×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. decembris, 2017
Drukāt

Nav pircēju, nav veikala. 78 gadus vecais Ernests stāsta par dzīvi Ziemupē (3)

Ekrānšāviņš no LNT videoEkrānšāviņš no LNT video

Gadu gaitā galvenā Latvijas Ziemassvētku vecīša mītnes vietā, Ziemupē ne tikai iedzīvotāju palicis pavisam maz, bet tagad arī likvidēts vienīgais ciema veikals.

Ernests Ziemupē dzīvo visu mūžu – 78 gadus. Sirmais kungs atzīst, ka situācija ciemā šobrīd ir pavisam bēdīga. Lielākā daļa iedzīvotāju ir aizbraukuši un mājas stāv tukšas.

Pirms mēneša aizvērts arī vienīgais Ziemupes veikals. Tagad iedzīvotājiem pēc pārtikas jābrauc uz 11 kilometrus attālo Vērgali vai 30 kilometru tālo Liepāju. Vienreiz nedēļā Ziemupes iedzīvotājus apciemo vietējais autoveikals.

Bibliotekāre rāda fotoalbumus no Ziemupes ģimeņu ballēm. Agrāk cilvēku ciemā tiešām bija krietni vairāk. Sarmīte ir ne tikai bibliotekāre. Viņa pilda vēl virkni citus darba pienākumus ir vienīgā, kam Ziemupē ir darbs. Sieviete stāsta, – ja dienā bibliotēkā ienāk viens cilvēks, tas jau ir daudz.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nav bērnu nav skolas, nav abonementu nav pasta, nav cilvēku nav doktorāta ,nav pircēju nav veikala , taču nez kāpēc Kritizē IZM Šadurski un citus ministrus? Ja cilvēku nav tad arī nekā nav un neviens ministrs tur nekā neizdarīs.

    • Matemātiķi, nefleitē melus !
      Ministrs, kuru tu te aizstāvi, ir viens no noziedzīgā klana, kuru darbošanās dēļ to cilvēku tur nav !
      Ja viņš būtu godīgs cilvēks, tad no ministrēšanas turētos lielgabala šāviena attālumā !

  2. Ziniet kāpēc laukos tik maz cilvēku? Jo ir iepotēta doma, ka var izdzīvot tiki tad, ja tev pieder daudz zemes, ir nenormāli liels lopu ganāmpulks vai daudz ha ar rapsi un graudiem. Bet tā nebūt nav. Jo lielie zemju īpašnieki vairķ paplašinās, jo tukšāki lauki paliek. Un viņi paliks vieni. Var pelnīt arī ar dažiem ha. Tik vajag atrast atbilstošu nodarbi. Nevajag mukt uz pilsētu kur lielāko daļu lgas atdod par īri un komunālajiem. Nedod Dievs, ja paliec bez darba. Tad paliec ne tikai bez ēšanas, bet arī bez pajumtes. Jaunie cilvēki, ticiet laukiem! Latvietis nav pilsētas cilvēks. Latvietis ir lauku cilvēks. Tu nevari kļūt laimīgs nepārtraukti apmeklējot spa, frizētavas un trenažieru zāles. Pilsētā nekas nav tavs, tikai tās 4 sienas. Vai gribi visu mūžu vergot, elpot sadūmotu gaisu, staigāt pa parku ar suņu kakām tikai tādēļ, lai varētu atļauties 4 sienas?

Draugiem Facebook Twitter Google+