×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Daudziem zviedriem iecietība pārtapusi pašmocībā (45)

Foto: LETAFoto: LETA

Zviedrijas karogs.

Dažviet Zviedrijā iecietība jeb tolerance pārtapusi pašmocībā jeb mazohismā. Interesanti, ka šo, var teikt, neveselīgo tendenci portālā “frontpagemag.com” kritizē sveštautiete – Nima Golama Alipūra, demokrātiska zviedru politiķe, starptautiskās migrācijas un etnisko attiecību pētniece. Viņas raksta nosaukums ir ironisks: “Kā savas zemes mīlestība kļuvusi par rasismu”.

Rakstā minēti fakti, kas liecina, ka pēdējos gados “kreisi liberālās” aprindas sistemātiski noniecina Zviedrijas valsts karogu, padarot to par nez kāda “nacionālā egoisma” simbolu. Dažviet skolās direkcija aizliedz audzēkņiem nēsāt krekliņus ar Zviedrijas karoga attēlu, jo tas neatbilstot atklātībai, tolerancei un daudzkultūru saskaņai.

Pērn 6. jūnijā, Zviedrijas valsts svētku dienā, galēji kreiso anarhistu apvienība “365 kustība” aicināja zviedrus savākt nacionālos karogus, dedzināt tos un šo barbarisko darbību fotografēt. Šīs kustības uzsaukumā teikts, ka Zviedrijas karogs simbolizējot “nacionālo valsti – šo rasistisko struktūru, kas uzslej robežas starp cilvēkiem”. Kāds Zviedrijas arodbiedrību avīzes “Kollega” lasītājs satraukts raksta redakcijai: “Zviedrijas karoga izkāršana savas mājas balkonā elites un mediju aprindās kļuvusi par ksenofobijas simbolu.”

Un tas vēl nav viss: “kultūras lietu kārtotāji” vairākās pašvaldībās prasa grozīt Zviedrijas valsts himnas tek­stu, jo tajā tiek daudzināta “senā godība”, kad Zviedrija bijusi “okupante”. Runa ir par laikposmu starp 1611. un 1783. gadu, kad Zviedrija bija lielvalsts, kuras pakļautībā, kā zināms, bija arī Vidzeme. Himnā “Du gamla, du fria” pausts lepnums par “senajiem zelta laikiem”, kad “Zviedrijas vārds plīvoja pār zemi” utt.

Te nu man jāiestarpina divas piezīmes. Islāmticīgie Francijā dzimušie šīs valsts pilsoņi, kuru vecāki nākuši no arābu zemēm, pieceļas, kad atskan Marseljēza, kur cita starpā teikts: “Lai naidnieka netīrās asinis slacina mūsu vagas.” Francijai šī himna ir svēta, jo atgādina par brīvības aizstāvju cīņu pret ārvalstu algotņu iebrukumu. Un Izraēlas valsts himnā “Hatikva” (“Cerība”) teikts: “Kamēr jūda dvēsele virmo, acij uz Cionu raugoties.” Mana tauta ir Izraēlas valstsnācija, un šīs mūsu valsts pilntiesīgajiem arābu tautības pilsoņiem ar to ir jāsamierinās. Latvijas himnā teikts par “latvju puišiem” un “latvju meitām”. Vai tad Latvijas cittautieši varētu pret to iebilst?

Noslēgumā vērts pieminēt, ko teikusi Mona Sahlina, ietekmīga zviedru politiķe, kura 2002. gadā bija integrācijas ministre: “Kas daudziem zviedriem liek skaudīgi raudzīties uz imigrantu grupām? Jums ir kultūra, identitāte, vēsture – tas jūs saliedē. Un kas ir mums? Mums ir vasaras saulgrieži un citas dumjas padarīšanas.”

Vasaras saulgrieži? Tas taču ir lieliski! Pajautājiet latviešiem, kas viņiem ir Jāņi!

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. kuras vārnas smadzene ? 🙂

 2. Šogad Eiropas etnisko kultūru festivāls Eiropiāde notika Zviedrijā. Zviedru laikraksti raksta, ka imigranti uzbrukuši igauņu dejotājiem. Būs sajaukuši ar zviedru tautas tērpiem. Gan jau aizies līdz tam, ka zviedrs, izgājis uz ielas tautas tērpā, tiks nolinčots.

