×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

NBS veikta personāla apziņošana: Baltijas tuvumā paaugstināta Krievijas militārā aktivitāte (20)

Ilustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETAIlustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETA

Krievijas karavīri

Jau vairākas dienas Baltijas valstu robežu tuvumā novērojama paaugstināta Krievijas bruņoto spēku aktivitāte. Sakarā ar iepriekš minēto, Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) veikta personāla apziņošana, kā arī notiek pastiprināta valsts sauszemes un jūras robežas un gaisa telpas novērošana, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Šodien, Baltkrievijā, Brestā sākušās kopīgas Baltkrievijas Speciālo operāciju spēku un Krievijas Gaisa desanta karaspēka mācības, kurās piedalās vairāk nekā 1000 karavīru un tehnikas vienības. Papildus tam Latvijas tuvumā notiek 76.Desanttrieciena divīzijas un 98.Gaisa desanta divīzijas mācības ar visiem kaujas darbības elementiem, tai skaitā nosacītā pretinieka lidlauku ieņemšana. Vienlaikus 76.Desanttrieciena divīzijas komandieris ģenerālmajors Aleksejs Naumecs ir paziņojis, ka divīzija ir saņēmusi 10 tankus un pirmo reizi divīzijas sastāvā ir saformēta smago kaujas tanku rota.

No Kurskas lidlauka uz Kaļiņingradu tiek pārdislocēti vairāki iznīcinātāji “Mig-29”, lai veiktu mācību gada noslēguma pārbaudījumu.

Rietumu kara apgabalā notiek Raķešu un artilērijas karaspēka 26. (Luga) un 112. (Ivanovo) taktisko raķešu brigāžu mācības, kuru apbruņojumā atrodas modernie operacionāli taktisko raķešu kompleksi “Iskander M/K”, kuru darbības rādiuss ir 500 kilometri.
Šo mācību ietvaros no Centrālā kara apgabala (Orenburga) tikusi pārdislocēta arī 92.Taktisko raķešu brigāde ar mērķi pārbaudīt brigādes spējas izvērst raķešu kompleksus nepazīstamā apvidū Rietumu stratēģiskajā virzienā. Papildus viens no šīs vienības uzdevumiem ir veikt raķešu palaišanu pa mērķiem, kas imitē nosacītā pretinieka komandpunktus un bāzes.

Latvijas robežu tuvumā identificētas vairākas Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas. Divu dienu laikā Latvijas robežas tuvumā identificētas trīs Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas “SU-27”, “SU-24” un “AN-26”.

Sakarā ar iepriekš minēto, Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) veikta personāla apziņošana, kā arī notiek pastiprināta valsts sauszemes un jūras robežas un gaisa telpas novērošana.

Kopš Krimas aneksijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā 2014.gada pavasarī Latvijas bruņotie spēki veic pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu, kā arī ar nepieciešamo informāciju apmainās ar sabiedrotajiem. Noteiktās bruņoto spēku procedūras tiek pastiprinātas arī gadījumos, kad valsts pierobežā notiek militārās mācības.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Tu esi visparastākais Putina propagandists, jo vai nu tu melo, vai atceries tikai to, kas tev un tavam bosam izdevīgi. Atgādināšu tev un arī citiem dažas vēsturiskas patiesības. Par Aļasku. Tā nav iznomāta teritorija, kā tu te melo, bet pārdota teritorija, kuru 1867. gadā cariskās Krievijas valdība PĀRDEVA ASV par 7,2 milj. dolāru. Par Kaļiņingradas apgabalu. 1945. gada vidū Potsdamas konferencē bez Vācijas jautājuma apspriešanas, ASV un Lielbritānija kopā ar PSRS uzticēja tai uz 50 gadiem administrēt Kaļiņingradas apgabalu. 1995. gadā šis termiņš pagāja, bet Krievija joprojām šo teritoriju nevis tikai administrē, bet arī MILITARIZĒ, tā radot jauna konflikta iespējas pašā Eiropas centrā. Tādēļ arī paceļas jautājums par šī apgabala juridisko statusu, kurš šodien Krievijai nemaz nepieder!
  Par Ukrainu. 1994. gadā tika noslēgts Budapeštas memorands, kurā Krievija, ASV, Lielbritānija, Vācija, Francija un Ķīna ar saviem parakstiem GARANTĒJA Ukrainas teritoriālo nedalāmību apmaiņā pret Ukrainas atteikšanos no kodolbruņojuma. Un Rietumvalstis pieprasa no Krievijas ievērot tikai to, ko pati Krievija parakstījusi! Bet ko dara Krievija? Izraisot nekārtības Ukrainā (ar strelkoviem no specdienestiem), anektē Krimu un turpina atbalstīt Doņeckas separātistus. Politiskās ambīcijas un strīdi, uz ko tu nereti atsaucies, nav nekāds arguments, lai piesavinātos sev svešas teritorijas! Te Latvijā tu neesi atradis pareizo auditoriju, kuru var apmuļķot ar meliem un lētām puspatiesībām.

