×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

NBS orķestris sezonu atklās Rotko centrā

Foto - LetaFoto - Leta

Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī.

Ievadot Daugavpils 740.gadadienas svinību pasākumus, kā arī atklājot vasaras koncertsezonu, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris šodien plkst.21 Daugavpils cietoksnī Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzstāsies ar vakara jundas lielkoncertu.

Koncertā piedalīsies arī Latvijas Nacionālās operas solistes Ilona Bagele un Indra Pumpure, apvienotais Daugavpils jauniešu koris Jevgenija Ustinskova vadībā, jaunsargi, NBS orķestris, diksilends un orķestra solisti. Diriģenti: pulkvežleitnants Dainis Vuškāns un kapteinis Roberts Saulevičs.

Koncerta programmā iekļauti Latvijas armijas pulku marši, kuru ieguldījums Daugavpils atbrīvošanā no lieliniekiem 1920.gadā bija visnozīmīgākais un kuri pagājuša gadsimta 20.-30.gados dislocējās Daugavpils garnizonā. Latviešu strēlnieku dziesmas izdziedās orķestra Seržantu trio, kuri palīdzēs iejusties karavīra skarbajā frontes ikdienā, izdzīvot kaujā un priecāties par dzīvi. Mūsdienu latviešu komponisti koncertā būs pārstāvēti ar daugavpilieša Gunāra Ordelovska, Raimonda Paula un Jura Kulakova kompozīcijām. Koncerta kulminācijā izskanēs latgaliešu tautasdziesmas Daiņa Vuškāna laikmetīgos aranžējumos jauktajam korim un orķestrim.

Tā kā koncerts notiks vēsturiski militārā teritorijā, saskaņā ar Latvijas armijas tradīcijām, noslēdzot darba dienu un koncertu, Daugavpils cietoksnī izskanēs vakara jundas ceremonijas mūzika.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+