×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. janvāris, 2016
Drukāt

Nāves idejas: bioloģiskie roboti PSRS slepenajās laboratorijās (3)

Foto - www.33rdsquare.comFoto - www.33rdsquare.com
Dzīvība un elektronika

Daudzi mūsdienu zinātnieki apgalvo, ka šāda līmeņa tehnoloģijas PSRS laikā diezin vai vispār varēja būt, jo tās ir teju vai neiespējamas arī tagad. Katrā ziņā neesot daudz faktu, kas liecinātu par pretējo. Speciālisti, kuri jau ilgstoši nodarbojas ar tādu robotu radīšanu, kas spētu pilnībā precīzi atkārtot cilvēka kustības, atzīst, ka kiborga ar dzīvas būtnes smadzenēm radīšana – tas esot ļoti tālas nākotnes jautājums. Tam esot vismaz divi galvenie iemesli. Pirmkārt, cilvēka apziņa un smadzenes vēl joprojām ir milzīgs noslēpums, ko neviens nevar solīt atminēt tuvāko desmitu vai pat simtu gadu laikā. Otrkārt, lai arī mūsdienās tehnisko līdzekļu attīstība risinās prātam neaptveramā tempā, tas vienalga nav ļāvis šiem līdzekļiem kaut vai pietuvoties smadzenēm to funkcionālo iespēju ziņā. Taču...

Krievpadomju militārie zinātnieki jau pagājušā gadsimta 60. gados bija itin sekmīgi radījuši kiborgus tarakānus, arī iedzīvinot elektronus to smadzenēs, un tie bija izgājuši sekmīgus izmēģinājumus, sniedzot palīdzību glābējiem zemestrīces seku likvidēšanā. Šie bioroboti, izmantojot savas spējas nevainojami orientēties aizbrukumos, reaģēja uz dziļi apslēptiem bezpalīdzīgu cilvēku saucieniem, tādējādi palīdzot precīzi noteikt vietu, kur viņi atrodas.

Lūk, arī analogs, kuram sekojot palēnām varētu arī aizkļūt līdz cilvēka vadīšanai no attāluma. Ja vien tas kaut kur jau nav pilnīgi atrisināts jautājums...

Kā jau jebkurai impērijai, arī PSRS vēsturē vēl ir gana visu veidu noslēpumu, turklāt ne tikai politiskie. Par vienu no šādiem mīklainākajiem noslēpumiem informācija sākusi parādīties tikai pirms dažiem gadiem, kad pētniekiem kļuva pieejama daļa noslepenoto dokumentu. Un šajā gadījumā ir runa par mēģinājumiem radīt mašīnas un cilvēka hibrīdu. Pikantumu šai tēmai piešķir pētnieku izvirzītais jautājums – vai tie patiešām bija tikai mēģinājumi, vai tomēr ir gūti arī kādi taustāmi rezultāti?

Nāves ierosinātas idejas
Atbilstoši klasifikācijai biorobots ir bioloģisks organisms, kas sevī iekļauj elektroniskas un (vai) mehāniskas sastāvdaļas. Pirmās domas par iespēju izveidot biorobotus radās, pirms vēl vispār izdomāja šo vārdu. Viens no pirmajiem to sāka lietot populārais fantastikas rakstnieks Aleksandrs Beļajevs savā ģeniālajā romānā “Profesora Dovela galva”, kas uzrakstīts jau patālajā 1925. gadā. Atgādināsim, ka šā stāsta sižeta pamatā ir miruša zinātnieka galvas dzīvošana neatkarīgi no ķermeņa, un dzīvību tajā mākslīgi uztur ar speciālu aparatūru.

Amerikāņu pētnieka Džefa Strasberga grāmatā “Padomju slepenie ieroči”, kas publicēta pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, dāsni klāstīts par PSRS centieniem jau 30. gados radīt savdabīgus superkareivjus, kā vienu no metodēm izmantojot viņu kaulu stiprināšanu ar titānu. Strasbergs apgalvo, ka no eksperimenta dalībniekiem izdevies pat noformēt īpašu speciālo apakšvienību, taču Otrā pasaules karā jau pašās pirmajās vāciešu iebrukuma PSRS dienās tā nokļuvusi intensīvā artilērijas apšaudē un dīvainā kārtā pilnīgi iznīcināta.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tikai,nesakiet ka,tie,ir slimi suņa murgi:D

 2. T.Skobeļeva
  PSIHOTRONIE IEROČI
  Telepātija
  Domu vadiba
  Zinātne kā iznīcinātāja

  Ir tāda grāmatiņa arī.Tur par ASV ari.

 3. Viens tāds staigāja ādas uzvalkā

Draugiem Facebook Twitter Google+