  • А вы значит не пропагандист совсем, со своими утверждениями о Калининграде?! Я просил вас поделиться ссылкой, а ссылки нет. Есть только ваши утверждения. А вот версия об аренде аляски или каких то сроках исполнения того договора, в российской историографии циркулирует. Она, может быть и не верна, но она хотя бы есть в виде высказываний отдельных историков. А вот вашим словам пока подтверждения нет.
   Территория Калининградской области это российская территория на веки вечные, какие бы там вы теории ни придумывали, забудьте и успокойтесь. А на своей территории, Россия правомочна делать всё, что ей захочется. И она будет делать то, что считает необходимым для обеспечения своей, подчёркиваю своей, безопасности. И никакие лживые вопли о милитаризации региона её не остановят.
   Будапешский меморандум 1994 года действительно существует, и даже был подписан. Но вот что характерно и о чём всегда забывают сказать такие ретивые защитники единой и неделимой Украины как вы, этот договор не был ратифицирован ни одной из подписавших его сторон! Его даже парламент самой Украины не ратифицировал. Ничего, абсолютно ничего не могут западные страны требовать от России. Конечно, большие страны, и в первую очередь Россия, сделали всё необходимое, чтобы лишить возможности майданутых придурков скакать на очередном майдане вместе с ядерной дубиной. Спички детям не игрушки!
   Кстати, на момент подписания декларации, юрисдикция Украины на территорию Крыма не распространялась. В том момент там действовала своя собственная конституция. Это потом РАДА насильно эту конституцию отменила, безо всякого там народного голосования.
   Аргументов нет как раз у вас, уважаемый. И знаете, я вовсе не стремлюсь найти среди вас свою «правильную» аудиторию. Я просто высказываю своё мнение и только.

 2. Tu te gudri spriedelē, apsaukā tos, kam ir cits viedoklis un uzmeties par lielu Krievijas un Putina politikas aizstāvi. Tad man tev ir jautājums. 1945.gadā Potsdāmas konferencē 3 lielvalstis (ASV, PSRS un Lielbritānija) kopīgi nolēma un PSRS Staļina personā tam piekrita, ka Kaļiņingradas (Kēnigsbergas) apgabals tiek nodots NOMĀ PSRS uz 50 GADIEM, t.i. līdz 1995. gadam. Nomas līgums sen notecējis, bet Krievija kā PSRS mantiniece ne tikai nav izvākusies no šī apgabala, bet ved tur savas raķetes un piedraud tās juridiskajiem īpašniekiem un viņu kaimiņiem. Vai tā ir tā pati Krievijas politika: “Kaļiņingrad naš” un starptautiskiem līgumiem kārtējo reizi atkal tiek uzspļauts? Vai tomēr pildīt nomas līguma saistības un pamest šo apgabalu?

  • Конференция в Потсдаме действительно была, на ней решалась послевоенная судьба Германии. Но вот об аренде териитории, я что ничего такого в решениях той конференции не нашёл. Может, поделетесь ссылкой. Но вы встаёте на очень скольский путь. Результаты той войны такие, какие они есть, и пересмотреть их в одностороннем порядке не удастся никому. Границы территорий многих государств были существенно изменены. Достаточно напромнить о Польше и той же Литве, например. Достаточно вытащить один камешек, и вся система рухнет.
   Кстати, искандеры в Калинградской области стоят уже давно, не надо делать вид, как будто вы об этом не знали.
   И, между прочим, срок аренды Аляски, уже давным давно прошёл. Это намёк.

 3. Obama ir zakapastala. Nedeva Polijai nepiecieshamo lai sekmigi pretotos varbutejam krievu uzbrukumam. Kur nu vel baltieshiem! Pa Ukrainu labak nerunat. Kamer NATO atjegsies, krievi bus Riga. Tad ANO bus “specigi protesti”, bet “lai nesaktu trsho pasaules karu” tas bus viss. Pashiem baltieshiem japalaujas vienigi uz sevi, vismaz nedelu notureties. Vietejo 5 kollonu likvidet. Visus apshaut!

 4. IDIŅŠ, KĀ SAKA es!!! KO JŪS VARAT ŅEMTIES AR TO MUĻĶI, KO LA TE IELAIDUSI LATVIEŠU IZSMIEŠANAI??? LA ĻOTI IMPONĒ ŠIS DULLAIS SVEŠTAUTIETIS! VISUR MAUCAS VIRSŪ KĀ MĪĻA CŪKA UN MEKLĒ KAŠĶI! SMERDELIS!!! ES VISPĀR NELASU VIŅA MURGOJUMUS, IGNORĒJU, JO VIŅŠ IR SEV ĻOTI NEPAREIZĀ VIETĀ!?? MAN NAV LAIKA TĒRĒT SAVU LAIKU VIŅA DULLUMU LASĪŠANAI!?? VIŅŠ TAČU NEKAD NEMAINĪSIES, LAI KO JŪS VIŅAM ATBILDĒTU! CIENIET SEVI!!!