 3. Varbut te svarigi atgadinat, ka Zviedrija apalus 200 gadus nav karojusi un laimigi “noveroja” neitrala krasta abus pasaules karus.Garlaciga dzive, vai ne?

 4. … Franks, ka vienmer, turpina aprakstit ES, seviski Ziemeleiropas, nacionalo valstu iznicinasanas procesa kvelojosas instances, bet atsakas pieminet, analizet un novertet tas kauzalitati … parrobezu transformeto imperialistu jaunakas sistemas – globalisma – muzigos sponsorus, kuri netiek ne piemineti, ne noverteti … vai nu vinam tos un to darbibu nezinot, vai neuzdrosinoties tos atklat … !

  … Pietiek ar vienu, nu jau visiem interneta studentiem zinamo jautajumu, : Kas, un ka del, sponsore kreiso liberalismu … ka Francija, Zviedrija, Bezabrene … u.t.t. !

  … Tikai lidz sim viltigi nozombeta sabiedriba, neizprata to cilveku propoganas merkus, ta nebija spejiga savakt pieradijumus un reaget tik koncentreti kontroleta politiska sistema ka taja kura tika noznaukta ieznaukta katra Vakardemokratija …

  … Bet sodienas informetas nacionalo valstu sabiedribu politiska novirze, kaut vai pasos globalizacijas centros ASV un sodienas Kremla Krievija ( kaut nospiesta pagride) norada, ka lidz sim nozombeta pasaules sabiedriba beidzot zin un izprot ari so globalizesanas vesturi, redz un saprot tas procesu (ka ari sis globalas imperijas ‘ emperors ir kails … ‘) un kad ta ir jau spejiga attiecigi reaget pret visadi transformetam nedabiskam ideologijam un to transformacijam un to konstruktiem … !

  … Dabiskais nacionalisms ir etiskas sabiedribas attistibas kalngals, kas nav spejis vienmer uzziedet, un pastavet pret tragiskam demografijas izmainam,un konsekventam morales haosa izveidotam amoralam vergturu imperijam – izveidotam no traumatizetas un gandriz iznicinatas cilveces parpalikam viscaur pasaule, pec katras globalas vai regionalas stihijas (10 000, 7000, 4000, 3000, 2000, 1600, 1200 g. p.m.e. ) un tas konsekvencem …

  … Laiks ir atgriezties pie nacionalam un ta efektivam vertibam un tradicijam, tur kur vel tas ir iespejams … ari kolonizetas vai multikulturalas valstis, vai ari to resursu pieejamibas del brivpratigi organizetas regionalas apvienibas – jo dazadiba ir Dabas radits un ierakstits drosibas elements, saja bistama kosmosa … ka ari ierocis pretoties Dabai kaitejosa antrofocentriska globalisma ideologijai un ta konstruktiem … !

  • Tu, k.k. gribi izlikties dikti gudrs, bet tavs rakstiņš ir viena vienīga svešvārdu biezputra. Pamēģini rakstīt latviski!

   • … @ kanaks: Kodoligi: Franks … savejiem dod absolutas tiesibas, sava valsti, CITEJOT TEKSTU … latviesiem, tikai varbuteju un tikai ar so svesnieku piekrisanu … ‘. Un tas absoluti iezimejas vina LATVIJAS HIMNAS AIZDOMIGAS INTERPRETACIJA, izteiciena: ‘Vai tad Latvijas cittautiesi VARETU pret to iebilst…’ tas ir pret ‘ latvju puisiem’ , ‘latvju meitam’ generiska nozime, nendodot pareizo kontekstu, un tamdel ne pec vajadziga genetiska: ‘ ( … Dievs sveti latviju, mus dargo TEVIJU… ) … KUR LATVJU DELI DZIED … KUR LATVJU MEITAS DIET …’ !!!!

    … Tatad, ar sadejadu aizdomigu interpretaciju vins atlaujas turpinat nonievelet Latvijas valsts himnu ( tapat ka kads citi Latvijas valsts Satversmi, un ar savam interpretacijam, varbut neapdomatam, dod nesaprotamu majienu Latvijas svestautiesiem … cerams ne jau kosmopolitana Sorosita gara un prieks ta merkiem … !

