Latvijā
Sabiedrība

NBS saņem apjomīgāko munīcijas piegādi kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas0

Foto: vsrž. Gatis Indrēvics, Kaujas audiovizuālā grupa/AM

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsākuši saņemt apjomīgāko piegādi 155 mm munīcijai, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju un nodrošinātu apmācības procesu ar no Austrijas iegādātajām “M109A5Oe” tipa pašgājējhaubiču sistēmām, portālam “La.lv” atzina Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente, majore Mairita Senkevicina.

“Apjomīgākā munīcijas piegāde kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas ir nepārprotams pierādījums, ka Latvijas armija ir labi sagatavota un ekipēta, lai aizsargātu mūsu valsti,” gandarījumu pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver: “Šī apjomīgā munīcijas piegāde vēlreiz pierāda, cik konsekventi virzāmies uz bruņoto spēku spēju nodrošināšanu. Savlaicīga munīcijas piegāde liecina par to, ka mūsu nodrošinājuma sistēma darbojas efektīvi un pārmetumi par laikus nesaņemtu bruņojumu un ekipējumu neattaisnojas. Esmu gandarīts par to.”

Munīcija iegādāta NATO Atbalsta un Iepirkumu aģentūras Munīcijas atbalsta partnerības ietvaros un pasūtījumā iekļauta gan apmācību, gan kaujas munīcija.

Turpmākās munīcijas piegādes paredzētas 2019.gada laikā.

2017. gada aprīlī tika parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par “M109A5Oe” tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi.

Pašgājējhaubiču sistēmu iegāde ir nozīmīgs NBS artilērijas papildinājums, kas ļauj uzlabot valsts aizsardzības spējas.

Saistītie raksti

Lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, no Austrijas kopumā iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības.

Visas no Austrijas iegādātās pašgājējhaubiču sistēmas Nacionālie bruņotie spēki saņēma pagājušā gada oktobrī. Pašgājējartilērijas sistēmas “M109A5Oe” A tipa haubice ir agrāko A2 un A3 tipa haubiču modernizētā versija. Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju.

LA.lv