×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Nāves salā notiks NBS kauju rekonstrukcija

Foto - Ķekavas novada pašvaldībaFoto - Ķekavas novada pašvaldība

Par godu Brīvības cīņu atcerei veltītā Nāves salas pieminekļa 90. gadu jubilejai 27. jūlijā Daugmalē, Nāves salā, notiks vērienīgs svinību pasākums, kurā viens no spilgtākajiem momentiem būs Nacionālo bruņoto spēku kauju rekonstrukcija un autentisko ieroču apskate, kas dos iespēju ielūkoties un sajust Nāves salas skarbo vēsturi, portāls “LA.lv” uzzināja Ķekavas pašvaldībā.

Pasākuma ietvaros strēlnieku dziesmas dziedās vīru kopa “Vilki” un deju priekšnesumus sniegs deju grupa “Dzirnas”. Nāves salas pasākumā piedalīsies arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Uz svētku norises vietu tiks nodrošināta pārcelšanās ar laivām. No Daugmales, atpūtas vietas “Ķīķerītis”, uz Nāves salu pārcelšanās notiks vairākas reizes – plkst. 10.00, 13.30 un 16.00.

Par godu vēsturiskajam notikumam Nāves salā pirms 90. gadiem Ķekavas novada pašvaldība izdevusi pulkveža Jāņa Hartmaņa grāmatu “Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916”, kura ceļu pie saviem lasītājiem uzsāka pirms nedēļas, 17. jūlijā, tādējādi ieskandinot gaidāmo vērienīgo pasākumu Nāves salā.

Grāmatā detalizēti izsekots varonīgo latviešu vīru vairāku mēnešu ilgajām cīņām Nāves salā. Darba pamatā ir ilgstoša un rūpīga dokumentālo ziņu, kā arī notikumu vietas izpēte, kuras rezultātā radusies pirmā monogrāfiskā publikācija par latviešu strēlniekiem Nāves salā. Grāmatas autors Jānis Hartmanis apkopojis virkni līdz šim apritē nebijušu faktu un vairākos gadījumos veicis precizējumus.

Atgādinām, ka Nāves salas pasākums notiek Ķekavas novada svētku ietvaros, kas norisināsies trīs dienu garumā – 25. jūlijā Baložos, 26. jūlijā Ķekavā un 27. jūlijā Daugmalē, kā arī 25.-27. jūlijam Klaņģukalnā rībēs “Klang” festivāls.

Ķekavas novada pašvaldība aicina apmeklēt sev interesējošus pasākumus un piedalīties Ķekavas novada svētkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+