 5. Un kur liksim francūžus? Atbildēt

  Skat.”Francijas iedzīvotāji pamet savas mājas-dzīvot neļauj bēgļi”,Apollo,2015.gada 4.augusts.

 6. Dažreiz pietiek ar pat vienu eritrejieti>Dzīvoju Zviedrijā Atbildēt

  Skat.”Eritrejas bēglis atzīstas divu cilvēku slepkavībā IKEA veikalā Zviedrijā”,Diena. Vai vajag atkārtot arī Latvijā?

 7. Etniskās integrācijas politika cietusi fiasko Atbildēt

  “Nav jāpierāda,ka Eiropas multikulturālisms un etniskās integrācijas politika ir cietusi fiasko. Latvijai Eiropas prezidentūras laikā bija lieliska iespēja aktualizēt un redefinēt Eiropas Savienības multikulturālisma izpratni,ES etniskās integrācijas definīciju un politiku. Tas nenotika,tāpēc nav brīnums,ka Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vadībā Ministru kabineta slepenās sēdes laikā notika piekāpšanās transnacionālā ,konglomerāta spiedienam. Šie ir tiesiskuma un nacionālās drošības jautājumi,kuru padziļinātai izpratnei vajadzēja būt vispirms iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim. [..] Skat.”‘Ēriks Jēkabsons: Palīdzība “grūtdieņim” vai pakļaušanās starptautiskai noziedzībai?,LA,05.08.2015.

  • Kurš jums teica, ka prezidējošā valsts var kaut ko patvaļīgi mainīt, nerēķinoties ar pārējām valstīm, Komisiju un Parlamentu?

   • “Kurš jums teica, ka prezidējošā valsts” nedrīkst izteikt savu viedokli…? Nejauciet taču ES ar PSRS!

   • Tā kā PSRS bija pavisam cita struktūra un nekādu prezidējošo valstu vai vispār valstu PSRS iekšienē nebija, nestrīdieties par tēmām, kuras nezināt.

    Prezidējošās valsts uzdevums ir vadīt procesu un, atkārtoju, ir vēl 27 valstis, katra ar savu viedokli, un bez tam vēl Parlaments un Komisija. Speciāli padomju cilvēkiem atgādinu – tas, ka jūs izteiksieties, nenozīmēs, ka visi pārējie darīs pēc jūsu prāta.

   • PSRS arī nebija problēmas, kā uzņemt bēgļus. Bija problēma, kā noturēt projām bēgošos padomju pilsoņus. Nesalīdziniet ES ar PSRS, tie ir divi pilnīgi dažādi veidojumi!

 8. Balta pūka atlido pa vējiem,
  Te nu dīgt un iesakņoties sāk,
  Visas meitas krīt uz atnācējiem,
  It kā šiem kas būtu citādāks.

  Visas meitas krīt uz atnācējiem,
  Austra, auša, agri gan tavs nams,
  Visas durvis vaļā visiem vējiem,
  Atnāk pūpēdis, bet kur ir krams?

  Atnāk ņurņiks, nenāk lielais lasis,
  Austra, auša, taisi durvis ciet!
  Nāk pa vaļā durvīm lupatlasis,
  Zelta zaglis cauri durvīm iet.

  Pašu krūmos gan tev klausīs viņa,
  Pašu rubenis tik skaisti rūc.
  Pieticis pie piena kubuliņa,
  Vēja nestais šitāds sūc un sūc.

 9. Sava valsts? Pajautāsim palestīniešiem, kas jau kopš 1948.g. cīnās par savām tiesībām!

  • vēstures īsais kurss nezinīšiem Atbildēt

   Palestīnieši 1948. gadā neproklamēja savu valsti un nesāka to veidot, lai gan nekas netraucēja. Tā vietā palestīnieši kopā ar visām Izraēlai kaimiņos esošajam arābu valstīm, Irākas kontingentu un Arābu leģionu uzbruka Izraēlai otrā dienā pēc Izraēlas proklamēšanas. Kā jūs izskaidrosiet šos faktus, palestīniešu tiesību cīnītāj?

