Latvijā
Politika

NBS apakšvienība Latgalē jau gandrīz nokomplektēta 16


Bruņotajos spēkos notiek kaujas gatavības pārbaude
Bruņotajos spēkos notiek kaujas gatavības pārbaude
NBS

Topošā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) apakšvienība Latgalē gandrīz jau ir nokomplektēta, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Ministrs gan vērsa uzmanību, ka šīs apakšvienības izveidošanā galvenais izaicinājums būs apakšvienības infrastruktūras izveidošana.

NBS Apvienotā Štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs komisijā norādīja, ka šobrīd nokomplektēti 136 karavīri no nepieciešamajiem 150. NBS plāno, ka līdz gada beigām izdosies sasniegt maksimālo apmēru.

Apakšvienības komplektēšana turpinās, tāpēc Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotāji aicināti pieteikties dienestam tajā. Lai varētu dienēt profesionālā militārā dienesta Kaujas atbalsta rotā Latgalē, vispirms ir jāpabeidz pamatapmācības kurss NBS Kājnieku skolā Alūksnē. Apakšvienības karavīrus plānots izvietot Daugavpilī, Rēzeknē un Preiļos.

Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes “www.mil.lv” sadaļā “Rekrutēšana”.

Kā vēstīts, šā gada janvāra vidū Aizsardzības ministrija paziņoja par pastāvīgas NBS apakšvienības Latgalē veidošanu. Saskaņā ar valdības rīkojumu tā jāizveido līdz 2018.gada 30.oktobrim.

Jaunā apakšvienība ir rotas līmeņa vienība, kurā būs 150 karavīri. Vienībai nepieciešamie profesionālā dienesta karavīri pārsvarā tiek rekrutēti no reģionā dzīvojošajiem, tā ir iespēja Latgales iedzīvotājiem dienēt tuvāk mājām, kā arī stiprināt sociālo vidi.

LA.lv