Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
27. oktobris, 2014
Drukāt

NBS sakops Brīvības cīņu piemiņas vietas un kritušo karavīru kapus

Foto: NBSFoto: NBS

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) Brīvības cīņu piemiņas un kritušo karavīru kapu sakopšanas talkā, kas sāksies pirmdien, iecerējuši sakopt 64 dažādas kauju piemiņas un karavīru atdusas vietas un aicina iesaistīties arī sabiedrību, aģentūrai BNS pavēstīja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Talka visos Latvijas novados notiks no 27. oktobra līdz 7. novembrim, daudzviet uzkopšanas darbi tiks veikti arī citās dienās.

2009.gadā, svinot Latvijas armijas 90. gadadienu, tika atjaunota tradīcija karavīriem un zemessargiem piedalīties Brīvības cīņu vietu, kā arī abu pasaules karu piemiņas vietu un karavīru kapu vietu sakopšanā. Togad talkā piedalījās 1800 karavīru un zemessargu, sakopjot vairāk nekā 40 piemiņas vietu un kapu.

Pērn talkā piedalījās vairāk nekā 1500 karavīru un zemessargu, kā arī viņu ģimenes locekļu, sakopjot aptuveni 77 dažādas piemiņas vietas.

Brīvības cīņu piemiņas vietu un karavīru kapu sakopšanas talkas tradīcija sākās 20. gadsimta 30. gados. Tad katrs Latvijas armijas pulks piedalījās tā tuvumā esošo cīņas vietu un kritušo karavīru piemiņas vietu sakopšanā, uzskatot to par goda un cieņas apliecinājumu. Talkās aktīvi iesaistījās visa sabiedrība.

Arī mūsdienu bruņotie spēki aicina sabiedrību iesaistīties aktīvā talkošanā, pirms brīvības cīnītāju piemiņas dienas 11. novembrī sakopjot kādu piemiņas vai kapu vietu.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (47)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+