×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Navaļnijs – viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē

aleksejs

Krievijas blogeris un sociālais aktīvists Aleksejs Navaļnijs iekļuvis žurnāla “Time” pasaules 100 ietekmīgāko cilvēku sarakstā, pats par to pajokojot, ka tas varētu palīdzēt, ja viņš vēl kādreiz nokļūtu cietumā.

 

“Forši,” 35 gadus vecais aktīvists rakstīja savā blogā dienu pēc tam, kad “Time” viņu ierindoja līdzās ASV prezidentam Barakam Obamam, Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, Irānas augstākajam līderim ajatollam Ali Hamenei un Ķīnas viceprezidentam Sji Dziņpinam.

“Tagad protestu laikā ar skaļruni var paziņot: “Dārgo policist, jūsu nelikumīgās darbības apbēdina vienu no ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaule. Ja jūs nepārstāsiet, viņš par to ietvītos,”” blogu portālā “LiveJournal” raksta Navaļnijs. Navaļnijs, kurš ir vienīgais sarakstā iekļuvušais krievs, joko, ka “Time” nestā atpazīstamība varētu viņam nodrošināt papildu matraci un dakšiņu, nevis tikai karoti, ja viņam nāktos atgriezties cietumā. Pagājušogad Navaļnijs par piedalīšanos protestā neilgi pēc decembrī notikušajām parlamenta vēlēšanām pavadīja apcietinājumā 15 dienas. “Aleksejs nesniegs komentārus. Viņš ir ļoti pieticīgs,” sacīja aktīvista pārstāve Anna Veduta. “Tas nav viņa garā.”

Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins, kurš plāno atgriezties Kremlī pēc uzvaras martā notikušajās prezidenta vēlēšanās, šogad neiekļuva “Time” pasaules ietekmīgāko cilvēku sarakstā, taču viņa vārds tajā bija atrodams 2009., 2008. un 2004. gadā. Miljardieris Romāns Abramovičs, kurš cieši saistīts ar Putinu, tika atzīts par vienu no ietekmīgākajiem cilvēkiem 2005. gadā. Novērotāji apgalvo, ka Putina pārliecinošā uzvara vēlēšanās noplicinājusi opozīcijas kustību, kas pagājušā gada ziemā sarīkoja vērienīgus protestus Maskavā. Tomēr aizvadīto nedēļu laikā Navaļnijs iedrošināja Krievijas iedzīvotājus turpināt cīņu par savām tiesībām. “Viņš ļāva izteikties miljoniem krievu, kuru prasības pēc godīgām vēlēšanām atspēkoja Rietumu mācītie vīri, kuri uzskata, ka mūsu valsts iedzīvotāji nav piemēroti demokrātijai,” žurnālā “Time” raksta opozīcijas aktīvists un pasaules čempions šahā Garijs Kasparovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+