Foto: Nirmal Purja / AFP / Scanpix / LETA

Nāves iemesls – rinda. Everestā šonedēļ desmit bojāgājušie 0

Šī nedēļa izvērsusies nāvējoša Everesta virsotnes kārotājiem, – vakar uz pasaules augstākā kalna nomira viens īru un viens britu kāpējs, nedēļas nāves statistikai uzkāpjot līdz desmit, ziņo BBC.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Nepāla šogad izsniegusi pavisam 381 kāpšanas atļauju, taču sliktie laikapstākļi radījuši sastrēgumus pie virsotnes nedaudzajās kāpšanai piemērotajās dienās.

Daudzajiem kāpējiem jāstāv rindā, lai nonāktu Everesta virsotnē, riskējot ar apsaldējumiem, pārgurumu un augstuma slimību – plaušu tūsku un smadzeņu darbības traucējumiem.

“Nāves iemesls – gaidīšana rindā…

CITI ŠOBRĪD LASA
Sastrēgumi un rinda – tā ir kļuvusi par realitāti šobrīd kāpjot Everestā!

Vairāk kā 200 kāpēji vienā dienā? Šī Nirmala Purjas uzņemtā bilde no Everesta priekšvirsotnes kores šobrīd tiek publicēta daudzos pasaules medijos pievēršot uzmanību tam, ka gribētāju uzkāpt pasaules augstākajā virsotnē (alpīnistu aprindās par alpīnistiem šos cilvēkus sen jau vairs nav pieņemts saukt) ir tik daudz, ka daudziem šī situācija var izvērsties ļoti traģiski,” raksta pieredzējušais Latvijas alpīnists Kristaps Liepiņš.

Viņš norāda, ka šādos apstākļos tradicionālajiem alpīnistu riskiem – retinātajam gaisam, augstumam un aukstumam, straujām laikapstākļu maiņām, lavīnām un nobrukumiem, kļūmēm ar ekipējumu, pārgurumam uz savu spēju robežas jāpievieno arī nepieciešamība gaidīt rindā.

“Šādā vietā pat tie, kuri būs ar izcilu fizisko sagatavotību, būs spiesti stundām gaidīt tos, kuri ir lēnāki.

Un tad, iespējams, aukstums, nogurums un niecīgais papildus skābekļa daudzums rezultēsies… nopietnās problēmās vai pat nāvē.

Kam ir vajadzīga šāda kalnos kāpšanas perspektīva un kāpēc tā joprojām tiek apjūsmota?” – jautā alpīnists.