×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Trūcīgās personas slieksnis nav piesaistīts minimālajai algai (28)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Minimālo algu no 2015. gada paaugstināja par 40 eiro. Tomēr trūcīgās personas slieksnis – 128 eiro uz vienu personu – palicis nemainīgs. Kāpēc to atstāj iepriekšējā līmenī? Sarmīte Ķirse 
Amatas novadā

Atbild Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā referente Maruta Pavasare. Viņa norāda, ka šobrīd netiek pārskatīts trūcīgas ģimenes (personas) ienākumu līmenis, jo tas kopš 2010. gada nav piesaistīts minimālajai darba algai. Ministru kabinets 2014. gada oktobrī apstiprināja koncepciju “Par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu”. Tā paredz līdz 2016. gada 1. aprīlim izstrādāt plānu minimālā ienākuma līmeņa ieviešanai. Plāna ietvaros padziļināti vērtēs iespējas reformēt sociālo palīdzību un tās finansēšanu, lai nodrošinātu, ka sociālā palīdzība attiecas uz lielāku iedzīvotāju skaitu un tiktu nodrošināti atbilstoši pabalsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. A MAIZES KLAIPIŅŠ TA PALIEK DĀRGĀKS , TIEM TUR AUGŠĀ GALVAS NESĀP .AR ”PUVUŠĀM ”OLĀM PALAIST ĢĪMĪ

 2. ”Izstrādās”, ”vērtēs”, ”reformēs”……… nu, paldies vismaz par to pašu !

 3. Kas gan buutu shaubiijies,ka truuciigajiem nekas nepienaakas—Latvijaa tak tai grupai cilveeku nav jaadziivo—ja 128 izdala uz 30—SANAAK–4.26——ja uz 31—SANAAK–4.12.Vai tad nu praata vai nav nevienam—ar 4 eiro dienaa KURSH TAS RUNAATAAJS UN SPRIEDEEJS GRIB DZIIVOT.Driikst tak pameegjinaat.Un ja man nesanaak tie 128—pareizaak—man vispaar naudas nav,jo PENSIJAI par JAUNU—DARBAM par VECU–tad man iedos vispaar tos 70 eiro—tad man pa dienu sanaak 2,3 eiro UN KO TAALAAK liksiet man darit.—elektriba-dziivoklis–eeshana—mazgaashanaas—gjeerbshanaas—PAR IESHANU UZ TUALETI ES NERUNAASHU—var izliidzeeties ar kaadu zaales kushkji vai kaadu koka lapu—–HA-HA.

 4. Kur tādi pabalsti ieksistē, pabalsts ir tad , ja tev to piešķir pretī neko neprasot bet cik zinu tad sen jau pašvaldībās ir sūri grūti jāstrādā, lai tiktu pie tā saucāmā pabalsta un tas naudas ekvivalents neatbilst tam darbam ko liek darīt………

  • Nu nemaz tik sūri, grūti nav jāstrādā. Kapēc mums pārējiem darba ņēmējiem ir jānopelna nauda, bet pabalsta ņēmējiem dāvinās par velti?

 5. 128€ nav pabalsts, tas ir slieksnis pabalsta saņemšanai! Saskaita visu deklarēto ienākumus un izdala uz deklarēto cilvēku skaitu (kat arī kāds tur fiziski nedzīvo). Ja uz vienu cilvēku nesanāk 128€, tad saņem pabalstu, laikam kaut kur ap 70€, to skaidri nezinu. Sēdēt uz sociāliem pabalstiem nav tas gudrākais, labāk meklēt darbu, kau kāda alga, darbu var atrast. Trūcīgo statuss jau ir pēdējais, ko var prasīt, saprotu pirmspensijas cilvēkus, kurus vairs darbā negrib ņemt. Pēc pieredzes, trūcīgo statusu vairāk prasa romu tautības cilvēki, kurus negrib ņemt darbā vai paši negrib strādāt, krievvalodīgie, kuriem nav latviešu valodas zināšanas, kas traucē atrast darbu, arī lauku cilvēkiem, gados vecākiem ir grūti atrast darbu.

 6. baba!!vai tad ar tādu algu var izdzīvot?tagad jau pilsētā par dzīvokli tik daudz jāmaksā…kur tad vēl jāpaēd un viss pārējais…Ja esi viens pelnītājs pilsētā un otras puses nav,tad domā,maksāt par savu mājokli vai ēst..kokam divi gali…Strādā un vienalga nepietiek,riebjas!!!TĀ IR GALVENAIS TIEM ..TUR SĒDOŠIEM LAI IR ….,BET NABAGAM…PIEVELCIET JOSTAS CIEŠĀK UN CIEŠĀK…Strādāt arī neļaus…visu jānolikvidē,tagad cūkas audzēt nevar,drīz govis…ut.t.Ko tad mums darīt??

 7. es stradaju pusslodzi pec nodokliem uz rokas sanemu 126 euriki,bet paredzeto 4 stundu vieta stradaju 6,par tam 2 neviens nemaksa,ja ko iebilst tad atbilde ir viena ejat tadi naks simtiem.

  • Jāgriežas Darba inspekcijā

   • Darba inspekcija joprojam atrodas t.s.Labklājības ministrijas pakļautībā,bet šī un arī veselības ministrija atrodas fašistisko labējopartiju aizgādniecībā.Kāda ir labisko partiju sociālā politika un kā intereses šādas partijas lobē droši nevienam nav noslēpums.Tā ka padoms griesties darba inspekcijā drīzāk nāks par ļaunu darītajam.

 8. Kam ,tad īsti jāsaņem minimālā alga? Piemēram , medicīnā ,tās ir verga algas 2,50 stundā. Laikam jau vadās ,pēc Ķīnas.

