×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. jūlijs, 2016
Drukāt

“Nāves mašīna” traucās vājprātīgā ātrumā, šķaidot cilvēkus kā boulinga ķegļus. Aculiecinieki par teroraktu Nicā (5)

Foto - Scanpix/AP/LETAFoto - Scanpix/AP/LETA

Kravas automašīna, kas naktī uz piektdienu ietriecās Bastīlijas dienas svinētāju pūlī Francijas pilsētā Nicā, nogalinot vismaz 84 cilvēkus, traukusies neprātīgā ātrumā, šķaidot cilvēku ķermeņus “kā boulinga ķegļus” un sējot paniku pūlī, raidsabiedrībai BBC atklāj aculiecinieki.

Šausmu un panikas vilnis strauji izplatījās ap notikuma epicentru, tālāk stāvošajiem īsti neaptverot, kas notiek. Ziemeļīrijas iedzīvotājs Padijs Mullans paudis, ka nekad dzīvē nebija pieredzējis tādas bailes.

Varasiestādes izmeklē traģēdiju, kuru, visticamāk, Francijas populārajā kūrortpilsētā svētku naktī organizējuši teroristi.

Aculiecinieki vēsta, ka kravas auto “parādījās no nekurienes” un “burtiski arās cauri cilvēku pūlim.”

“Smagā mašīna vienkārši uzbrauca uz ietves, tieši pretī mums pāri ielai un sākās būkšķi, kliedzieni un vaimanas,” piebilda Mullans. “Pūlī sākās apjukums, haoss, jo nezinājām, kas vispār notiek un kāpēc tas notiek.”

Mullans un viņa draudzene pameta restorānu pa rezerves izeju un skrēja uz dzīvojamām mājām, zvanot pie durvīm, lai nokļūtu lielākā drošībā, līdz beidzot tika ielaisti.

Vietējā laikraksta “Nice Matin” žurnālists Damjēns Almāns traģēdijas brīdī atradās krastmalā, jo nesen bija beigusies svētku uguņošana.

“Pēc sekundes simtdaļas milzīga balta kravas automašīna drāzās pretī milzīgā ātrumā, vadītājam grozot stūrī tā, lai nopļautu pēc iespējas vairāk cilvēku,” viņš sacīja. “Redzēju, ka ķermeņi lido uz visām pusēm kā boulinga ķegļi visā auto izartajā ceļā. Bija dzirdami trokšņi, kliedzieni, tās šausmas nekad neaizmirsīšu.”

Nicas iedzīvotājs Vasims Boulēls papildina: “Uz ielas valdīja asinspirts, visās malās gulēja cilvēku ķermeņi.”

Viņš aprakstīja, kā automašīnas vadītājs izkāpa ārā un sāka šaut, kad mašīna bija sašķaidījusi visus, kas atradās tās ceļā.

“Tā brauca zigzaga veidā, nevarēja pateikt, uz kurieni tā pagriezīsies. Mana sieva stāvēja tikai kādu metru no tās, un tagad viņa ir mirusi. Auto brauca pāri visam – cilvēkiem, kokiem, stabiem. Daži cilvēki pieķērās tās durvīm, cenšoties apstādināt nāves braucienu,” viņš sacīja.

Aculieciniece Lūsija Nesbita-Kosmaski pastāstīja, ka šaujamieroču troksnis viņai atgādinājis par Tuvajiem Austrumiem.

“Tas bija briesmīgi, atbraucu šurp uz pāris dienām un tiku ierauta šajā baisajā nelaimē. Sacīju draugam, ka tas neizklausās pēc salūta, bet gan Beirūtas, kad tur notika apšaude,” viņa atzina.

“Tad pēkšņi sākās kliedzieni, cilvēki mēģināja patverties restorānos. Īpašnieki aicināja visus iekšā, lai paglābtos no briesmām.”

Aculiecinieki apraksta, kā bojāgājušo ķermeņi vēl ilgāku laiku atradušies zemē, apsegti ar ziliem un baltiem pārsegiem, kamēr glābšanas dienesti mēģināja palīdzēt izdzīvojušajiem un policija sāka izmeklēšanu.

