×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

NBA varētu strauji palielināties algu griesti

Sākot ar aiznākamo sezonu, Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) varētu strauji pieaugt komandu algu griesti.

Šobrīd vienības spēlētāju algās var tērēt, lielākais, 63 miljonus dolāru (59,3 miljonus eiro), kamēr nākamsezon šis skaitlis varētu pieaugt par trim līdz pieciem miljoniem dolāru. Tomēr ar aiznākamo sezonu stāsies spēkā jaunais NBA līgums ar televīzijas kompānijām, kas kopumā līgai ienesīs 24 miljardus dolāru (22,6 miljardus eiro).

NBA Spēlētāju asociācija (NBPA) nav piekritusi līgas plānam mākslīgi celt algas, bet gan rosina pakāpeniski palielināt spēlētāju algas, kas tik un tā basketbolistiem ļautu saņemt 51% no līgas ienākumiem.

Līdz ar to sagaidāms, ka pirms 2016./2017.gada sezonas NBA spēlētāju algu griesti varētu pieaugt līdz pat 90 miljoniem dolāru (84,4 miljoniem eiro), kas būtu lielākais pieaugums līgas vēsturē.

Sagaidāms, ka nākamgad tā dēļ varētu “uzsprāgt” brīvo aģentu tirgus, kurā lielākā zvaigzne būs Klīvlendas “Cavaliers” līderis Lebrons Džeimss. Pērn viņš ar komandu apzināti noslēdza divu gadu līgumu, lai jau nākamgad varētu noslēgt maksimāli izdevīgāko līgumu. Tādejādi Džeimsa sezonas alga varētu sasniegt aptuveni 30 miljonus dolāru (28,2 miljonus eiro).

Kā zināms, februāra vidū Džeimsu ievēlēja par NBAPA viceprezidentu.

Tāpat pēc nākamās sezonas līgums beigsies Oklahomasitijas “Thuner” zvaigznei Kevinam Durantam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+