×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Monika Zīle: Putina reitinga sardzē – galvenie Krievijas masu mediji un lojālie politologi (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Par 17. jūlijā Austrumukrainā gaisa lainera “Boeing 777” katastrofā gandrīz trīs simtiem bojāgājušo patiesi sēro vienīgi dzīvību zaudējušo tuvinieki. Lai gan citu valstu skaitā viņiem līdzjūtību izteikušas Ukraina, ASV un Krievija, tas acīmredzami ir tikai formāls starptautiskā līmeņa labas uzvedības noteikumu diktēts žests. Ukrainas bruņotajā konfliktā iesaistītās puses šos upurus jau tūlīt pēc notikušā steidza laist informatīvajā tirgū, kas ir ikviena kara sejas ciniskākais vaibsts – pasniegt nāves vēstījumus tādā gaismā, lai dzīvības atņemšanā vainojams nebūtu pats šo ziņu izplatītājs. Kamēr Ukrainas nacionālo bruņoto spēku runasvīri un separātistu vadoņi vairāk vai mazāk veiksmīgi cenšas iestāstīt pasaulei, ka nevienam no viņiem nav bijis 10 kilometru augstumā lidojoša objekta notriekšanai piemērotu ieroču, informatīvajos tirgos un karos daudz pieredzējusī Krievija pārdomāti un mērķtiecīgi iegroza savas valsts iedzīvotāju smadzenes varas spicei vēlamā virzienā. Lai gan prezidenta Vladimira Putina reitings turas nemainīgi augsts, tā sargāšanai ar steigu iesaukti visi Krievijas galvenie masu informācijas līdzekļi, no kuru tribīnes par “Boeing 777” avarēšanas iemesliem pirmkārt izsakās Kremlim lojālie politologi. Viņu izvēlētā taktika: neizdomāt atspēkojumus ASV medijos izskanējušajai ziņai, ka lainerim trāpījusī raķete palaista no Krievijas teritorijas, bet cilvēcisku skumju un vieglas nolemtības aizplīvurotā tonī vēstīt – lai cik pamatotas būtu notikušā versijas, no tām uzvarēs vismelīgākā, un citādi jau nemaz nevarot būt, jo ASV prezidents un ietekmīgi Eiropas valstu pārstāvji piekopj Kremlim nedraudzīgu politiku. Proti, ja gaisa negadījuma starptautiskā izmeklēšanas komisija norādīs uz “Krievijas pēdām” katastrofas iemeslos, tas būs tulkojams kā Rietumu spiediena rezultāts, nevis objektīvā patiesība.

Tiesa, var just – par spīti informatīvo resursu rafinētajai mobilizācijai, Maskava ir stipri norūpējusies, vai izdosies palikt pavisam bez vainas Ukrainas karā. Nupat sasauktajā valsts drošības padomes sēdē Vladimirs Putins īpaši uzsvēra, cik pozitīva nozīme tam, ka Krievija nav iesaistījusies militārajās aliansēs – tas atņemot daļu nacionālās suverenitātes, jo bruņotu konfliktu gadījumos diktē līgumos atrunātu rīcību, liedzot darboties pēc pārliecības un atbilstoši katrai situācijai. Zemtekstā bija noslēpts tas pats jau vadošo politologu un žurnālistu refrēnos skanējušais, ka Eiropas Savienības un ASV tandēms ir visnotaļ naidīgs Krievijai.

Tikmēr Krievijā darbojas vismaz sešas interneta vietnes, kurās gribētāji var pieteikties karošanai separātistu rindās. Ar “1. interbrigādes” nosaukumu tīmeklī pozicionējas Sanktpēterburgā labi pazīstamā nacionālistiskā apvienība “Russkije” (“Krievi”) ar paziņojumu, ka “Ukrainas austrumos gaidīts ikviens patriots, kam ir karā nepieciešamās profesionālās iemaņas”. Dažās vietnēs militāro profesiju pārstāvjiem sola maksāt 100 ASV dolārus dienā, bet atalgojums par līdzdalību kaujā svārstās 300 – 350 dolāri. Nauda nākot no privātiem nodibinājumiem. Līdz šim caur internetu vervēja tikai stipro dzimumu, bet pirms dažām dienām parādījušies sludinājumi, ka pašpasludinātās Doņeckas republikas kaujiniekiem nepieciešamas sanitāres un “medicīniskā izglītība tiks uzskatīta par priekšrocību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Delfi šo "rupjo" izcenzēja Atbildēt