Kā ziņo Francijas policija, auto vadītājs turpināja savu nāves braucienu aptuveni divu kilometru garumā, kamēr viņu apturēja policijas šāvieni. Pēc tam, kad viņš bija atklājis uguni pa bēgošajiem cilvēkiem, viņu nošāva policijas spēki.

Viņš, pēc neoficiālām ziņām, identificēts kā 31 gadu vecs tunisiešu izcelsmes francūzis, uz kura vārda atrasti dokumenti uzbrukumā izmantotajā kravas automašīnā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kāpēc visi komentē šo dienu notikumus – vajag paskatīties arābu terorisma sākuma posmu un varbūt ar Jasiru Arafatu saistībā ar toreizējo PSRS. Vai tā kaite neradās toreizējo PSRS drošibnieku galvās un naudas lietās, pirmo kaujinieku apmācībās ( pret Izraēlu ). Tālāk jau kaite aizgāja plašumā Irakā un smalki vadīts jau bumbo Eiropā … Nu pasaules lietas nenotiek tāpat vien kā atmiņai Sarkanās brigādes labi apmācītas un ar naudu apgādātas ( Itālija un premjers Aldo Moro kaut kā nepatika Kremlim ).

  • tam pardomu pilnajam US Saimnieku dirslaizim Atbildēt

   Vel nesen demokratijas varda US militaristi un specdienestu zurkas nogalinaja vairak par pussmiljonu Irakiesus, izpostija plaukstoso Libiju kur medicina un izglitiba bija par brivu un kur stradaj, pelnija simtiem tukstosi cilveki no Tuvajiem Austrumiem un ne tikai. Tagad Libija ir briva :), demokratizeta :), izpostita no kuras beg visi uz velna parausanu, jo to sava starpa nekadigi nespej sadalit “civilizetas un demokratiskas” pasaules dedzigi atbalstitie lielie Libijas demokratizetaji 🙂 – dazadi wahabitu sadistu grupejumi. Notikumi Francija, Belgija, ASV utt. ir tikjai sakums kas “civivilizetai demokratiskai” pasaulei bus jamaksa par Tuvo Austrumu valstu izpostisanu un islamfasistu sadistu atbalstisanu. Tas tikai sakums !!! Ari Siriju “civilizeta un demoikratiska ” pasaule ar wahabit – islamfasistu sadistu rokam centas “demokratizet” :), bet dabuja kartigi pa zobiem no nelokamas Sirijas Armijas un Cilvekiem no visas pasaules kuri aizstav Siriju. Sirijas Armija jau iznicinajusi desmitiem tukstosus visnezeligakos wahabitu sadistus, islamfasistus – cilverknidejus un process turpinas. Labu celaveju !!!

   • =Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komisijas vadītāja vietnieks Romāns Hudjakovs komentējis notikušo teroraktu Nicā – viņš paziņojis, ka terorakts varēja arī nebūt, ja vien Francija būtu sadarbojusies ar Krieviju, vēsta Krievijas medijs «Life Novosti». =
    Tātad sadarbosies un nebumbos – kam vel nav skaidrs, kas un kāpēc tā notiek = spiešana sadarboties un viss …

 2. Kā tiek apsargāti publiskie pasākumi ? Kā ir iespējams divus kilometrus šķaidīt cilvēkus, kr tad bija varenie droībnieki, gaidīja Briseles atļauju lietot ieročus? Pilnīga drošības struktūru bezatbildība. Tāda pat tukša muldēšana par mūsu drošību. Neviens masu pasākums nerada pārliecību par labi organizētu drošības kontroli, diemžēl. Domāt sāksim kad paši trāpīsim zem ratiem kādam eģenerātam no tuvajem austrumiem.Nožēlojami.

 3. Tas nav normāli! Kādēļ gan tas bija jādara? Viņi ar to neko nepanāk, tikai nodara ļaunu nevainīgiem cilvēkiem… Absurds.

Draugiem Facebook Twitter Google+