izpausme) tuvākajā laikā speciālisti vēl lemšot.

Komisija atbalstīja iespējas pēc izvēles iesaistīties arī ar darba dzīvi saistīto profesionālās pilnveides programmu apguvē. Mācīties nekad nav par vēlu – nodarbinātiem cilvēkiem tagad būs jaunas iespējas pilnveidot kvalifikāciju, prasmes un iemaņas profesionālajā darbībā, lai kļūtu konkurētspējīgāki darba tirgū, izvairoties no bezdarba riskiem.

Plānots, ka uz jaunajām apmācības programmām septembra beigās varēs pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs. Šogad atbalstu varēs saņemt vēl apmēram 1000 nodarbinātas personas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+