  Šo “neesošā” cenzūra dzēsa
  Sergejs V.
  23.07.2014 23:00
  Nekāda latviete neko tādu neuzrakstīs, ja nu vienīgi no apdauzītu komunistu-fanātisku līdēju dzimtas, tas ir tipisks kremļa savoku teksts, ko borēja sarkanie Afrikā, Kubā,soc. valstīs un protams Baltijā garajos komuņaku diktatūras gados. Un neviens domājošais nespēja saprast kā atrast sakaru psrs klejonim- krievvalodīgam proletārietim, vai stulbam militāristam ar uz ekrāna redzmajām gudrajām, cēlajām un kulturālajām personām? Īpaši, ja ikdienā redzamajiem plīša desanta ķēmiem, kriminālistiem trenuškās un citām psrs pabirām, kas salīda jūsu latviešu zemē laimi meklēt, jums-saimniekiem laimes iespēju atņemot pilnībā ar savu čekistu-komunistu nekulturālību, prastumu un milzīgo skaitu uz jūsu šīs, toreiz augstas kultūras tautas kakla.Un ja to visu zina un nezināt nemaz nevar, tad kā nav kauns sludināt tekstus par krievu kultūru, ja tādas sen nav, bet ir padomju savoku nekultūra un padomju barbarisms cilvēciskuma un kultūras vietā! Mūsu krievu tautas labāko genofondu iznīcināja un turpināja iznīcināt visus komunistu varas gadus un tāpēc arī Latvijā ir labi ja 1-2% patiesi krievu un vēl retāk kultūras cilvēki un tie gan nekad nebazūnēs par reiz bijušo krievu kultūru latviešiem,kā šodienas parādību, jo tādas sen nav, piem.pietiek ar drausmīgo JV kultūras parodijas piemēru! Un pāris gaišu cilvēku,kā kaut vai B.Sokolovs vai A.Troickis nespēj labot šo komunistu neliešu izcirsto robu mūsu tautai!

 2. Plukatas ir un paliks plukatas , lai kādās drānās tiks ietērptas vai kādas makskas tiks uzviltas.

 3. Sardzē stāv arī čekists savickis – tas,kurš no Latvijas gāzes. Par putinu norūpējies arī lembergs un kargins.

 4. Musu valstij ir tikai Ukrains problem un citu nav!

 5. Krievijai ir pārākums interneta kaujās!Vismaz krievvalodīgajos portālos!Draugiem .lv pie slideni politiskiem rakstiem ir vesela rinda prokrievisku komentētāju ar latviskiem uzvārdiem!Kas viņi ir?!Vai to nevajadzētu noskaidrot Drošības policijai?Kamēr vēl ir laiks…

  • Vakar neatkarīgajā Krievijas TV “Doždj” 118. kanālā plaši informēja par Putina divīziju “Šaltai-baltaj”, kurā darbojas algoti dezinformatori sociālajos tīklos visā pasaulē. To uzdevums esot komentāros paust “objektīvo patiesību” par Krieviju.
   Ārzemju žurnālisti smejas par viņu kroplo angļu valodu.Tepat nupat raksta kāds “Alex” un arī cītīgi pilda savu uzdevumi. Pie mums dažkārt tiek rakstīts nevainojamā latviešu valodā, bet saturs no tā nemainās.
   “mums armija nav vajadzīga, tāpat sevi neaizstāvēsim…”, “to naudu labāk atdot cilvēkiem, kam nepieciešami pabalsti…” utt. tādā garā, un atrodas dzirdīgas ausis, kas gatavas piekrist jebkuram Putina angažēto interneta skribentu smērējumam.

