Latvijā
Politika

NBS kliedē baumas par NATO karavīriem, kas “plenderē pa kafejnīcām” un “tērē mūsu naudu” 11

Foto Karīna Miezāja

Sociālajos tīklos pamatīgu ažiotāžu radījusi kādas sievietes pārdomas par NATO karavīriem Latvijā. Kundze no taksista padzirdējusi, ka ārzemju karavīri dzīvo viesnīcās, brauc ar taksometriem un dodas uz kafejnīcām, nevis dzīvo kazarmās, turklāt par viņu tēriņiem maksājot neviens cits kā Latvijas iedzīvotāji. Armija uz šo ierakstu reaģējusi, aicinot neizplatīt tendenciozu informāciju, reizē uzsverot, ka ārpus dienesta laika ikviens armijnieks var pavadīt brīvo laiku pēc saviem ieskatiem, taču tas nenotiek uz Latvijas nodokļu maksātāju rēķina, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Ar šo Kristīnes Liepiņas ierakstu soctīklā Facebook.com, dalījušies vairāk nekā 200 cilvēku. Karstās un plašās diskusijās iesaistījušies desmitiem cilvēku. Daļa atbalsta ierakstā minētās bažas, citi tās noliedz un aicina neizplatīt baumas.

Ieraksta autore pauž sašutumu par, viņasprāt, absurdo situāciju, par kuru viņa padzirdējusi no taksista.

Uz šo ierakstu atbildējuši Nacionālie bruņotie spēki, izvērstā komentārā, aicinot neizplatīt tendenciozu un nepatiesu informāciju, taču tas vēl tikai vairāk aizkaitinājis “trauksmes cēlāju”. NBS uzsver, ka karavīram nav pastāvīgi jāuzturas Ādažu bāzes kazarmās vai poligonā – ikvienam karavīram ir no dienesta brīvais laiks, ko viņš var pavadīt pēc saviem ieskatiem – “doties baudīt zelta rudeni Siguldā vai ekskursijā uz Rīgu, tai skaitā arī izmantot taksometru pakalpojumus, apmeklēt restorānus, Latvijas Mākslas muzeju un citus apskates objektus visā Latvijas teritorijā”.

Sandra Brāle, NBS pārstāve:”Vēlmei ieskatīties sabiedroto spēku karavīra maciņā un mēģinājumam radīt satraukumu Latvijas sabiedrībā nav pamata, jo sabiedroto karavīru dienesta atalgojums un uzturēšanās Latvijā, atkarībā no konkrētās izmaksu pozīcijas, tiek segta no NATO vai konkrētās Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalsts aizsardzības budžeta.”

Ja iedzīvotāju rīcībā ir argumentēta informācija, ka kāds no sabiedroto spēku karavīriem ir pārkāpis sabiedrībā pieņemtās normas vai normatīvos aktus, atbildīgie dienesti aicina ar konkrētiem faktiem vērsties Aizsardzības ministrijā.

LA.lv