×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

NBS Apvienotā štāba priekšnieks Zeibārts kļūs par Latvijas militāro pārstāvi NATO un ES (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Juris Zeibārts.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Juris Zeibārts kļūs par Latvijas militāro pārstāvi NATO un Eiropas Savienībā (ES), bet līdzšinējais pārstāvis – ģenerālmajors Andis Dilāns vadīs Baltijas Aizsardzības koledžu, aģentūra BNS noskaidroja Aizsardzības ministrijā (AM).

Nākamajā nedēļā valdība lems par vairāku augsta ranga ģenerāļu rotāciju NBS. Pašreizējais Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš kļūs par NBS Apvienotā štāba priekšnieku, bet viņa vietā nāks brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš. Savukārt tagadējais NBS Apvienotā štāba priekšnieks, ģenerālmajors Zeibārts dienestu šā gada jūlijā turpinās kā Latvijas pārstāvis NATO un ES.

Rotācijas rezultātā, esošais Latvijas pārstāvis NATO un ES, ģenerālmajors Andis Dilāns tiks iecelts Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Tartu komandanta amatā. Patlaban BALTDEFCOL vada Lietuvas pārstāvis – ģenerālmajors Vitālijus Vaikšnoras.

Brigādes ģenerālis Ozoliņš no 2013.gada 24.janvāra pilda NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieka pienākumus. Ozoliņš dienestu NBS ir uzsācis 1992.gadā. Dienesta laikā pildījis dažādus komandējoša sastāva virsnieka amatus. Brigādes ģenerālis Ozoliņš ir ieguvis augstāko civilo izglītību Rīgas Tehniskajā universitātē un militāro izglītību Latvijas Nacionālajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā.

Zeibārts dienestu NBS sāka 1993.gadā kā Zemessardzes 25.bataljona štāba priekšnieks. Savukārt 2008.gadā viņš vadīja Latvijas kontingentu Afganistānā, bet 2010.gadā bija Zemessardzes komandieris. Kopš 2012.gada Zeibārts ir NBS Apvienotā štāba priekšnieks.

Kalniņš par Zemessardze komandieri ir iecelts kopš 2011.gada 15.oktobra. Pirms tam viņš bijis gan Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieks, gan Izlūku mācību centra komandieris. Kalniņš dienestu NBS sāka 1997.gadā kā Zemessardzes 51.bataljona Sakaru grupas dežurants.

Kalniņš par NBS Apvienotā štāba priekšnieku kļūs šā gada 26.augustā.

Savukārt ģenerālmajors Dilāns 1992.gadā ir pabeidzis Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju. Dilāns ir bijis NBS Apvienotā štāba priekšnieks, kā arī plānojis pirmo Latvijas kontingentu izvietošanu Afganistānā un Irākā 2003.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kā ar Zeibārtu - redzēsim Atbildēt

    parasti: kā no Rīgas prom, tā Latvijas intereses aizmirstas…

  2. Kalniņš dienestu NBS sāka 1997.gadā kā Zemessardzes 51.bataljona Sakaru grupas dežurants.
    —————–
    Mjāā, Kalniņ, kā 8 gadu (līdz 2005.) laikā bez pakaļā līšanas var no prasta sakaru dežuranta izkalpoties līdz pulkvežleitnantam?

Draugiem Facebook Twitter Google+