Foto – AFP/LETA

Nāves grupa sākas ar pārsteigumu 0

Par pirmo pārsteigumu Eiropas čempionāta finālturnīrā sestdien parūpējās Dānijas futbola izlase, kas B apakšgrupas pirmās kārtas spēlē Harkovā ar rezultātu 1:0 (1:0) pieveica Nīderlandi. Vienīgos vārtus 24.minūtē guva Mikāls Krons-Deli.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Spēle sākās aktīvā cīņā ar abpusējiem uzbrukumiem, bet bez ļoti bīstamiem sitieniem. Viens no bīstamākajiem momentiem izveidojās otrās desmitminūtes beigās, kad Nīderlandes izlase bīstami uzbruka pa malu un tikai Dānijas futbolista kāja liedza bīstamu centrējumu noslēgt ar gūtajiem vārtiem.

Turpinājumā spēle sāka ritēt arvien aizraujošāk un līdz puslaika beigām tika izveidoti ļoti daudz vārtu gūšanas momenti. Sākotnēji 24.minūtē Krons-Deli pēc sekmīgas individuālās darbības no ļoti tuvas distances sita starp kājām vārtsargam.

30.minūtē tiesnesis varēja piešķirt 11 metru soda sitienu uz Dānijas izlases vārtiem par spēli ar roku soda laukumā, tomēr šoreiz tas netika paveikts, bet 35.minūtē pēc dāņu vārtsarga Stefana Andersena kļūdas Arjēns Robens raidīja bumbu pa vārtu stabu. Pāris minūtes vēlāk Ibrahims Afelajs raidīja bumbu nedaudz pāri vārtiem, bet vēl pēc brīža bīstami sita arī Krons-Deli.

Otro puslaiku Nīderlande sāka ar ļoti aktīviem uzbrukumiem un lielu spiedienu radot ļoti bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem. Kaut praktiski visu puslaiku Nīderlandei piederēja pārsvars, arī Dānija atbildēja ar ļoti bīstamiem uzbrukumiem. Puslaika otrajā daļā Dānija pie katras iespējas centās vilkt laiku un tai arī izdevās nosargāt uzvaru.

Šajā mačā tika sasniegts jauns Eiropas čempionātu rekords – Nīderlandes aizsargs Jetro Villemss kļuvis par visu laiku jaunāko futbolistu, kurš devies laukumā. 18 gadus un 71 dienu vecais Villemss apsteidzis līdzšinējo rekordistu Enso Šifo no Beļģijas, kurš 1984.gadā cīņā ar Dienvidslāviju devās laukumā, kad bija 18 gadus un 115 dienas vecs.

Otrajā B apakšgrupas, kas nosaukta arī par “nāves grupu”, pirmās kārtas spēlē plkst.21.45 Ļvovā sacentīsies Vācija un Portugāle.

Nīderlandes izlases sastāvs: Mārtens Štekelenburgs, Georgijs van der Vīls (Dirks Kujts, 85.min.), Džons Heitinga, Rons Vlārs, Jetro Villemss, Naidžels de Jongs (Klāss Jans Huntelār, 71.min.), Marks van Bomels, Arjēns Robens, Veslijs Snaijders, Ibrahims Afelajs (Rafaels van der Vārts, 71.min.), Robins van Pērsijs.

Dānijas izlases sastāvs: Stefans Andersens, Larss Jakobsens, Simons Kērs, Dāniels Agers, Simons Busks Poulsens, Viljams Kvists, Niki Zimlings, Deniss Romedāls (Tobiass Mikelsens, 84.min.), Kristians Ēriksens (Lase Skone, 74.min.), Mikāls Krons-Deli, Niklass Bendtners.