  • Domāju. ka tāpat kā es, lielākā daļa cilvēku Latvijā, arī es nezinu patiesību par notriekto lidmašīnu. Es vienādi neticu gan krieviem, gan ukraiņiem. Visadā gadījuma ukraiņu puse jau vairakkārt ir pieķerta atklātos melos. Ja mēs runājam par krievu proputinisko propogandu, tad iesaku neaizmirst, ka arī amerikāņi nav ne ar ko labāki ( Iraka, Afganistāna, Dienvidslāvija u.t.t.). Domāju, ka jebkuram latvietim ir tiesības uz savu viedokli, tajā skaitā arī uz atšķirīgu no valsts politiķu oficiālās (proamerikāniskās) versijas, un uzskatīt viņus par Putina spiegiem vai provokatoriem ir absolūti nepareizi. Atcerēsimies oficiālo muldēšanu Gruzijas konflikta laikā, un kas no tās palika pāri mierīgas analīzes rezultātā. Neizslēdzu, ka pēc neilga laika Porošenko neliksies simpātiskāks par Saakašvili, kuru gāza pati gruzīnu tauta. Nesaku, ka krievi ir bez vainas, bet viņiem ir daudz lielakas tiesības iesaistīties šajā konfliktā, kurš noris viņu robežu tuvumā un skar miljoniem etnisko krievu un krievvalodīgo. Jautājums- kāpēc mēs visa vainojam tikai krievus, bet pat neuzdodam jautajumu, ko tur dara amerikāņi, kuriem neviens nav oficiāli uzticējis pasaules valdnieku funkciju? Vai mēs latvieši, kuri tik daudz esam cietuši no Padomju Savienības, nevarētu kādu laiciņu padzīvot bez kārtējo kakla kungu pakaļas laizīšanas? Kā mēs uztraucāmies, kad ventspilnieki sadeva pa purnu dažiem dzērājiem un nekauņām tikai tāpēc, ka tie bija NATO zaldāti! Vergu dvēseles! Iztaisnojiet muguras un beidziet bučot rokas kārtējiem vagariem, lai tad. kad atklāsies viņu kārtējie meli, Jūs kartējo reizi neizskatītos pēc idiotiem. Ja mēs uzskatam, ka visi latvieši, kuri šaubās par oficiālo versiju patiesumu, tad par ko jāuzskata tie, kuri nefiltrējot informāciju akli tic pabrikveidīgo šļupstiem un citādi domājošos aicina saukt pie atbildības?

   • Igo, pastāsti, ko mums amerikāņi sliktu ir nodarījuši?Nosauc kaut vienu sliktumu Latvijai un latviešiem! Gaidu. Par krieviem. Tā ir sērga visiem viņas- Krievijas kaimiņiem 1000 gadu laika posmā. 1890 . gadā, kad godā bija pasaulē kolonizācija, tad krievu vēsturneks Kļučevskis savās lekcijās studentiem ar pacilātību stāstīja, ka Krirevzeme savas teritorija ir ieguvusi nepārtraukti veicot KOLONIZĀCIJAS IEKAROJUMUS 1000 GADU LAIKOS. Aiz Urāliem līdz 18 gadam pasaules kartes pazina kā tastariju. Bet krievi izlikās to nezinām un sauca par savām zemēm. Ar čukčiem karoja 300 gadus un tikai ar moderniem ieročiem uzvarēja. Tāda pati kolonizācijas politika notiek nepārtraukti arī mūsdienās. Latvijas profesors TAIVĀNS piemin par civilizācijas līniju, kura iet gar Baltija s valstu austrumu robežu līdz pat Melnajai jūrai. Krievijai nepārvarēt šo civilizācijas robežu. Lai kā viņi to centušies,vienmēr Dievs piespiedis no tās atkāpties. . Krievs- tā ir drausmīga sērga, kura jāārstē .

 6. Krievija nesen paskaidroja ka nevienam nav tiesības norādît karaspēka atrašanas vietu pašu teritorijā.Tā netiek norādītas buku atrašanas vietas pie ukraiņu robežam.Ukraiņu lidmašinas atrašanas tuvu pasažieru lidmašinai norāda tikai uz îstomērķi un jādoma ka ukraiņi nemēdz notriekt savas lidmašinas.

 7. Rietumu un arī mūsu reakcija uz notikumiem Ukrainā arvien vairāk līdzinās absurda komēdijai. Ukraiņu karavīri ziņo, ka, cīnoties pierobežas zonā, viņiem nepārtraukti jāiztur krievu artilērijas uzbrukumi no Krievijas puses, bet Rietumos tik spriežu un spriež, kādas sankcijas vēl varētu piemērot, un pēc cik nedēļām. Kad ukraiņi Rīgā sarīkoja piketu pie Krievijas vēstniecības, esot atnākuši tikai kādi 60 cilvēki. Acīmredzot pārējiem ir vienalga vai arī Krievija mīļāka?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+