 9. esmu jau vairākus gadus trūc,statusā,bet 128eur…neredzu sev pabalstā …dzivoju kopā ar meitu skolnieci,kas no valsts saņem tos 11eur un 78 eur alimentus.Ar to arī mums jāizdzīvo,jo lūk vairāk mums nepienākoties-nesanākot….jo uz vienu personu tik tie 40eur….

  • ej strādāt, tad sanāks vairāk, nevis čīksti cik viss ir slikts, jo pašai slinkums ir ko darīt.

   • cienītā…es!!!
    Laukos dzīvojošiem darbu atrast iespējas ir švakas !!sevišķi ja esi patālu no pilsētas…Un es nečīkstu,bet dusmojos!!Un slinkot man galīgi nesanāk.Man ir gotiņa ,dārzs….bet tie trakie rēķini….tas viss nesedz to dzīves dārdzību…

    • Droši vien nav parēķinats gotiņas un piemājā izaudzētā pašizmaksa.To var atļauties cilvēks ar citiem ienākumiem kā hobiju.

  • Jā, tā ir, ka valsts uz personu ir domājusi 49,80 eiro, bet 128 ir tikai trūcīgā statusa noteiktie griesti, tā nav domāta nauda, kas jāsaņem kā pabalsts

 10. ko no bijušo komunistu pēcnācējiem vai kažoku apmetušiem cutu var gaidīt -tad solija komunismu nākotnē ,tagad šitie jau 20 gadus sola ,gan pensiju ,dz;ives līmeņa uzlabošanos pēc kartejiem 2-3 gadiem ,nirgājoties penšiem pamet lidz 5 EURO ,stradājošie kādus 40…un t urpinās valsts pārvaldošā aparāta sev naudas slaukšana no nodokļu maksātāju naudas no ubagiem PVN-21 %

  • Pensionāriem pielika piecīti,bet jau nākošgad par elektrību būs jāmaksā par 45 procentiem vairāk ,kas sastāda 7 eiro.Vai tad tā arī nav ņirgāšanās it kā drusku pieliek,bet turpat divas reizes vairāk atņem.Vispār ir izveidojusies paraša kā gadi mainās tā cenas noteikti jāpaceļ.Valsts ir ka caurs maiss mēs tikai maksājam un maksājam,bet valsts kase kā tukša tā tukša.

 11. Pareizi ,lai trūcīgie dara sev galu ,vai arī .lai sprāgst badā ,valdībai par to ir nospļauties ,jo nekad viņi nav domājuši par tautu .Muļķi ir tie,kas cer ,ka būs kādas izmaiņas-tās būs tikai tad ,kad viņus kāds apšautu . Daudziem nav pat tas pats 128 ,kur nu vēl runāt par lielāku naudu -pat sapņi tādi nerādās .Kungi par 20 minūšu pamuldēšanu ,un pusotra stundu atpūšanos,par pasēdēšanu un tukšiem vārda solījumiem tautai – saņem tūkstošus !!!!!!!!!!!

  • to jau laikam arī grib sagaidīt

   • Taisnība, viņi tak dikti piekusuši mūsu likteni izlemjot, man mēnesī uz rokas 253 eiro, un darbs atbildīgs, strādāju bērnudārzā. Kurš idiņš izdomāja, ka man ir par lielu alga, jo sākoties krīzei 70 latiņus atņēma. Dzīvo kā vari, visu samaksā par dzīvokli un domā ko mutē iebāzt. Tā lūk esam nonākuši līdz kliņķim.

    • sākusi domāt,ka rēķinus par dzīvokli dzīvokli maksāt kļūst riskanti,jo VID var sākt interesēties,no kurienes tam ņemu līdzekļus,vai man nav kādi nelegāli ienākumi,par kuriem nav nomaksāti nodokļi.Pašlaik jau tiek aktualizēti līzinga un kredītu maksātāju ienākumi,gan jau nonāks arī pie komunālajiem.Maksājiet,bet domājiet līdzi!

     • Vajadzētu pieprasīt privātmājās dzīvošajiem uzrādīt kurināma iegādes dokumentus un bez dokumentiem iegādāto konfiscēt.Tas jau būtu īsta totalitāra režīma izaudzēto ieredņu garā.Okupācijas laikā ložņaja pa kūtsaugšām pārbaudot vai siens nav sagādāts lielākam pieļauto lopiņu skaitam.

 12. Interesanti,vai tad trūcīgajiem līdz 2016.gadam ēst nevajadzēs. Nolikt atbildīgos(bezatbildīgos) uz 128 eiro,lai pamēgina izdzīvot! Varu galvot,ka viss tiktu izlemts pāris mēnešos! Tā ir ārprātīga bezatbildība un tikai! Ja pašam kurpe nespiež,tad jau citus neredz!

  • nu viņi jau var ilgi iztikt .purni noēsti ka pretīgi skatīties .dižie tautas kalpi .

   • Viņiem purni nav noēsti ,tie viņiem no BADA tādi uzpampuši tāpat kā ceļu policistiem .UN nevienai valstij nav vajadzīgi pensionāri un nabagi ,kuri tikai prasa naudu bet strādāt paši negrib .Ierodas darbā un domā ka par to ir jāsaņem alga . Noorganizējiet paši darba vietas

    • Liela daļa teiktā ir tiesa, jo mazajiem uzņēmējiem ir ļoti grūti izdabāt/samaksāt gan valstij, gan darbiniekiem. Ja kāds to nesaprot, tad nevajag gudri runāt. Pamēģiniet spriedelētāji paši ko radīt, vai vismaz pacentieties vairāk strādāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+