Nav par vēlu mācīties 0

Noteiktas pirmās četras apmācību jomas pieaugušo cilvēku mūžizglītībai Latvijā, kas ļaus nodarbinātiem cilvēkiem apgūt jaunas zināšanas.

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Lasīt citas ziņas

Pieaugušo mūžizglītības pasākumu mērķis – veicināt nodarbināto un pašnodarbināto cilvēku konkurētspēju, sniedzot iespēju apgūt individuālajām vajadzībām un darba tirgus pieprasījumam atbilstošas zināšanas un prasmes visā mūža garumā. Neformālās izglītības programmas Latvijā tagad interesenti varēs apgūt četrās visnotaļ pieprasītās jomās – valsts valodā, svešvalodās, datorprasmēs, kā arī uzņēmējdarbībā (un pašiniciatīvā).

Šādu lēmumu pieņēmusi Labklājības ministrijā izveidotā speciālā apmācību komisija. Tās sastāvā iekļauti vairāku ministriju, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji. Par pieaugušo iesaisti pārējās četrās apmācību programmās (matemātiskās prasmes un pamatprasmes dabaszinībās un tehnoloģijās, mācīšanās prasmes, sociālās un pilsoniskās prasmes, kultūras izpratne un izpausme) tuvākajā laikā speciālisti vēl lemšot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komisija atbalstīja iespējas pēc izvēles iesaistīties arī ar darba dzīvi saistīto profesionālās pilnveides programmu apguvē. Mācīties nekad nav par vēlu – nodarbinātiem cilvēkiem tagad būs jaunas iespējas pilnveidot kvalifikāciju, prasmes un iemaņas profesionālajā darbībā, lai kļūtu konkurētspējīgāki darba tirgū, izvairoties no bezdarba riskiem.

Plānots, ka uz jaunajām apmācības programmām septembra beigās varēs pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs. Šogad atbalstu varēs saņemt vēl apmēram 1000 nodarbinātas personas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.