×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

NBS nelietderīgi izmantojusi naudu auto uzturēšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kontrole (VK) atzinusi, ka Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nelietderīgi izmantojuši vairākus tūkstošus latu transportlīdzekļu uzturēšanai un izmantošanai, kas nepieciešami administratīvajām vajadzībām, ne militārajām, par revīzijas rezultātiem aģentūru BNS informēja Valsts kontrolē.

VK revīzijā arī secināja, ka Aizsardzības ministrija (AM) nav izvērtējusi NBS nepieciešamo nodrošinājumu ar administratīvajiem transportlīdzekļiem, kā to nosaka normatīvie akti. Saskaņā ar spēkā esošo kārtību pašlaik AM rīcībā esošais kopējais transportlīdzekļu skaits par 228 transportlīdzekļiem jeb 68% pārsniedza AM noteikto maksimāli pieļaujamo skaitu, bet vieglo pasažieru automobiļu skaits par 136 automobiļiem jeb 109% pārsniedza pieļaujamo skaitu.

Revīzijā arī secināts, ka NBS netiek izvērtēta transportlīdzekļu izmantošana un nav veiksmīgi izvēlēts transportlīdzekļu remonta nodrošināšanas modelis, kā dēļ nelietderīgi izlietoti vismaz 6760 latu.

Nelietderīgi izdevumi ir radušies, veicot transportlīdzekļa nodokļa un apdrošināšanas maksājumus par transportlīdzekļiem, kuri attiecīgajā laika posmā netika izmantoti, un apmaksājot remontus, ko bija iespējams veikt NBS iekārtotajās remontdarbnīcās. Turklāt katra NBS vienība ir veikusi atsevišķus iepirkumus, un nav izvērtētas NBS kopējās vajadzības pēc administratīvo transportlīdzekļu rezerves daļu un servisa pakalpojumu iepirkumiem.

Izvērtējot degvielas izlietojuma kontroli, VK nevarēja iegūt pārliecību par degvielas patēriņa normu noteikšanas pamatotību un secināja, ka kontrole par degvielas norakstīšanu NBS vienībās nav pietiekama.

Revīzija tika veikta par laika posmu no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 30.jūnijam.

VK ir sniegusi vairākus ieteikumus, kurus ieviešot tiktu izvērtēts NBS nepieciešamais nodrošinājums ar administratīvajiem transportlīdzekļiem un atbilstoši pārskatīts administratīvo transportlīdzekļu skaits, kā arī tiktu pilnveidots sauszemes transportlīdzekļu remonta nodrošināšanas modelis un uzlabota degvielas izlietojuma kontrole.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+