   • Nekas netraucēja? Es teiktu, ka tev derētu drusku vēl dziļāk ieskatīties vēsturē 😉 Man liekas, ka Otomaņu impērija un pēcāk Britu bruņotie spēki, kas atradās šajā teritorijā jau pirms 48.gada traucēja gan. Kas tad izdomāja sadalīt Palestīnu un pārkāpt agrāko vienošanos par Arābu valsts nedalāmību? Vai tik tie nebija Sabiedrotie, ANO un cionisti? Bija gan. Turklāt Palestīna iebilda, protestēja un darīja visu iespējamo, lai viņu valsts netiktu sadalīta, taču kad demokrātiskā ceļā tas neizdevās, protams, sākās nemieri, kuri nav un nevar beigties pat šodien.

    • Pēc aptuvenas atmiņas– ēbreji nākdami no ziemeļiem- austrumiem uzbruka Kannaānai iekaroja un apspieda — tagadējā JERUZALEME…Izraēlas svētvieta….

    • atkārtošana-zināšanu māte Atbildēt

     Atkārtoju – nekas netraucēja. Otomanu impērija 1948. gadā vairs nevarēja neko traucēt tāpēc, ka jau 30 gadus neeksistēja, un arī briti vairs nebūtu iebilduši, ja palestīnieši proklamētu savu valsti vai nu reize ar Izraēlu vai pat dažas dienas vēlāk.

     Nekādas Palestīnas arābu valsts, kuru citi varētu vai nevarētu sadalīt, Izraēlas proklamēšanas dienā nebija. Bija britu kolonija, ko briti jau gatavojās atstāt un kura pēc ANO rezolūcijas bija jāsadala divas valstīs, ebreju un arābu. Tāpēc izraēlieši varēja proklamēt valsti un arī palestīnieši būtu varējuši – viņiem noteiktajā daļā atbilstoši ANO rezolūcijai. Tā kā izraēlieši proklamēja savu valsti, tad arābi varēja dienu vēlāk proklamēt savējo, bet naida un šovinisma dēļ, ”protams”, to nevēlējās un uzsāka karu. Bet karš ir tāda nejauka būšana, kur pats sācējs var palikt zaudētājos, ar ko palestīniešus arī apsveicu.

 10. novēlējums Gordonam Atbildēt

  Paldies par rakstu! Un tomēr, raksts ir par sekām, bet nevis cēloņu aprakstošs. Novēlu Gordonam saņemties un uzrakstīt par cēloņiem. Proti, par autoritātes nozīmi, apskatot Karla Poppera ideju iespaidu uz jūsu tautieti sorosu, rakstā nepazaudējot cēloņseku sakarību un tādējādi atspoguļojot liberālisma, libertānisma nonākšanu līdz nihilismam. Tas būtu lūgts jums uzrakstīt par grāvi ceļa vienā pusē, bet , lūdzu, veltīt tikpat daudz uzmanības grāvim otrā ceļa pusē.. Proti, lūgums ir par neo-conservatīvismu, par vienas autorit’tes – Levi Strausa – iespaidu uz neo-conservatīvisma radīšanu kā atbildi liberālisma nihilismam, tādējādi iekrītot otrā grāvī – reliģiskā ideoloģijā (Izraēla, Krievija, Vācijas vēsture arī ir labi piemēri). Vai var sagaidīt šādu apskatu, analizējot notiekošo Latvijā?

 11. Dzīvoju Zviedrijā Atbildēt

  Saprotu ka žurnālistiem ir jāraksta… Sis raksts ir izrauts no konteksta, minēti daži fakti, neizskaidrojot būtību. No zviedriem var mācīties kompromisa mākslu – tas kas pietrūkst latviešiem un krieviem:)

  • Kad bezdzimtenes mankurtam nav ko teikt, parādās lietotāja vārds ”Dzīvoju Zviedrijā” un tukšvārdistikas plūdi par teorētisko kompromisa mākslu. Ticami notēlot zviedru tomēr neizdevās – nodod Kremļa troļļiem raksturīgais nekaunīgais smīniņš, kas kompensē argumentu trūkumu.

  • … un, ja pašam nav ko teikt par lietas būtību, sākas pārmetumi, ka citi neesot to izskaidrojuši. Kāpēc tev, viedais,visgudrais un nemaldīgais, vajadzīgi paskaidrojumi un diskusijas, ja tu jau tāpat visu zini?