 5. Diktators Pu dzenā ģenerāļus, tie savus karavīriņus un lūk, tāpēc impēristi priecājas, jo motori rūc, radari dūc, stobri raugās debesīs un sajūta kā svētkos, bet svētki impēristiem ir tad, kad viņi jūt vēlēšanos kādam uzbrukt. Jūt asins garšu, nolādētie. Tikai nesaprot muļķi, ka tās būs impērijas ātras beigas, ja savā stulbumā, nedod Dievs, kādam tur paspruks.

 6. Var jau te trokšņot, spēlēt kariņus, draudēt un pārbīdīt raķetes, bet tas viss ir tikai Krievijas poza, kā iebiedēt savus mazākos kaimiņus. ASV un citas lielās valstis šīs Putina izdarības vēro ar zināmu smaidu, jo labi apzinās, ka militārā bruņojuma un karavīru skaita ziņā pārsvars n REIZES ir ASV un NATO valstu pusē. Šo valstu armiju pusē ir ne tikai militārais, fiziskais, bet arī tehnoloģiskais pārsvars, kas modernā karā ir daudz būtiskāk. Panākumus vairs nevarēs gūt vienīgi ar cilvēku masu, kā 2. pasaules karā, bet ar to, kuram ir pārsvars modernās tehnologijās. Apstākļos, kad Krievijas ekonomika stagnē un tur jūtama ievērojama atpalicība tehnoloģijās, konfliktu var izraisīt tikai trakais, jo tas nozīmētu drošu katastrofu pašai Krievijai. Domāju, ka Putins to saprot un tik dumjš nav. Arī dzīvajā dabā vājākais nereti izliekas lielāks un stiprāks, nekā ir īstenībā, piepūšoties vai saceļot spalvas, lai iebiedētu pretinieku.

  • Ну если всё так, как вы пишите, тогда почему у вас самих такая нервная реакция? К чему такая истерика, обзвон резервистов и прочее? Вас же НАТО защитит со своим 5 пунктом. Или всё-таки не защитит? В глубине души вы в этом очень сомневаетесь и вам очень страшно, ведь так. Очевидно, что так. Большие страны будут поступать и действовать так, как им и только им выгодно в данный момент. А участь шестёрок незавидна, несмотря на все данные им клятвенные обещания и заверения. Шестёрками будут жертвовать.
   И ещё. Очень глупо и опасно рассуждать о каком то технологическом преимуществе, в вооружённом конфликте с ядерной державой.

 7. Kas ir nomīzāt?

 8. Kas ir,nomīzāt?Norvēģijā vēl nebūs paspējušas pacelties NATO lidmašīnas,kad Baltija būs kritusi.

 9. Pūķins piepūšas Atbildēt

  Baltijas valstīs un Polijā vajag pārdislocēt modernus operacionālus taktisko raķešu kompleksus, kuru darbības rādiuss ir Maskava.

  • Поздно рыпаться ребята, вас собьют на взлёте. У вас то ведь ничего нет, а Калиниграде уже всё есть.

 10. «Шеф, всё пропало, гипс снимают, клиент уезжает!» (с) Всё ребятки, тушите свет, сливайте воду. Пора сдаваться.

  • grafitam Те наверно все уэхали голова пустая никаво дома нету ?

   • Модрис! Это была ирония и сарказм! Для особо непонятливых, у которых отсутствует чувство юмора совсем, поясняю, что это был ответ на постоянные вопли о «русской угрозе» и крики «русские идут». Ну вот Модрис, русские ещё не идут, а у вас полная истерика уже.
    Откровенно говоря, я думал что к этому моменту тут уже будет полным полно комментариев с призывами брать оружие и идти защищать границы Родины. Да только их нет чего то.

    • Cik tev maksā par "sūdu ēšanu"? Atbildēt

     Tu esi tik stubs piedzimis va rakstii aiz mantkārības., ka nezini, kas ir labas kaimiņattiecības, tu nejēdz atšķirību starp draudēt un nedraudēt. Tu ar savu viepstēšsanu apstiprini latviešu informācijas telpā, kirilicā rakstošo ārkartīgi zemo intilektu. Ieroču žvadzināšanas vietā var būt arī labi kaimiņi.

     • А нельзя ли было обойтись без личностных выпадов и комментировать по существу? Кто бы говорил о добрососедских отношениях, но только не вы и не ваши политики. Они то как раз ведут себя, как маленькие злобные пекинесы, тявкуют и тявкуют. Антироссийскую риторику и руссофобство они с удовольствием используют как способ для сохранения своей власти, своего положения, своих политических привилегий. Такая их деятельность приносит стране ощутимые экономические потери, исчисляемые миллионами. Но их это совершенно не волнует, так как никоим образом не сказывается на их материальном положении. На простых людях сказывается очень. Но для них есть повышение налогов и только.
      А вы, уважаемый, голосуйте и дальше за них, подтверждайте свой собственный низкий уровень интелекта.

    • Kogda ruskie pojdut isterika budet u tebja, umnik ti naš.

     • Не утруждайте себя транслитом и неуместными угрозами.

Draugiem Facebook Twitter Google+