×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Ne kāds viņš būs, bet ko viņš darīs (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Redakcijai adresētās vēstules un telefona zvani liecina, ka arī mūsu avīzes lasītāji vairāk interesējas par gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām, par to, kādam prezidentam vajadzētu būt. Par to galvenokārt. Virsrak­sti atsauksmēm, kas saņemtas redakcijā: “Gudru tautsaimnieku ar valstisku stāju”; “Īstu saimnieku savā zemē” – un tamlīdzīgi. Saprotams, ka īpašības, kādas cilvēciski un kompetencei vēlas prezidenta kandidātos, ir daudz vairāk, šajā komplektā ir gudrība, cilvēciskums, godīgums un daudzas citas vispār cēlas īpašības, vēl, protams, uzticīga kalpošana savai valstij un tautai, patstāvība. Desmitiem labu tikumu. Bet bez tiem valsts pirmajai amatpersonai nepieciešamas daudzas amata izpildes prasmes, ne jau vien gudras runāšanas un diplomātiskas lavierēšanas prasme. Pirmsokupācijas laikmetā Latvijā valsts vadīšanā vērtējami bija vien “Ulmaņa laiki” ar visiem tiem piemītošajiem sasniegumiem un kļūdām. Patlaban vairāk ir darāmo darbu un jābūt vēlmei un prasmei tos darīt. Tāpēc man šķiet, izraisītā apspriešana par to, kā prezidentu ievēlēt, aizklāti vai atklāti, nav tik svarīga kā paša prezidenta kandidātu izvēlēšana un to izvērtēšana. Izpētot, ko raksta un zvana “Latvijas Avīzes” lasītāji, pārliecinos, ka arī viņi norāda, ka ir stipri par maz ar jaukām t. s. cilvēciskajām īpašībām, lai uzņemtos prezidenta un premjera pienākumus. Ievērojamu politiķu, valsts darbinieku atmiņu un aforismu grāmatās aprakstītā “praktiskās politikas” pieredze to apstiprina. Tāpēc, manuprāt, nākamajās publiskajās debatēs par valsts prezidenta kandidātiem nebūtu tik daudz jāspriedelē par šo ļaužu vispārīgām īpašībām un atsevišķām īpatnībām, bet gan par viņu politisko un profesionālo piemērotību konkrētu valsts lietu izvēlei, organizēšanai un kārtošanai. Lai ir par ko ziņot, prezidenta pienākumus paveicot. Ļoti konkrēti. Piemēram, par Latvijas iedzīvotāju aizbraukšanu vai atgriešanos dzimtenē. Piemēram, par valsts drošības faktiem.

Tiem, kas man aizrādīs uz prezidenta iespēju ierobežotību, teikšu, ka, jā, tā ir, bet tāpēc jau arī ar prezidenta ievēlēšanu parlamentam jāizšķiras, kas vadīs valdību. Sāpīgi, bet neko darīt. Turklāt pēc paša valdības vadītāja ierosmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vāvuļos,dirigēs,ilgi domās un sagādās kaunu Latvijas tautai TV….

 2. Tas nekas, ja mēs ieceļam āzi par dārznieku, galvenais ir tas, kā tas āzis tajā dārzā darbosies.
  Nu ļoooti gudri!

 3. Neviens nevar būt tas, kas viņš nav.
  Cilvēks rīkojas atbilstoši savai īstajai esībai.
  Arī prezidents.

 4. esmu dzirdējis ,ka tiek slepeni bibīta SARKANGALVĪTE uz prezidenta vietu ,maijā būs zināms.

 5. Ko viš var darīt? Viņš tikai rezidents.

 6. Latvijas valdiba nav speejiga ieveelet prezidentu. Tur 80% ir komunisti,un visi ruupejas par savu kabatu bet nedomaa par Latvijas tautu. Latvijas saeimu vada Venstpils zaglis un kopaa ar saskanas centru un viniem visiem viena doma,kaa izdabaat moskalijai.

