Pasaulē

Navaļnijs zaudē redzi: Barselonā veikta operācija6

Foto – AFP/LETA

Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, kurš Maskavā uzbrukumā ar ķīmisku vielu pagājušā mēneša beigās daļēji zaudēja redzi, Barselonā nule kā veikta operācija.

Par to pats opozicionārs otrdien pavēstījis savā vietnē sociālajā tīklā “Instagram”. Šobrīd ārsti viņam jau ir noņēmuši acs apsēju.

“Redze, kā man sacīja, diemžēl, atjaunosies vairākus mēnešus. Pagaidām ar labo aci redzu tikai pirmo rindiņu,” atzina opozicionārs.

Krievijas mediji pirms divām dienām ziņoja, ka Navaļnijs devies uz Barselonu. Viņam 4.maijā izsniegta ārzemju pase. Pirms tam piecus gadus viņš krimināllietu dēļ šo dokumentu nevarēja saņemt.

Navaļnija labā acs ķīmiskajā uzbrukumā zaudēja 80% redzes.

Ārsti pieļāva, ka būs nepieciešama radzenes pārstādīšana, un uzstāja, lai Navaļnijs dodas ārstēties uz vienu no specializētajām ārvalstu klīnikām.

Сразу отвечаю на очевидный вопрос: нет, мое лечение не заключалось в том, что меня били в правый глаз. Доктор в Барселоне (город этот оказался одним из центров европейской офтальмологии) сказал, что глаз мой починить попробует и вчера сделал операцию. Вот сейчас сняли с меня адскую повязку, но видон все равно специфический. Ну зато можно без всяких пиратских аксессуаров обходиться. Зрение, мне сказали, к сожалению, будет восстанавливаться несколько месяцев. Пока правым глазом вижу только первую строчку (где те самые Ш и Б). На просьбу установить мне рентгеновское или инфракрасное зрение в больнице ответили категорическим отказом. Очередное проявление русофобии. #глаз #правыйглаз #дваглаза #барселона #боярышник

A post shared by navalny4 (@navalny4) on

Uzbrukums Navaļnijam notika 27.aprīlī Maskavā. Politiķim sejā tika ielieta ķīmiska viela. Sākotnēji tika ziņots, ka tas bijis briljantzaļais šķīdums, bet vēlāk izskanēja pieņēmumi, ka tas bijis briljantzaļā šķīduma šķīduma sajaukums ar citu vielu.

Navaļnijs ar briljantzaļo šķīdumu tika apliets arī 20.martā Barnaulā, kur politiķis bija ieradies atklāt priekšvēlēšanu štābu.

Navaļnijs ir viens no pazīstamākajiem Krievijas opozīcijas pārstāvjiem. Decembrī viņš paziņoja par nodomu kandidēt nākamajās prezidenta vēlēšanās. Taču tiesa atzina viņu par vainīgu “Kirovļes” lietā par naudas izlaupīšanu, piespriežot viņam piecu gadu cietumsodu nosacīti, kas liedz viņam kandidēt prezidenta vēlēšanās.

Navaļnijs šo lietu uzskata par politizētu un savu vainu neatzīst. Viņš jau sācis priekšvēlēšanu kampaņu un negrasās to pārtraukt.

LA.lv