×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

NBS komandieris: Provokācijas pret NATO karavīriem ir iespējamas (5)

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš. Foto - LETANacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš. Foto - LETA

Latvijā uzturoties jaunajam NATO bataljonam, pastāv bažas par provokācijām, šorīt Latvijas Radio atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Šī iemesla dēļ Latvijas spēki ar visām bataljonā iesaistītajām valstīm ir runājusi, ka jābūt gataviem provokāciju riskam, reakcijai uz tām jābūt mierīgai u.tml. Kalniņš atzīmēja, ka šis jautājums tiek pārrunāts arī karavīru līmenī.

Arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) šorīt LTV atzina, ka bažām par provokācijām ir pamats, ko pieredzējusi Lietuva, kur NATO karavīri jau ir ieradušies. Piemēram, par Lietuvu izplatīta viltus ziņa, ka karavīri esot izvarojuši meiteni, kas bijuši meli.

Kalniņš atzina, ka karavīru saskarsme ar iedzīvotājiem būs plašāka, jo bruņotajiem spēkiem ir nepieciešams iziet ārpus bāzēm, lai mācītos sekmīgi aizsargāt visu valsts teritoriju. NBS vadītāja vērtējumā, pēdējās lielajās mācībās starpgadījumu esot bijis salīdzinoši maz, un pēc tām armija ar iedzīvotājiem jau vienojusies par atlīdzībām.

Kanāda ir apņēmusies kā vadošā valsts vadīt vienību Latvijā vismaz trīs gadus. Karavīru skaits vienībā šos gadus būs daudz maz nemainīgs. Karavīri lielāko daļu nodarbosies ar āra apmācībām – gan Ādažos, gan visā Latvijā.

Pašlaik infrastruktūra karavīru uzņemšanai vēl nav pilnībā gatava, bet plāns tiekot apsteigts, līdz ar to Kalniņš rēķinās, ka augusta beigās visi karavīri gulēs kazarmās, būs nodrošināta infrastruktūra tehnikai un mācībām. Pašlaik vairāk nekā 50% karavīru dzīvo kazarmās, bet pēc Jāņiem celtnieki solot nodot armijas rīcībā lielāko daļu infrastruktūras, kuru pāris mēnešos vēl aprīkos, lai to varētu izmantot karavīri.

Runājot par Krievijas reakciju uz jaunās vienības izvietošanu Latvijā, Kalniņš atzina, ka kaimiņvalsts nav visai apmierināta, taču spēki Latvijā tiek dislocēti ļoti nelieli un “mūsu darbība ir absolūti caurspīdīga un orientēta tikai uz aizsardzību”. Šajā kontekstā Kalniņš uzsvēra, ka Latvijas armija bez lieka satraukuma un dramatiskas gatavošanās sagaidīs arī Krievijas un Baltkrievijas mācības “Zapad”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Karavīram ir īpaš status,tam ir jābūt ar īpašu statusu,stāju,uzvedību.Karavīram ir jābūt paraugam vietējiem ,ja viņus var izprovocēt vietējie ieziemiešiem,tad tas nav Karavīra cienīga uzvedība.Varbūt viņus jāpamāca ,kā izvairīties no nepatikšam, tieši tāpat kā es savus puikas skolas gados, kā tiem izvairīties no nepatikšanām,savādāk man bija nepatīkama saruna ar skolas vadību…Kas ir Karavīrs , nu gluži kā puikas skolas gados

  2. vinus vajag skaldit uz katra stura

  3. А чего, собственно, вы ожидали господа натовцы? Что вас будут встречать хлебом – солью?! Большинству людей на вас откровенно плевать. Не ведите себя сами провокационно, и никто вас не тронет.

  4. Tad nevajag gulēt uz ausīm, bet tomēr kaut mazliet sagatavoties. Lai neiznāk, kā pie hūtes Ventspilī. Kā var iekrist uz tik prastu provokāciju un ilgi vēl klausīties vēmienos.

Draugiem Facebook Twitter Google+