Mobilā versija
+19.2°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
6. februāris, 2017
Drukāt

NBS orķestris ar koncertu Alūksnē svinēs pastāvēšanas 98. gadadienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

16. februārī, plkst. 19 Alūksnes Kultūras centrā, atzīmējot pirmā Latvijas armijas kara orķestra dibināšanas 98. gadadienu un turpinot Latvijas armijas tradīcijas, notiks Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts, informē Aizsardzības ministrija.

Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts notiks divās daļās, un tas ir kā radošā atskaite, kurā vienreiz gadā klausītājiem tiek piedāvāts labākais un savdabīgākais orķestra radošajā izpausmē.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Nacionālo bruņoto spēku orķestra solista, komponista, pianista un aranžētāja seržanta Sergeja Austra Universa 2016. gadā komponētā svīta pūšaminstrumentu orķestrim “Vidzeme”. Tās atskaņojumā piedalīsies ne tikai Nacionālo bruņoto spēku orķestris, bet arī “Smilšu kino” māksliniece Zane Pumpure-Prāmniece, kas koncertu ievedīs plašākā multimediālā vidē. Aktieris Ivars Puga iejutīsies stāstnieka lomā, bet Nacionālo bruņoto spēku deju kopas “Bramaņi” dejotāji palīdzēs izdejot latviešu Līgo svētku rotaļu, kuras motīvus varēsim saklausīt svītas piektās daļas mūzikā. Tas viss veidos savdabīgu daudzdimensionālu formu, kas klausītāju ievedīs iespaidīgā skaņu, krāsu un sajūtu noskaņā.

Koncerta otrajā daļā muzicēs Nacionālo bruņoto spēku bigbends, piedāvājot savu jauno programmu džeza noskaņās.

1919. gada 6. februārī Jaunformējamo spēku komandieris kapteinis Ludvigs Bolšteins izdeva pavēli Nr.11, kurā uzdeva brīvprātīgo 11. rotai formēt muzikantu komandu. Saskaņā ar šo pavēli Liepājā tika nodibināts pirmais Latvijas armijas kara orķestris.

Turpinot aizsākto tradīciju, Nacionālo bruņoto spēku orķestris atzīmē pirmā Latvijas armijas kara orķestra dibināšanas gadadienu, koncertējot kādā no Latvijas pilsētām.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+