×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2017
Drukāt

NBS komandieris: “Zapad” scenārijs bija orientēts uz agresivitāti (4)

Nacionālo bruņoto spēku jaunais komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš. Foto - LETANacionālo bruņoto spēku jaunais komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš. Foto - LETA

Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad” scenārijs bija orientēts uz agresivitāti, nevis aizsardzību, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Viņš atzina, ka šis vingrinājums notika tā, kā tika paredzēts. Šobrīd varot droši teikt, ka Krievija diezgan tuvu Baltijas valstu robežām ir trenējusi liela apjoma bruņotos spēkus, reālā laikā un telpā trenējusi savu vienību mobilitāti, kā arī mācību scenāriju vērsusi uz agresivitāti, nevis aizsardzību.

NBS komandieris gan piebilda, ka plašāki secinājumi vēl tikai gaidāmi.

Jau ziņots, ka “Zapad 2017” aktīvais posms norisinājās no 14. līdz 20.septembrim. Drošības policijā aģentūrai LETA atzina, ka mācību laikā Latvijā konstatētas vairākas militārās simulācijas aktivitātes, taču pārbaudēs netika konstatēti riski valsts nacionālajai drošībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. … Seit nu paradas tipiskie trolladaku komentari … : Sis komandieris jau neko citu nevar pateikt … ja runas savadak vina vieta sedes kads cits …’ – un ja trollis nemelos, vins tiks paaugstinats cina, eh ?!

  … Ja ‘ … rekinasim procentali …. no militara budzeta … uz vienu cilveku … busim pasaules lideri …’ – ja, ka to rekina: ja Krievija tantei butu tikai viens ritenis, tad sis 100% pieaugums kapitalizdevumiem jau butu parsniedzis visa Kremla ieguldijumiem apakszemes vilcienam … jauzmanas no si asa jaunkapitalista…eh?!

  … Neparprotami, ‘ … scearijs bija orientets uz agresiju, nevis aizstavibu …’ un tadejadi, tiek taktiski sagatavotas armijas dalas agresijai, ne aizsardzibai … PUNKTS, nevis ka to megina iestastiti trolli, bet nepierada ne vesture, ne sodienas Kaukazas, Krimas un Dobasa realitates … !!!

 2. Jebkurs militara formejuma pasakums ir agresijas izradisana. Pati butiba ir tada! Sie cilveki ( karaviri) nav salasiti lai dziedatu baznicas kori slavas dziesmas debesim! Tikai ka uz to skatas! No kuras puses. Sis komandieris jau neko citu nevar pateikt. Ja vins runas savadak , vina vieta sedes kads cits!

 3. kura nu govs mautu Atbildēt

  kamer lielā krievija ar baltkrieviju, kas ar nemaz nav maza padzenā 12.000 karavīru, tad tā ir agresija. un paši tiko sākam mācibas kurās mazajā latvijā pāri par 3,5 tūkstošiem armijnieku piedalās. un tie ir miermilibas paraugdemonstrejumi? pašiem mums lielākais militārā budzeta pieaugums, ja reķināsim procentuāli militāristus šeit uz vienu iedzivotāju, gan jau ka busim pasaules līderos….. bet agresīvi ir lūk tie citi

  • Lasīt maki,jefiņ? Runa nav par agresiju bet par agresīvu mācību scenāriju.
   Un kur tu rāvi tos murgus par 12 tūkstošiem? No RT vai “Zveda”?

Draugiem Facebook Twitter Google+