 12. Kas nu kuru uzbudina…
  Re, Krievija slimo ar lieluma māniju, bet Zviedrija – ar mazohismu.
  Latvijai varētu piedēvēt hameleonismu – kuri kungi komandē parādi, par tiem pārkrāsojas.

 13. Zviedrijas valdošiem jau aizmirsies Ulofa Palmes liktenis, laiks to ir atgādināt.

 14. Latvieši ir tik daudz “”spārdīti”‘no visām pasaules lielvarām,ka mūsu attieksme prte valsti ir tāda pati,kā attiecība ar Luterāņu baznīcu-Labi,ka vi””na ir,kad vajag bērnus kristīt un “”pletēties”‘,bet nodevas negribam maksāt,jo neredzam””kur nauda paliek”‘.Latviešiem palicis tikai karoga kāts,bet to var “”iespraust mēslu dakšās un atcerēties Kauguru nemierus””.

  • Tieši otrādi – es nezinu, kā jūs rusificētie PSRS latvieši, bet mēs latvieši esam tikuši pie savas valsts, neskatoties uz krievšovinistu atklāto naidu un kaunīgo gļēvlatviešu apsaucieniem. Tāpēc mums un jums attieksme pret valsti ir pilnīgi pretēja.

 15. Mēs varētu vēlēties,lai arī mums, latviešiem būtu vairāk līdzīgi domājošu Dieva radību.

 16. ja reiz izkārt pie savas mājas karogu ir labi, tad noteikti jāpiespiež arī kaimiņš, ka tas dara tā pat? Vai krievu izcelsmes latvietis ir tik pat vērtīgs kā vācu izcelsmes, vai tomēr krievs vērtīgāks. Abi prot latviski un vienlīdz ātri var izgriezt pastalas sagatavi.

  • biļešu pārdevējs stacijā Atbildēt

   Ja jau valsts karogs ir tik briesmīgs un nekādi negribas zem tā dzīvot, ir visas iespējas sameklēt citu valsti, kur nebūs ne jāraud par nepareizu karogu, ne jādrukā naida pilni teksti par seno laiku apaviem, kurus vairs nenēsā pat folkloristi.

   Ja nepatik, robeža ir vaļā.

   • tieši to apstākli, ka “robeža ir vaļā”, jau arī izmanto visi grūstošo impēriju sūtņi un okupanti. Ja viņi nespēj savu varu pār citiem saglabāt ar militāru spēku, tad izvērš propagandu par pakļaušanos labprātīgi.
    Vārdu sakot: tie paši vēži, tikai “humānākā” (psiholoģiskas diversijas!) kulītē. Bet dabas likumus mainīt tie nevar, jo Dabas likumi ir arī Dieva likumi! Un autu pretošanās stihija ir neuzvarama.
    Bet esmu pārliecināts, ka par šo avantūru viņiem nāksies arī tā visai “pieklājīgi” atbildēt; nāksies visu tautu kultūrslāņus papildināt ar “kosmopolītiskiem” trūdiem…

 17. Tas ir raksturīgi, cilvēki jau nemāk iet pa pa ceļa vidu, bet klumburē no vienas malas uz otru, krītot gan labās, gan kreisās puses grāvjos un tad slapji un apdauzīti rāpjoties laukā. Zviedriem lielāko problēmu rada tas, ka Zviedrija ir nepievienojusies valsts. Es te runāju par militāriem blokiem. Ja tev nav pret ko cīnīties vai būt gatavam, tu savu valsti sāc uztvert kā parodiju.

 18. Daudz latviskāks un patriotiskāks nekā Latvijas VIP pilsoņi valdībā un Saeimā. Lai asais skats arī tālāk.

 19. Franku Gordonu parasti patīkami lasīt. Kreisie vienmēr Zviedrijā bijusi ietekmīga grupa. Tiem, kā anarchistiem, nav pa prātam ne karogs, nedz himna.

 20. superīgs raksts

 21. Ļoti labi uzrakstīts.

 22. Lai Frankam Gordonam veselība, prieks, visi dzīves labumi un svētība. Kā vienmēr katrs vārds vietā!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+