 7. lielaakoties meedijos paradas raksti par labu valdosajai koaliicijai,kamerr pa to laiku Latvijas izgliitotaakie cilveki tiek nostumti malaa.Si saeima/ar “zilotibu”prieksgala turees ar zobiem un nagiem,jo labi saprot,ka viniem sii ir peedejaa iespeeja veel sazagtie un paseedeet siltaa vietinaa.Kaads kauns par saadiem deputatiniem!Vai jums pasiem nav kauns par sevi?Konkreti jautaaji Zakim,Aboltinai un daudzam citaam komunistu aadinaam.Ko juss tur deldeejat tos kreeslus? Var tacu redzeet,ka jums naak miegs darba laikaavai nav ta? Aboltina skirsta graamatinas!Kapeec tu ta uzvedies,kaa cuuka????

  • cūkas ari grib ēst

  • Vakar notika tiesa pret Leonardu Inkinu, biedrības Latvietis vaditāju, , mūziķi, komponistu, publicistu, rakstnieku. Sameklējiet viņa pēdējo vārdu tiesā biedrības Latvietis mājas lapā. LATVIJAS PRESEI BIEDRĪBA IR TABU, JO BIEDRĪBĀ ZIN UN IR SAVĀKTI MATERIĀLI PAR DAUDZU VALDOŠO NEKRIETNĪBĀM , ARĪ par Latvijas preses dažāādiem darījumiem, nevēlamu cilvēku “” morālistisku novākšnu”” , kuri centušies atmaskot nelietības== burtiski nelietības! Tādi cilvēki joprojām gozēja valdošo saulītē. Latvijas Aviže vienīģā ir tā uzbūvēta , ka šādus materiālus nav iespējams publicēt kā skaidrojošus pielikumus. Latvijas Avīze ir interesanta, bet politikā ir izteikta LPSR ideoloģijas gara!

 8. padoms Voldemaaram Krustinam Atbildēt

  Izskatas, ka Krustins arii paardevies par 30 nabaga grasiem,ka Juudass….

 9. Paklau,lembi,ja tev pieder sii avizite,tad tu nedomaa,ka tiksi prezidenta amataa. Tavs nirdziigais feisuks tautai ta noriebiesies un kur nu vel tava zagsana un melosana.Priecaajies ventios ar savu Kristini un dziivo mierigi.Tavu moskalijas vovciku Latvija negaida… esi dross savos sapniisos,idiot!

 10. Krustiņa kungs!
  Pirmais valsts prezidentam jābūt stingram mugurkaulam. Prasme aizstāvēt droši Latvijas valsts intereses, kā to dara mūsu Baltijas kaimiņu prezidenti. Labām svešavalodu zināšanām, lai varētu iekļauties attiecīga disputā svešavalodā, bez tulka, un uzstāties ar runu atbilstošā līmenī svešavalodā. Prasme un stāja arī Latvijas iekšpolitiskajos procesos. Nav pieļaujams, ka Latvijas valdību formē koālīcijas padome, kas vispār ir nelikumīga, neatbilstoša Satversmei.
  Nav pieļaujams ka par premjēru tiek nosaukts kandidāts, ko izvirza koālīcijas “virtuvē” ēdot krievu boršču, bet patiesībā ir kanditāts kas nav spējīgs sakarīgi formulēt jautājumu un atbildes, gan latviešu valoda, gan svēšvalodās. Politiskās partijas beidziet to politisko “bardaku”. Vai jūs domājam ka mēs ierindas cilvēki neko nesaprotam. Jūs rūgti maldāties! Beigās es gribu acināt ZZS partiju mazināt savas ambīcijas, un vairak iekļauties kopējos valdības un saeimas darbos, kas nepieciešami Latvijas valstij un tās pastāvēšanai, nevis kāda atsevišķa cilvēka no Venspils labā, vai arī politiskās orientācijas maiņu uz austrumiem. Šis cilvēks nav vēl pabeidzis skaidrošanos pret Latvijas valsti un tās likumiem.

 11. Idiotisks raksts “nav svariigi,kas vins buus,bet ko vins dariis”.Ko tas noziime? Vai tad cilveks bez smadzeenem var kaut ko realu dariit Latvijas laba????Vai ari “vienotiba” cer uz stulbaas aboliites kandidatuuru? Aboltinu vajag nomazgaat ,sakemmet un nekraasotu iestatit Latgales rudzos putniem par biedeekli!!! Tur sitai “baarbijai” vietina pa istam!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+