×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

NBS komandieris: ar armijas lielumu nemērīšos (5)

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotajā štābā notiek NBS komandieru maiņas ceremonija. Foto - LETANacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotajā štābā notiek NBS komandieru maiņas ceremonija. Foto - LETA

Netaisos ar nevienu mērīties bruņoto spēku lielumā, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Lūgts komentēt publiskajā telpā izskanējušos Baltijas valstu bruņoto spēku lieluma salīdzinājumus, Kalniņš norādīja, ka atbildēs īsi.

“Es arī lepojos ar Latvijas bruņotajiem spēkiem. Esmu pārliecināts, ka tie kopā ar Zemessardzi ir augsti sagatavoti. Netaisos tagad kaut kādā veidā mērīties, cik lieli skaitliskajā sastāvā mēs esam. Esmu lepns ar to, ko mēs esam sasnieguši ar tiem resursiem, kas ir,” norādīja NBS komandieris.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nekultivējiet te mītus no kinofilmām, ka tagad pietiek ar dažiem simtiem profesionālu karavīru ar lieljaudas ieročiem, lai aizstāvētos vai iekarotu kādu teritoriju. Visu izšķiršot prasmes, raķetes, aviācija un lieljaudas ieroči, karavīru skaitam neesot nozīmes! Atveriet acis un paskatieties REALITāTē! Kā šODIEN karo Sīrijā un Ukrainā. Aviācija, raķetes un citi modernie ieroči un modernas tehnoloģijas ir graša vērti, ja nav pietiekoša karavīru skaita uz sauszemes, kas veic šīs aizstāvēšanās vai uzbrukuma operācijas. Afganistānā izkarojās gan krievi, gan amerikāņi un to sabiedrotie (arī latvieši), bet talibus uzveikt viņi nav spējuši. Savukārt atomieroču pielietojums nozīmē pašnāvību abām pusēm, tāpēc tie, kas nēsā koferīšus ar šifriem, diezin vai jebkad tos izmantos. Tas vairāk ir līdzeklis pretinieka iebaidīšanai. Tā ka sākot ar ģenerāļiem un beidzot ar parastiem pilsoņiem beigsim kultivēt mītus par Rembo, bet reāli sāksim risināt valsts aizsardzības jautājumus, vispirms jau domājot par rezervju sagatavošanu.

 2. Protams, ka nevar izmerit to apkaunojumu, pie kada mus novedusi tadi komandieri, kuri izskatas drizak pec kremla iesutitiem sabotieriem, jo, izskatas, ka darits, vai nedarits, tiek tiesi to, nevis musu intereses.
  Kaut vai pats Zemessardzes atbrunosanas fakts, kas vel nav noversts. Nezinatajiem atgadinasu, ka pirms ZS atbrunosanas un nodosanas NBS paklautiba, kas noveda lidz konkretai tas degradacijai, zemessargi nepieciemibas gadijumos pirka visu nepieciesamo par savu naudu, sakot no formam, ekipejuma, beidzot ar ierociem, kuru tad katastrofiski truka. Un registreja par savu naudu pirktos ierocus zemessardze, tadejadi to faktiski sponsorejot. Lai it ka vairotu apbrunojumu, tika aicinats vilkt ara ari kadam varbut vel no kara palikusos “shmaiserus”, utml. Bet tas izradijas viltigs krapsanas triks. Tos atzina par neatbilstosiem pasu pienemtiem kaut kadiem standartiem un faktiski atnema.
  Beigas nomainija ari Kalasnikova tipa automatus, sakuma pret no ASV atsutitajam M14, bet velak humpalu ieroca parodijam, 2.PK nedaudz uzlabotam karabinem ar automatiskas uguns funkciju AK4/G3, pamatoti iesauktam par pagalem, kuras nav absoluti piemerotas moderna kara apstakliem, jo ir tehnisks parpratums aizslega konstrukcijas zina, ka del nedrikstetu atrasties vispar militara aprikojuma saraksta, gan neparocigais garums, kas lidzigs RPK rokas lozmetejam.
  Lidz ar to, ta ka Kalsnikova automati ir nesalidzinami labaki par mums atmestajam pagalem, tad jau saja, pamatposma esam uztaisiti ka zaudetaji, iepretim potencialajam ienaidniekam.
  Un tas, ka pa siem daudzajiem gadiem nav nodrosinti brunotie speki ar normalam trieciensautenem, nav norakstams ne uz ko citu, ka vien nelietigu attieksmi pret musu aizsardzibu, ja ne neparprotamu sabotazu.
  Un ar tadiem komandieriem mes varam but drosi? Nez vai. It seviski, ka uz daudzajiem atklatajiem trukumiem tie reage nevis ar trukumu noversanu, bet ar meliem un trukumu atklajeji apvainojumiem.
  Tas laikam liecina tikai par nolaistas armijas bediga stavokla slepsanu.

 3. Pārāk liela pašapmierinātība jūtama no armijas komandiera puses. Tieši par armijas skaitlisko lielumu bažas pauda Igaunijas kolēģi un viņiem var piekrist. Tie 10-12 tūkst. jau ir sagatavoti, bet nav jābūt militāristam, lai saprastu, ka ar šiem spēkiem vien ir par maz. Runa ir par REZERVĒM kas igauņiem un lietuviešiem ir, un viņi tās gatavo, bet mums to nav un mēs arī neko nedarām. Viņi tāpat ir NATO valsts, bet mēs pret šo jautājumu izturamies visai vieglprātīgi. Ir jāatrod veids, kā šīs rezerves sagatavot (jauniešu un jaunsargu apmācība skolās, īslaicīgi kursi vai nometnes un tml.).

  • Mūsdienu apstākļos, kad karojot, NAV nozīmes dzīvā spēka daudzumam,ko jūs te ņaudiet par kaut kādiem automātiem vai ko citu. Šodien ir svarīgi, cik izglītots un zinošs tehniski ir karavīrs.Šajos laikos karo ar lieljaudas ieročiem, ar gaisa spēkiem….Igauņi var kaut visus savus pensionārus iesaukt obligātajā dienestā, modernu ieroču uzbrukuma gadījumā, pietiktu ar pusstundu, kā priekš igauņiem karš būtu beidzies, bet kas attiecas uz jauno armijas komandieri- Visu cieņu! Vīrišķīgs, zinošs, pieredzējis kaujas spējīgs virsnieks. Lai viņam veicas visās lietās! Mazāk lai virina mutes tie ”vīrieši”, kuri piebezdētos dīvānos sēdēdami spriež par militārām lietām…

   • pakezijies, norauj udeni. Skadrs par tadiem, kuri atbalsta musu armijas neesamibu.
    Tapat skaidrs, ka tiesi tapec tadiem patik tads komandieris.
    Un kur tad mums tie lielkalibra ieroci? Ari to nav.
    Bet par to paldies ari musu pasu par valsts aizsargiem izliekosos pulem.

Draugiem Facebook Twitter Google+