×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Nav pieļaujama “iesaldēta konflikta” izveidošanās Ukrainā, uzsver Rinkēvičs (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 15. augustā Briselē notiekošās ES Ārlietu padomes laikā pauda nopietnas bažas un nosodījumu saistībā ar jauniem ziņojumiem par militārās tehnikas un vienību ievešanu no Krievijas Ukrainas teritorijā, informē Ārlietu ministrijā.

“Nedrīkst ļaut Ukrainā izveidot kārtējo “iesaldēto konfliktu”, uzsvēra ministrs. “Tāpat pilnībā nepieņemami ir jebkādi mēģinājumi Ukrainai uzspiest “humāno palīdzību” jeb “miera uzturētājus”, kas patiesībā būtu uz situācijas eskalāciju vērsti pasākumi. “Starptautiskas humānās palīdzības sniegšana var tikt īstenota vienīgi ar Ukrainas piekrišanu un autoritatīvu starptautisko organizāciju ciešā uzraudzībā. Eiropas Savienībai ir jābūt gatavai atbilstoši reaģēt, ja Krievija turpinās saasināt situāciju,” pauda Rinkēvičs.

Saistībā ar Krievijas nepamatoti ieviestajiem ierobežojošiem pasākumiem pret pārtikas importu no ES ministrs aicina Eiropas Savienības dalībvalstis būt solidārām un vienotām, meklējot kopējus risinājumus šo pasākumu seku pārvarēšanai uz dalībvalstu tautsaimniecībām. “Šajā sakarā aktīvi jāizmanto Pasaules Tirdzniecības Organizācijas mehānismi, kur Krievija kā šīs organizācijas dalībvalsts ir uzņēmusies noteiktas saistības,” uzskata ministrs.

Vienlaikus Rinkēvičs atbalsta ES centienus uzturēt dialogu ar Krievijas amatpersonām, lai tā apturētu bruņotu kaujinieku un ieroču plūsmu uz Ukrainu, atvilktu karaspēku no pierobežas, pārtrauktu Ukrainas teritorijas apšaudes, kā arī spertu citus soļus, kas apliecinātu Krievijas deklarēto ieinteresētību situācijas normalizācijā Ukrainā.

Uzstājoties Ārlietu padomē Rinkēvičs norādīja, ka ES ir jāturpina mērķtiecīgs darbs, lai iekļautu Ukrainas bruņoto separātistu organizācijas “Doņeckas tautas republika” un “Luhanskas tautas republika” teroristisko organizāciju sarakstā ar visām no tā izrietošām sekām. ES Augstā pārstāve Katrīna Eštone papildināja, ka praktiskā diskusija Eiropas Savienībā par šo jautājumu tiks turpināta septembra sākumā.

ES ārlietu ministri apsprieda situāciju Irākā. Latvija ir nobažījusies par drošības un humanitārās situācijas pasliktināšanos Irākā. ISIL organizācijas teroristiskie uzbrukumi etnisko un reliģisko minoritāšu pārstāvjiem ir nosodāmi. Militāra atbalsta sniegšana Irākas kurdu aizsardzībai jāizskata saskaņā ar ES Rīcības kodeksu un nepārkāpjot pret Irāku noteiktā ieroču embargo nosacījumus.

Sanāksmē tika pārrunāts konflikts Gazas joslā. Latvija atbalsta visus centienus, kas vērsti uz situācijas deeskalāciju, un aicina iesaistītās puses vienoties par pamieru un civiliedzīvotāju aizsardzību. Nopietnas bažas raisa humanitārā situācija. Jāatgādina, ka Latvijas valdība ir atbalstījusi ārkārtas humānās palīdzības sniegšanu, veicot 50 tūkstošu eiro iemaksu ANO Palestīnas bēgļu atbrīvošanas un darba aģentūras Tuvajos Austrumos palīdzības fondā (UN Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East).

Ārlietu padomē tika diskutētas arī citas starptautiskās aktualitātes – Tuvo Austrumu miera process, situācija Lībijā, Sīrijā, kā arī pasākumi Ebolas vīrusa izplatības apturēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Krievija uzvaras gadījumā teritoriāli izpletīsies,bet ja zaudēs 2.auksto karu,tad sarausies mazāka,kā tas jau notika 1991.gadā,varbūt pat fragmentēsies pilnīgi,jo valsts pilnībā orientēta uz kara laupījumu,bez kura ekonomika un valdošā elite smok nost,nu gluži tāpat,kā senajā Babilonā.

 2. paldies par uzmanibu.Ar sirdi esmu Latvija,Latvija visu ko stasta par Krimu, Ukrainu,Donecku, Lugansku personigi nevaru uznemt par nedaudzu procentu taisnibu.Loti daudz apzinatu melu.

 3. Par Latvijas interesēm spēj rūpēties tikai talantīgi politiķi, nevis karjeristi un gailīši. Tie nodara mūsu interesēm tikai ļaunumu.

 4. to REZEM no Krimas Atbildēt

  Jus bijat Krima un redzejat tuksus veikalu plauktus?Personigi redzu pilnus veikalus Simferopole un citas pilsetas.Iesaku griezties pie redzes arsta.Jo atrak jo laba.Bet melot ir loti slikti ,var dabut pa gimi.

 5. Liekas ka nevajag mazai kaimiņvalstij draudēt lielai valstij!
  Nerodas pārliecība ka mazais cinītis apgāzīs lielu vezumu…
  Tāpēc jau politiķiem ir jābūt ar realitātes izjūtām nevis solīt kādam pa ļipu

 6. Rinkevičam viss ir skaidrs Atbildēt

  BET – Власти США не могут подтвердить информацию о том, что колонна российской бронетехники пересекла границу с Украиной
  16 августа 2014 | 17:00
  Это сказала представитель Белого дома Кэйтлин Хейден. При этом она предостерегла российскую сторону от попыток ввода войск на Украину.

  Военный журналист Александр Гольц полагает, что новость о переходе колонны российской бронетехники украинской границы выглядит вполне реальной. Он опасается, что в связи этим кризис на Украине может разгореться с новой силой.

  Накануне Минобороны России опровергло сообщение об уничтоженной украинскими военными российской военной колонны.

 7. Unser brauer trottel.

 8. Ko tad tu tik ļoti norūpējies par Latvijas lauksaimniekiem? Bet ja gribi viņiem palīdzēt, tad brauc līdzi Ušakovam uz Maskavu un krīti uz ceļiem Putina priekšā – varbūt viņš apžēlosies un ar Latvijas precēm papildinās Krimas tukšos veikalu plauktus! Būsi izdarījis vismaz vienu labu darbu savu apmuļķoto tautiešu labā, nevis te tēlo lielo cietēju.

 9. Rinkevics, vairaak ruupeejies par Latvijas intereseem nevis Ukrainas un Irakas probleemaam, tas pasas tiks ar taam galaa. Bet kas paliidzees Latvijas nabagiem, tagad lauksaimnieki, kur liks savu produkciju, taa jaaved uz Arlietu ministriju….Tu tur blausties, bet tauta cietiis no tavas muldeesanas, atceries, kas tev maksaa algu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+