×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Nāves iemesls – infekcijas slimība


Jaunieša, kurš nomira Vidzemes slimnīcā pēc uzturēšanās valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja”, nāves iemesls ir infekcijas slimība, un cēloņsakarības starp centrā sniegto aprūpi un jaunieša nāvi Labklājības ministrijas (LM) pārbaudē nav konstatētas.


 

Kā vakar žurnālistiem pastāstīja LM Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta direktors Visvaldis Gūtmanis, jaunietis, kas uzturējās centrā “Rūja”, 14. aprīlī no rīta sajutās slikti, medmāsa viņam izmērīja asinsspiedienu, kas bija pazemināts, un jaunietis tika aizvests uz Vidzemes slimnīcu, kur 17. aprīlī nomira. Gūtmanis arī pastāstīja, ka 11. aprīlī jaunieti izmeklējis ģimenes ārsts.

LM pārbaudē gan tika konstatētas nepilnības centra dokumentācijā un komandas darbā. Tāpat dažādos dokumentos bija pretrunīga informācija par jaunieša stāvokli. Pārbaudes rezultātā tika ierosinātas trīs disciplinārlietas pret filiāles vadītāju un diviem vidējā līmeņa vadītājiem.

Kā uzsvēra LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, starp konstatētajām nepilnībām un jaunieša nāvi cēloņsakarības patlaban nav konstatētas. LM uzsver, kamēr nav konstatēta darbinieku nolaidība, šīs uzskatāmas par smagas slimības sekām. Patlaban aprūpes centra “Vidzeme” direktors Modris Karselis izvērtē “Rūjas” vadītājas, veselības nodaļas un sociālās aprūpes nodaļas vadītāju rīcību. Centra “Vidzeme” vadošo amatpersonu atbildība par notikušo tiks vērtēta pēc tam, kad būs saņemti pārbaužu materiāli no Veselības inspekcijas.

Jaunietis “Rūjā” uzturējās kopš 2009. gada 18. decembra, savukārt māte viņu pirmo reizi apmeklēja šā gada janvārī. LM pārbaudē konstatēta arī nepietiekami laba sadarbība ar jaunieša tuviniekiem. Jaunzeme aicināja tuviniekus biežāk apmeklēt savus radiniekus, kas ievietoti aprūpes centros, jo patlaban tikai 15% centru klientu ir saglabājušies kontakti ar apgādniekiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+